Skocz do zawartości
Nerwica.com

odstawienie antydepresantow


niezapominajka12

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!Jestem tu nowa.Postanowilam do was dolaczyc bo uwazam ze pomozecie mi przebrnac przez moj problem.Od 9 mies.choruje na depresje poporodowa.Oo niedawna lekarz zaczal zmniejszac dawki.Wszystko bylo ok,ale od kilku dni znow czuje sie zle(nadpobudliwosc, brak apetytu, zmeczenie i sennosc w dzien, placzliwosci, drazliwosc, smutek, bezsennosc w nocy).Czy moze to byc zespol odstawienny?A moze po prostu za wczesnie na wycofywanie leku?Jakie macie doswiadczenie w tym temacie?Moj lekarz jest na urlopie i wraca za tydzien a innemu nie zaufam wiec moze wy mi pomozecie jakos przetrwac?Bylabym wdzieczna za wsparcie,bo od mojego otoczenia nie moge sie go spodziewac.Niby mnie wspieraja i pocieszaja, ale tak na prawde nie rozumieja co sie ze mna dzieje.Ja z reszta sama tego nie rozumie.Przeraza mnie fakt ze mogloby dojsc do nawrotu choroby, gdy juz zaczelam na nowo dzieszyc sie zyciem i moim cudownym synkiem.Bede wdzieczna za kazda rade/wslazowki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w dużej mierze kwestia indywidualna. W przypadku nagłego przerwania leczenia mirtazapiną(i ogólnie niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi) mogą wystąpić takie objawy odstawienne jak lęk, ataki paniki, zawroty głowy, niepokój psychoruchowy, drażliwość, zmniejszenie apetytu, bezsenność, biegunka, nudności, wymioty, objawy grypopodobne, alergie, świąd, bóle głowy. Zalecana jest stopniowa redukcja dawki. Chociaż niektórzy wręcz przeciwnie, odstawiają leki przeciwdepresyjne na tzw. zimnego indyka- czyli nagle zaprzestają zażywania z dnia na dzień. Jeżeli tempo odstawienia jest zbyt szybkie to być może powinnaś powrócić do wcześniejszej dawki i ponownie redukować dawkę, ale tym razem w dłuższych odstępach czasu.

 

-- 14 lip 2014, 15:26 --

 

W dziale leki znajduje się duży temat o odstawianiu różnych antydepresantów, który powinien Cię zainteresować- odstawianie-lekow-i-objawy-abstynencyjne-w-tek-zbiorczy-t34803.html

 

Temat o mirtazapinie- mirtazapina-remeron-esprital-mirtagen-mirtor-mirzaten-t477.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×