witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

witam

przez twister 07 lip 2014, 22:37
Witam. Mam taki problem i nie chce sobie wymyslac jakis chorob bo nie wiem co to jest ale jest zle a wiec moze zaczne od tego ze mieszkam w malej wsi i nigdy nie mialem kolegow, przyjaciol ani nikogo z kim moglbym wyjsc czy pogadac i ciagle siedzialem w domu, w podstawowce niby mialem kolegow ale tylko tyle co w szkole z nimi pogadalem ale nikogo jakos specjalnie nie obchodzilem bo bylem spokojny i w ogole i tak jest do dzisiaj,boje sie w sumie wszystkiego wiem ze to troche smieszne ale boje sie w ogole wyjsc z domu nie umiem rozmawiam z ludzmi, gdy ide po miescie wydaje mi sie ze kazdy na mnie patrzy i wtedy oczy mi lzawia, ciagle trzesa mi sie rece i jest to straszne po prostu bo czasem nie moglem nic napisac na tablicy w szkole az sie kazdy smial i zawsze wszystkim sie bardzo stresuje. Teraz sa wakacje, gdy inni gdzies wyjezdzaja, wychodza ja siedze w domu i juz tego nie wytrzymuje wydaje mi sie ze jestem jakis inny od wszystkich i nienormalny az zyc mi sie nie chce:/

witam

przez ekspert_abcZdrowie 07 lip 2014, 23:09
Witaj twister!

Drogą wirtualną nie da się nic orzec, ale niewykluczone, że cierpisz na nerwicę, stąd lęk społeczny, obawy, stany lękowe. Może to fobia społeczna, stąd Twoja niechęć do wychodzenia z domu albo zespół lęku uogólnionego, stąd "lęki przed wszystkim"? Rzetelną diagnozę mógłby postawić tylko specjalista podczas bezpośredniej wizyty. Czy korzystałeś kiedykolwiek z pomocy psychologa, np. w szkole? Myślę, że warto byłoby z nim porozmawiać. Możesz też skorzystać z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: http://www.116111.pl/. Pozdrawiam!
Psycholog

Sortuj wg