od-nowa/ dda

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

od-nowa/ dda

przez kachna20 27 maja 2014, 21:12
cześć wszystkim. jestem kaśka i wcale nie zaglądam tu po raz pierwszy. po prostu miałam jakąś dłuższą, prawie roczną przerwę. kiedy byłam tu ostatnim razem - próbowałam uporać się z napadami lęku, które towarzyszyły mi każdego dnia. wrzucałam tu jednak posty w chwilach przypływu energii, pewnie dobrze wam znane - kiedy mówicie sobie "WHAAAAT?! JA I ATAK PANIKI? PHI, NASTĘPNYM RAZEM BĘDĘ PAMIĘTAĆ TEN MOMENT, KIEDY JEST SUPCIO. I TYLE. NANANANA...". no. a potem zapisałam się na terapię :) w skrócie - pomogła bardzo, aktualnie stany lękowe praktycznie nie występują, a jeśli się jakiś wkradnie, to raczej szybko sobie z nim radzę. gorzej z nieposkromionym uczuciem samotności, które właśnie czuję ze zdwojoną siłą...
DDA, to potworny problem.
właściwie piszę tu tylko po to, żeby poczuć, że nie jestem sama.
a tak pierońsko mi źle...

od-nowa/ dda

przez Progressive 27 maja 2014, 21:14
czesc, tez jestem DDA

co sie dzieje ?

od-nowa/ dda

przez kachna20 27 maja 2014, 21:20
co się dzieje? usycham z samotności za nie-wiem-czym. chce mi się płakać bez powodu. i to naprawdę nie jest deprecha. to jedna z tych popieprzonych chwil, kiedy nie wiesz, o co Ci chodzi, ale wiesz, że ma to związek z dzieciństwem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

od-nowa/ dda

przez Progressive 27 maja 2014, 21:24
mi jest ciezko stwierdzic z czym to ma zwiazek, ale pewnie wrodzona podatnosc + DDA ryje psyche do tego stopnia, ze mozna to nazwac depresja, zreszta nazwa ma akurat w tym wypadku drugorzedne znaczenie

od-nowa/ dda

przez kachna20 27 maja 2014, 21:28
nie wiem, ja chyba potrafię to jakoś odróżnić - liczne, przykre objawy DDA a depresję.
ale fakt, ryje beret konkretnie ;) i nie jest wyleczalne. przynajmniej ja w to nie wierzę.

od-nowa/ dda

przez Progressive 27 maja 2014, 21:29
ale pisalas ze Ci pomogla terapia? w jakim stopniu ? ja obecnie wg lekarza musze sie ogarnac zeby przystapic do terapii i chcialbym wiedziec czego moge sie spodziewac?

od-nowa/ dda

przez kachna20 27 maja 2014, 21:34
co masz na myśli, pisząc "muszę się ogarnąć"?
nie wiem, każda terapia jest indywidualna, bo poza cechami wspólnymi, charakterystycznymi dla DDA - różnimy się przecież cechami osobowości :) co chcesz wiedzieć konkretnie?

od-nowa/ dda

przez Progressive 27 maja 2014, 21:37
ogarnac w sensie uspokoic, bo doprowadzilem sie do stanu w ktorym terapia wg lekarza nie przynioslaby zadnego skutku a tylko bylaby strata czasu
Jak to w ogole wyglada? Bralas udział w indywidualnej terapii ? Na grupowa bym sie nie odwazyl bo zamkniety w sobie jestem jak sejfy w szwajcarskich bankach

od-nowa/ dda

przez kachna20 27 maja 2014, 21:44
tak, indywidualna wydawała mi się wtedy najlepsza. teraz chętnie zobaczyłabym, co się dzieje na grupowych. przede wszystkim masz czuć komfort, więc polecam Ci tę pierwszą tak czy siak :)
jak pisałam wcześniej - terapia pomogła mi bardzo. bardzo, bardzo. gdyby nie ona - pewnie do tej pory bałabym się zamówić pizzę czy odebrać telefon od* zastrzeżonego numeru ;) ogólnie po terapii podchodzisz do wszystkiego z większym dystansem, no i te cholerne stany lękowe Cię już tak nie męczą. jeżeli je masz oczywiście. bo nadal nie wiem, co oznacza ten Twój "brak spokoju" ;) jeśli masz ochotę, to opisz swój przypadek.
to działa, jak katharsis!

Sortuj wg