Powrót do przeszłość

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Powrót do przeszłość

przez Rigley 08 wrz 2014, 21:57
Witam,

Często powracają mi obrazy z przeszłości. Gdy coś oglądam, gdy coś czytam, gdy coś robię. To samo wraca. Jest to nieprzyjemne. Moje życie jest naprawdę kolorowe, zmieniłem się nie do poznania, jestem szczęśliwym i ogarniętym gościem, ale przeszłość nie daje mi spokoju.

Bardzo długo miałem w dupie te obrazy. Od razu powtarzałem sobie tu i teraz i szybko wracałem do chwili obecnej. Działa, ale męczy mnie takie coś.

Zauważyłem, że potrafię nawet te bardzo pozytywne rzeczy zmieniać na negatywne, to znaczy doszukiwć się w nich czegoś negatywnego.

Nie interesuje mnie jakieś rozgrzebywanie tego, bo mi szkoda czasu na takie rzeczy. Macie jakieś rady, ktoś przechodził przez coś podobnego? Chodzi o to, jak pogodzić się z przeszłością i jak zacząć mieć w głowie te naprawdę przyjemne wspomnienia, których mi nie brakuje, kosztem tych bolesnych?

Czuje, że jest taka ogromna dziura miedzy tym jak wygląda obecnie moje życie i jakim jestem człowiekiem, a tym co było kiedyś.

Chodzi tylko o przeszłość, bo normalnie do wszystkiego podchodzę z ogromnym optymizmem i mi się uda. Tylko te powracające obrazy.

Pozdrawiam gorąco.

Powrót do przeszłość

przez agusiaww 09 wrz 2014, 14:57
Rigley, jak cały czas Cie to meczy to dobrze wybrac terapie, moze tez spisz to wszystko a pozniej spal, schowaj. Spróbuj mentalnie odciac sie, zamknac drzwi. Czasami trzeba takie sytuacje przepracowac, czasami sa schowane głeboki i trzeba je wyjac, oczyscic sie i pozwolic im odejsc.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg