Psychologia nauka która również krzywdzi-sprawa już w Sądzie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez pg79 27 sie 2014, 01:07
]Psycholog to nie ksiądz. Stwierdził coś co jest prawdopodobne. Czytałeś w ogóle o skutkach molestowania? Chyba nie, skoro tak się rzucasz.[/quote]

Może ja sobie nie życzyłem usłyszeć takiego stwierdzenia. Godność jest niszczona każdą negatywną myślą. Czy pani psycholog która wypowiedziała te słowa godność ucierpiała?
Ty masz swoją godność nadszarpniętą? Więc mi nic nie pisz o rzucaniu jak kompletnie nie rozumiesz tematu.

przez papierowykot 27 sie 2014, 01:26
pg79 napisał(a):]Psycholog to nie ksiądz. Stwierdził coś co jest prawdopodobne. Czytałeś w ogóle o skutkach molestowania? Chyba nie, skoro tak się rzucasz.

Może ja sobie nie życzyłem usłyszeć takiego stwierdzenia. Godność jest niszczona każdą negatywną myślą. Czy pani psycholog która wypowiedziała te słowa godność ucierpiała?
Ty masz swoją godność nadszarpniętą? Więc mi nic nie pisz o rzucaniu jak kompletnie nie rozumiesz tematu.[/quote]

Ona nie powiedziała ci ze jesteś gwałcicielem, tylko to, że osoby skrzywdzone na tle seksualnym w przyszłości mogą zachowywać się tak jak ich oprawcy. Nie o mnie tu mowa, tylko o twoim braku zastanowienia się.

przez pg79 27 sie 2014, 01:34
Czy ktoś z osób tutaj się wypowiadających miał takie naprawdę silne lęki że nie mógł wytrzymać.
Że może molestować dzieci. Że dzieci mogą przez niego czy ją ucierpieć. Że możemy być bardzo złymi ludźmi źle robiącymi krzywdząc innych. Naprawdę w umyśle w tedy tworzą się bardzo negatywne impulsy które tworzą lęki, nerwice i nerwobóle. Ciągle myślimy o psycholog że ma rację ponieważ kto inny może nie mieć racji jak psycholog ponieważ zna się na umyśle człowieka.

-- 27 sie 2014, 00:41 --

"tylko to, że osoby skrzywdzone na tle seksualnym w przyszłości mogą zachowywać się tak jak ich oprawcy"

A ty się zastanowiłeś może trochę jaką moc ma sugestia psychologa.
Jak myślisz chociażby te słowa wypowiedziane przez ciebie powyżej "mogą zachowywać się tak jak ich oprawcy" jaki mogą mieć finał- jak taka osoba molestowana będąca już osobą dorosłą może zachować się na tle dzieci np. swojej rodziny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez barsinister 27 sie 2014, 01:50
to znaczy ja za bardzo nie wiem, czego ty oczekujesz od psychologa, żeby mówił ci dokładnie to, co chcesz usłyszeć?
nie wiem jak ta sytuacja wyglądała, ale serio myślisz, że ktoś ci wszczepia jakąś sugestię?

jak dla mnie te słowa oznaczają, że potraktowała cię jako osobę dorosłą - trzeba być świadomym, że przeżycia mogą się potem odbić na przyszłym życiu, ktoś kto był ofiarą przemocy może potem przemoc zadawać - ona ci to wręcz musi uświadomić, zanim zaczniecie to przepracowywać, bo też podstawą terapii jest szczerość

zapewniam cię, że pierwsze co słyszy żołnierz wracający z Afganistanu, który widział jelita swojego kolegi, to właśnie ostrzeżenie przed tym, że może odreagowywać przemocą
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez pg79 27 sie 2014, 01:55
A ty się zastanowiłeś może trochę jaką moc ma sugestia psychologa.
Jak myślisz chociażby te słowa wypowiedziane przez ciebie powyżej "mogą zachowywać się tak jak ich oprawcy" jaki mogą mieć finał w przyszłości- jak taka osoba molestowana będąca już osobą dorosłą może zachować się na tle dzieci np. swojej rodziny po usłyszeniu takich słów.
To jest istne naprowadzanie osoby molestowanej na złą drogę i po części namawianie do powielania zła jakiego się doświadczyło. Czy to jest pozytywne. I to nie jest wina mojego oprawcy. Bo oprawca tych słów nie wypowiedział tylko pani psycholog. Czyli pani psycholog naprowadza mnie na myślenie że mogę również molestować być złym człowiekiem. I nie ważne czy to się stanie czy nie. Liczy się to że takie słowa wogóle padają. Jeden się nie przejmie a drugi pójdzie molestować ponieważ wszyscy w kółko mówią że może molestować lub krzywdzić łącznie z panią psycholog. Ale to nie jest wina sprawcy jak wszyscy twierdzą. Tylko tych co takie słowa wypowiadają opierając się na krzywdzie z dzieciństwa. Wyolbrzymiają traumę ofiary. To jest namawianie do zła i molestowania. Sugestia ma silną moc. Tylko pytam się kto później cierpi na tym, ci co wypowiadają te słowa czy osoba dotknięta całkowicie tematem. Kto później walczy sam ze sobą i bije się ze swoimi myślami. Na pewno nie osoby nie molestowane. Czy mój umysł pracuje i czuje się pozytywnie jak ktoś mi mówi że kogoś skrzywdzę czy też będę molestował. Jakie reakcje zachodzą w tedy w umyśle. Na pewno nie pozytywne.

TYLKO PYTAM SIĘ JESZCZE RAZ KTO PÓŹNIEJ CIERPI !!!

-- 27 sie 2014, 01:05 --

Psycholodzy dużo mówią o depresji, agresji i innych negatywnych tego świata. Ale pytam się jak ktoś mi mówi "MOŻE PAN SKRZYWDZIĆ, MOLESTOWAĆ" - ta negatywna myśl jakie zachowanie w umyśle człowieka tworzy kiedy negatywnie myślimy. Czy nie wyzwala się w nas lęk a co za tym idzie agresja-depresja i.t.p

Zastanówmy się nad tym jakie skutki ma negatywna myśl. Czy to jest w pełni rozwojowe dla człowieka?

Bo niektórzy porównują zło do dobra. I są naprawdę zaślepieni.

-- 27 sie 2014, 01:10 --

barsinister napisał(a):to znaczy ja za bardzo nie wiem, czego ty oczekujesz od psychologa, żeby mówił ci dokładnie to, co chcesz usłyszeć?
nie wiem jak ta sytuacja wyglądała, ale serio myślisz, że ktoś ci wszczepia jakąś sugestię?

jak dla mnie te słowa oznaczają, że potraktowała cię jako osobę dorosłą - trzeba być świadomym, że przeżycia mogą się potem odbić na przyszłym życiu, ktoś kto był ofiarą przemocy może potem przemoc zadawać - ona ci to wręcz musi uświadomić, zanim zaczniecie to przepracowywać, bo też podstawą terapii jest szczerość

zapewniam cię, że pierwsze co słyszy żołnierz wracający z Afganistanu, który widział jelita swojego kolegi, to właśnie ostrzeżenie przed tym, że może odreagowywać przemocą

Masz lęki związane z tym że możesz molestować? O niczym innym myślisz tylko o tym? Zatraciłeś swoją osobowość przez tą myśl? Masz poczucie niskiej wartości? Nie żyjesz swoim życiem?

-- 27 sie 2014, 01:12 --

Straciłeś kiedyś osobowość? Jak chociaż poczujesz jeden z wypomnianych czynników możemy pogadać.

przez barsinister 27 sie 2014, 02:15
Ale rozumiesz różnicę między mogą a muszą?

Zrozum, każdy psycholog prędzej czy później ci coś takiego powie, rozumiem, że to jest strasznie trudne popatrzeć na siebie "z zewnątrz", jako na kategorię "osoba molestowana seksualnie w dzieciństwie". Ja np. jako "osoba z chorobą afektywną dwubiegunową" usłyszałem wiele razy, że istnieje ryzyko popełnienia przez mnie samobójstwa, ale przecież nie odebrałem tego jako sugestię, tylko jako prosty komunikat - tak, w moim stanie istnieje jakieś tam ryzyko. W twoim wypadku istnieje jakieś tam ryzyko, że będziesz bardziej skłonny do przemocy, jeśli będziesz tego świadom - to do tego nie dopuścisz i tyle. Ale żebyś był świadom, trzeba ci to przecież najpierw powiedzieć, nie?
Not poppy, nor mandragora,
Nor all the drowsy syrups of the world,
Shall ever medicine thee to that sweet sleep
Which thou ow'dst yesterday.

przez pg79 27 sie 2014, 02:21
Mi też łatwo się wypowiadać na temat np. budowy mostu bo stoję po prostu z boku i nie poniosę żadnego trudu ze wzniesieniem takiej budowli. Tylko ci co bezpośrednio pracują przy budowie poniosą największy trud. Ale widać że w Polsce każdy jest mądry, dopóki ich nie dotknie jakiś dotkliwy problem nie do rozwiązania i do nieprzeskoczenia. Ja też nadużywającemu alkoholu który szuka pomocy u mnie i nie chce już być alkoholikiem powiem że może pić jeszcze więcej. Czy ja w ten sposób mu pomogę. Czy będę kusił
do większego nadużywania alkoholu.

-- 27 sie 2014, 01:23 --

Moim zdaniem taka pseudo pomoc to nic innego jak ku........stwo.

-- 27 sie 2014, 01:29 --

We mnie to spowodowało jeszcze większą agresję, ponieważ ktoś na mojej krzywdzie z dzieciństwa stworzył drugą krzywdę i poczęstował mnie negatywnymi myślami które mnie męczą do dzisiaj przez wypowiedziane słowa pani psycholog. Mam depresję, nerwobóle i nerwicę właśnie przez te słowa nie przez brata.

przez deader 27 sie 2014, 08:25
pg79 napisał(a):psycholog z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
z Interwencji kryzysowej mi osobie molestowanej powiedziała "MOŻE PAN SKRZYWDZIĆ, MOLESTOWAĆ"

pg79 napisał(a):Ja też nadużywającemu alkoholu który szuka pomocy u mnie i nie chce już być alkoholikiem powiem że może pić jeszcze więcej. Czy ja w ten sposób mu pomogę. Czy będę kusił
do większego nadużywania alkoholu.

To jest zupełnie co innego. Ty w tym zdaniu ZACHĘCASZ a nie PRZESTRZEGASZ. Poza tym w odróżnieniu od alkoholika, chyba nie molestowałeś nikogo, nie? Dopóki babka nie powiedziała ci że molestowania jest spoko, tylko poinformowała cię że możesz w przyszłości powielać takie zachowania - to moim zdaniem nie ma problemu. To znaczy jest, ale nie tam gdzie być chciał.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez essprit 27 sie 2014, 09:40
pg, a co Ci zdiagnozował lekarz za chorobę ?

przez liptint 27 sie 2014, 10:01
czasem jest tak, że psychologowie mówią coś przeciwnego aby w nas spowodować dane uczucia które moga być bardzo głęboko skrywane czy tak jak w twoim przupadku bunt.
złość: - co ona mówi, przecież tak nie wolno :evil:

przez Candy14 27 sie 2014, 10:10
pg79, nie odpowiedziales na zadne pytanie Bittki znowu skupiajac sie na psycholog
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez DwaGuziki 27 sie 2014, 10:46
pg79, słuchaj ....
Też byłam molestowana w dzieciństwie, też przez kogoś z rodziny ... i też mam traume i nie umiem sobie z tym poradzić ale jak czytam jakie ty bzdury piszesz to aż mnie głowa rozbolała normalnie ... :hide:

Psycholog/terapeuta nie jest od głaskania po głowce tylko od tego by ci pomóc, rozgryźć to co w tobie siedzi.
Przez pół roku terapii usłyszałam wiele słów które mnie dotkneły i które w pierwszej chwili odebrałam jako atak na siebie, stwierdzenie.
Powyższe stwierdzenie też słyszałam, że osoby doświadczające przemocy w dzieciństwie, które były nadużyte seksualnie mogą te wzorce powielać w życiu dorosłym - i jakos nie zamierzam pozywać z tego powodu moją T. ba, nawet jestem jej wdzięczna za te słowa chociaż na początku zabolały - ale zastanowiłam się co tak napawdę miały na celu - a miały uświadomienie mnie że takie rzeczy mogą się zdarzyć - mogą a nie musza.
Jestem człowiekiem, mam rozum i wpływ na to co robie a z odpowiednią wiedzą wiem na co zwracać uwagę.
Ma to nas (osoby doswiadczone w dzieciństwie w ten sposób) poinformować, uczulić na to występowanie - jeśli o czymś wiemy wiemy też w jaki sposób się przed tym bronić - a jeśli nie wiemy - od tego właśnie jest terapeuta/psycholog.
Po to kurde on tam jest - dla nas- nie dla kogos z sufitu, żeby pytac mówić, nawet krzyczeć na niego, złościć się, dyskutować - wszystko po to by pomóc sobie, by lepiej siebie zrozumieć.

I tak jak tu osoby pisały powyżej - czesto psycholodzy/terapeuci mówia coś celowo, by wywołać jakąś konkretną reakcje zwrotną od nas - i te reakcje mają wracać do nich a nie chowamy je w sobie i doroabiamy sobie do nich ideologie ....
Vivere est militare ...

Życie jest małą ściemniarą, francą, wróblicą, cwaniarą. Plącze nam nogi i mówi idź!

.... Spełniania marzeń ciąg dalszy ....

przez bittersweet 27 sie 2014, 10:52
Candy14, mysle ze odpowiedz tu się kryje :

We mnie to spowodowało jeszcze większą agresję, ponieważ ktoś na mojej krzywdzie z dzieciństwa stworzył drugą krzywdę i poczęstował mnie negatywnymi myślami które mnie męczą do dzisiaj przez wypowiedziane słowa pani psycholog. Mam depresję, nerwobóle i nerwicę właśnie przez te słowa nie przez brata.

Łatwiej podać psycholog do sadu za jedno zdanie, niz posprzatac we własnej rodzinie... żal.pl

pg79, przestan sie tu ciskac ze nikt Cie nie rozumie, myslisz ze Ty jeden na tym forum byłes krzywdzony w dzieciństwie albo masz depresje, lęki czy zaburzenia osobowości ? Ludzie ktorzy Ci odpowiadają maja podobne problemy a moze i większe, zastanów sie nad tym zamiast upierac kurczowo przy własnych twierdzeniach. Jesli interesuje Cie tylko własny punkt widzenia to mozesz gadac z lustrem, wtedy Ci nikt nie zaprzeczy.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Candy14 27 sie 2014, 15:18
aaa czyli brat jest spoko... no tak wiec mialas racje

odnosze wrazenie że odreagowujesz swoja traume nie tam gdzie powinieneś
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg