Witam wszystkich :) i zarazem proszę o pomoc...

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez ketsurui 06 wrz 2014, 23:15
Witam wszystkich :) Długo myślałam nad napisaniem tutaj, ale w końcu się zdecydowałam. Wiem, że znajdę tutaj pomocne osoby i że będę mogła Wam zaufać.

Postaram się krótko.
Mam 17 lat, niedawno byłam pierwszy raz u psychologa. Zdiagnozował u mnie paranoiczne zaburzenia osobowości i bardzo zaniżoną samoocenę. Terapię będę miała raz w miesiącu (bo prywatnie), rodzice nie pochwalają tego pomysłu, myślę że mnie kochają, ale nie potrafią zrozumieć.
Uważają, że wmawiam sobie wszystko.
Ale nie o tym. Czuję się fatalnie. W moim życiu nigdy nie było żadnej tragicznej sytuacji. Raczej złe traktowanie przez rówieśników kiedyś, do tego zawsze musiałam być najlepsza w szkole i tak dalej.
Dzisiaj jestem w liceum i mam fajną klasę, ale nie wytrzymuję psychicznie. Są mili, fajni, ale nie potrafię z nimi rozmawiać. Każde spojrzenie, uśmiech interpretuję jako zniewagę, jak ktoś powie coś żartobliwie pod moim adresem, to wydaje mi się, że wyśmiewa mnie. Cały czas mam wrażenie, że ludzie mówią o mnie źle, myślą też. Wracając do domu mam wyrzuty sumienia i poczucie winy. Bardzo często nie mogę przez to spać. Ciągle czuję, że jestem gorsza, że ludzie myślą o mnie dziwne rzeczy.
Do tego cały czas dręczą mnie wyrzuty sumienia, że poszłam do psychologa. Mam wrażenie, że mnie wyśmieje, że myśli sobie, że jestem głupia, że sobie wmawiam to wszystko. Wstyd mi za siebie i nie wiem, jak ja tam wrócę.
To jest jakaś paranoja.

Do tego panicznie boję się czytać przed klasą, ponieważ strasznie mnie to stresuje. Załamuje mi się głos i dostaję paniki. Wstyd mi za to, nie potrafię z tym walczyć. To główny powód, dla którego poszłam do psychologa.

Nie mam już siły, czasami mam ochotę po prostu zrobić sobie krzywdę, żeby się ukarać, wyżyć.
Czy ktoś zmagał się z podobną dolegliwością? Czy zaburzenia osobowości to choroba i czy da się z tego wyjść?

przez piti_88 06 wrz 2014, 23:46
Spokojnie :) Dasz radę ;)

Kiedyś nazwali by Cię zwyczajnie nieśmiałą osobą,a nie paranoiczne zaburzoną dziewczyną. :blabla:
To nie urwana noga, żeby nie odrosła. Da się z tego wyjść, tylko będziesz musiała troszkę nad tym popracować.

Też miałem problemy w szkole. I to jak himalaje. Napisz na PW, coś postaram Ci się podpowiedzieć ;)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Chcesz pogadać - zawsze do dyspozycji :) GG:1543457

przez Makabra 07 wrz 2014, 11:39
Hej :papa: Mam coś podobnego, jakbyś chciała pogadać, to wal na PW :)
Makabra

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vifi 07 wrz 2014, 12:44
Wygląda to na objawy fobii społecznej. Da się z tego wyjść. Myślę że "paranoiczne zaburzenia osobowości" można też nazwać niewłaściwym postrzeganiem siebie.

przez ketsurui 07 wrz 2014, 14:15
Dziękuję, uspokoiliście mnie trochę, bałam się, że nie da się tego pozbyć :)
Fobia społeczna to raczej nie jest, bo psychoterapeuta tego nie stwierdził.

przez Arhol 07 wrz 2014, 14:24
Sześć !
życzymy udanego pobytu w internetowej zatoce psychoświrów z polskiego rewiru,życzymy miłego wsiąknięcia w foro i marnowania tu lajfu.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez tahela 07 wrz 2014, 20:55
witaj na forumie
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg