Hej :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Painka 10 paź 2014, 11:36
Mam na imię Paulina, 20 lat. Chyba od zawsze miałam problemy emocjonalne, a na pewno od zawsze problemy z relacjami z ludźmi. Zarejestrowałam się na forum żeby odnaleźć się, znaleźć sposób na częste złe samopoczucie, na problemy z koncentracją i pamięcią i ze stresem, najlepiej bez wykorzystania leków. Oczywiście żeby też odnaleźć ludzi którzy mnie zrozumieją i których ja też zrozumiem.
Leczyłam się u psychologa i psychiatry. Chodziłam na terapie i brałam leki (serotonina). To dawało świetny rezultat, ale nie chciałam wiecznie być pod opieką lekarza i brać leki, więc przed rozpoczęciem studiów odstawiłam to wszystko. Dawne lęki i inne problemy zaraz po tym powróciły. Teraz zastanawiam się co zrobić ze sobą, żeby znowu było ok, ale bez leków.
Jest też taka kwestia, że sam mój dom w sobie znacznie obniża mi nastrój (to właściwie wina jednego z domowników). Zawsze jak jestem u kogoś, albo kiedy jeździłam na kolonie czy do sanatorium, to mój stan znacznie się polepszał (pomimo że w pokoju było po 6-10 osób). Bardzo bym chciała wyjść z domu, ale oczywiście ciężko znaleźć pieniądze na wynajem, a studiując nie bardzo da się pracować, szczególnie w takim stanie w jakim aktualnie jestem. To taka pętla z której ciężko wybrnąć.
Żeby nie było za bardzo depresyjnie, dodam, że mam dwa kochane koty które zawsze pocieszą kiedy trzeba, empatyczną mądrą i pełną energii młodszą siostrę, na którą (prawie) zawsze mogę liczyć :) Chłopaka, którego równie mocno kocham jak i nienawidzę (zależnie od sytuacji) :P I przyjaciółki które nigdy mnie nie zostawiły pomimo moich różnych zachowań.
Główną rzeczą jaka motywuje mnie do życia i do wykorzystywania go w jak najlepszy sposób, są ludzie, na których mi zależy i dla których (nawet w małym stopniu) coś znaczę, dla ludzi którym czuję się potrzebna.
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś zobaczymy twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.

1 Kor. 13:12

przez Kontrast 10 paź 2014, 11:45
Witaj Paulino
Na forum można znaleźć raczej wskazówki w którą stronę szukać rozwiązania, gotowych rozwiązań niestety tu nie mam. Za to na pewno, znajdziesz tu pokrewne dusze z którymi swobodnie powymieniasz myśli.
Jak widać wiesz gdzie leży mniej więcej problem, korzystałaś też z profesjonalnej pomocy, nie myślisz do tego wrócić? Choć na ten cięższy okres?
Nie znam roli, którą gram wiem tylko, że jest moja - niewymienna.

przez Painka 10 paź 2014, 18:52
Właśnie problem w tym, że nie mam czegoś takiego jak cięższy okres. Cały czas mam problemy, niezależnie od sytuacji życiowej. Z tego powodu nie chcę wracać na stałe do specjalisty, tylko nauczyć sobie z tym radzić, odnaleźć źródło i go rozwiązać. Pomoc psychologa nie rozwiązuje przyczyny problemu, tylko łagodzi objawy. Takie ja mam doświadczenie w tych sprawach.
Podejrzewam, że u mnie generalnie chodzi o złą komunikację układu nerwowego (dlatego serotonina działa i stąd zaburzenia koncentracji i pamięci). Na razie mam skierowania do psychologa i neurologa i mam nadzieję że dostanę od któregoś skierowanie na biofeedback.
Może jest ktoś tutaj kto ma problemy psychiczne na tle problemów nerwowych?
Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś zobaczymy twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.

1 Kor. 13:12

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kamiru 10 paź 2014, 19:26
Witaj :papa:
u mnie problemy psychiczne pojawiły się przez problemy nerwowe :/

Sortuj wg