Hej:)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Beatrize 29 paź 2014, 21:56
Hej :)
Zarejestrowałam się na forum, żeby porozmawiać o swoich problemach. W realnym świecie nie mam nikogo do porozmawiania od serca. Mam 23 lata, obecnie jestem uczennicą szkoły policealnej. Nie pracuję. Cierpiałam w przeszłości na fobię społeczną (już jest lepiej). Teraz mam chyba (nikt mnie nie diagnozował) nerwice lękową. Boję się "chemicznych", intensywnych zapachów (np. odświeżaczy powietrza, naftaliny, perfum) i tego, że z powodu tego zapachu zrobi mi się niedobrze. Boję się mdłości i wymiotowania, oraz tego, że się uduszę wymiocinami podczas snu. Miałam wiele razy ataki nerwicy, zwłaszcza wieczorem np. po użyciu nowego szamponu o innym niż zwykle zapachu - trzęsłam się ze strachu, miałam mdłości i myśli "nie mogę zasnąć, bo zwymiotuje przez sen i się uduszę". Moje życie jest przez te objawy uciążliwe. Mam też inne problemy, ostatnio zaczęłam się samookaleczać w taki sposób, by nikt tego nie zauważył. Nie chce mi się chodzić do szkoły, bo poszłam do niej pod naciskiem rodziców, ponieważ z powodu fobii społecznej nie nadawałam się do żadnej pracy. Byłam u pani psycholog, chodziłam z pół roku, ale nie potrafię jej się zwierzać. Jest mi smutno i nie wiem co ze mną dalej będzie (samobójstwa nie planuję, ale niewykluczone, że po prostu zwariuje). Dzięki za wysłuchanie mnie :)

przez phren 29 paź 2014, 21:58
Cześ :) Też jestem nowa. Jak będziesz chciała pogadać - pisz :)
"Można powiedzieć wszechświatowi: To nieuczciwe. A wszechświat odpowie zapewne: Nie? A to przepraszam."
T. Pratchett

przez klex 29 paź 2014, 22:01
Beatrize, Każdy ma swojego diabła którego się boi :smile:
klex

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bukowski 29 paź 2014, 22:05
Beatrize, Hej rówieśniczko. :smile: Musisz zacząć konkretnie działać, bo bierność w twoim przypadku to taki regres dla twojego zdrowia psychicznego.
Bukowski

przez phren 29 paź 2014, 22:08
Powiem Ci, że etap samookaleczeń i strachu przed ludzmi ja też przeszłam. Strach już mninął. Jeśli chodzi o okaleczenia, to powstrzymuje mnie to, że wiem ile kosztuje i jak boli usuwanie blizn ;)
"Można powiedzieć wszechświatowi: To nieuczciwe. A wszechświat odpowie zapewne: Nie? A to przepraszam."
T. Pratchett

przez Beatrize 29 paź 2014, 22:16
U mnie też strach przed ludźmi minął. Chyba trochę z tego wyrosłam. Wydaje mi się, że jest lepiej i teraz mogłabym iść do pracy, ale rodzice będą wściekli, bo płacili za moją szkołę i nie mogę jej po prostu rzucić w diabły. A jeśli chodzi o działanie to już działałam ile mogłam. Chodziłam do psychiatry, dostałam leki (przeciwlękowe), po których robiłam głupoty. Poszłam do pani psycholog i też nie pomogła mi za bardzo...

przez my_name 29 paź 2014, 22:18
phren, udało Ci się skutecznie usunąć blizny?

przez phren 29 paź 2014, 22:19
Może trzeba zmienic terapeute?

-- 29 paź 2014, 21:20 --

my_name napisał(a):phren, udało Ci się skutecznie usunąć blizny?

Część tak, ale czekają na mnie jeszcze zabiegi. Niestety obecnie nie mam na to pieniędzy, więc to się przedłuży
T. Pratchett

przez Bukowski 29 paź 2014, 22:21
Beatrize, sama weź się konkretnie za siebie. działaj zgodnie z planem, a nie wedle nastroju.
Bukowski

przez my_name 29 paź 2014, 22:25
Część tak, ale czekają na mnie jeszcze zabiegi. Niestety obecnie nie mam na to pieniędzy, więc to się przedłuży

A jakimi metodami? Co prawda to nie forum urodowe, ale tak przy okazji...

przez Bukowski 29 paź 2014, 22:27
podobno na blizny dobre sa szwedzkie zioła.
Ostatnio edytowano 29 paź 2014, 22:28 przez Bukowski, łącznie edytowano 1 raz
Bukowski

przez phren 29 paź 2014, 22:28
my_name napisał(a):

A jakimi metodami? Co prawda to nie forum urodowe, ale tak przy okazji...

laserem wypalaja fragmenty skory, gdzie sa blizny.
T. Pratchett

przez Beatrize 29 paź 2014, 22:33
Messiah, ja wiem co bym chciała robić. Chciałabym pracować i wyprowadzić się od rodziców, bo źle się czuję u nich. Ale do tego musiałabym im się postawić w sprawie szkoły.. a to będzie straszny zawód dla nich i ich pieniądze wyrzucone w błoto.

przez phren 29 paź 2014, 22:35
No to powoli do przodu - skoncz szkołę i wprowadz w zycie swoj plan
T. Pratchett

Sortuj wg