Pragnę umrzeć

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Pragnę umrzeć

przez Łoś 27 maja 2014, 09:43
Lily, prawidłowo rozumujesz. Mój ojciec jest osobą o bardzo niskim poczuciu własnej wartości. Jego śp. ojciec, czyli mój dziadek, zawsze traktował go najgorzej z trójki rodzeństwa mimo, że był najstarszy. Tak naprawdę zauważam to, że ojciec ma ze mną sporo wspólnego, tylko że on nie jest jakby do końca świadomy. Kiedyś z bratem wygarnęliśmy rodzicom, że nie dali nam odpowiedniej ilości ciepła i zainteresowania w dzieciństwie, to byli strasznie zdziwieni i skończyło się awanturą. Brat lgnie do ludzie tak jak ja, tylko że nie ma przed nimi takiego lęku jak ja, bo nie doświadczył tak okrutnego prześladowania.

Pragnę umrzeć

przez Saraid 27 maja 2014, 10:03
Łoś, Nie można dać komuś czegoś czego sami nie mamy.Tutaj nie bronie Twojego ojca skoro jednak był traktowany także żle nie miał poczucia bezpieczeństwa ani miłości zapewne nawet nie wie jakie to emocje.Zakładając rodzine miał w podświadomości model wyniesiony z domu własnego i przelał go na Was wszystkich.Uważam że ten punkt byłby dobry jako docelowy w rozmowie z ojcem aby nie czuł się atakowany ale
wyjść tutaj z pozyjcji kogoś kto rozumie skąd problem się wzioł i chce porozmawiać co w związku z nim czuje czuł przez całe lata.
Saraid

Pragnę umrzeć

przez Lenka30 27 maja 2014, 11:54
Łoś, Racja o zaspokojenie takiej potrzeby trudno. W tym wypadku człowiek chce trochę absurdu, do czasu aż sobie uświadomi czemu tak się dzieje. Bo czy można wymagać od partnera, przyjaciół czy koleżanek żeby kochali tak jak powinien kochać rodzic dziecko? Ty piszesz o objadaniu, a ja przez lata chorowałam na bulimie, nawet teraz dziwnie mi o tym pisać w czasie przeszłym...skąd się bierze taki zwyczaj? Jak wcześnie jest urabiany? Bardzo, bardzo wcześnie.

Co do myśli, to jasne że mogę rozwinąć. Uważam, że skupienie się na jednej relacji, przykładowo ojciec- syn, to dużo za mało. Rodzina to wiele relacji i każda ma wpływ na każdego. Mają znaczenie relacje dziadek - rodzic, siostra- brat, mąż- żona, brat - brat itd. Jak ktoś chce zrozumieć i sobie pomóc, wybaczyć i się uwolnić, to wątpię że mu się to uda gdy skupi się tylko na sobie i nie swojej winie. Są tacy, z którymi nie da się rozmawiać. Człowiek przychodzi na świat po miłość, a wpada tylko w układankę chorób, relacji i wymagań. Dzieciństwo to ten etap, którego nie da się pominąć i każdego dziś widzę to bardziej niż każdego wczoraj. I mam na myśli wczesne dzieciństwo, a nie takie "szkolne".

I życie jest naprawdę magiczne więc szczerze mam nadzieję, że się na nie zdecydujesz:-)
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pragnę umrzeć

przez Bub 29 maja 2014, 09:22
Lenka30 napisał(a):Człowiek przychodzi na świat po miłość, a wpada tylko w układankę chorób, relacji i wymagań.

To jest piękne zdanie.
Bub

Pragnę umrzeć

przez Qrf 06 cze 2014, 10:31
Tylko co zrobić, dostosować się do tego świata? Czy żyć cierpiąc rozczarowując się nieustannie? :(
Qrf

Pragnę umrzeć

przez woowoo 06 cze 2014, 17:15
Jednyne na co mamy wpływ to my sami, na innych tylko pośrednio. Jak zdejmiemy odpowiedzialność za swoje poczucie z innych to zaczniemy normalnie żyć. Polega to na tym, że zaczynamy szanować wlasne zdanie, lubić siebie takim jakim jesteśmy i uczymy się stawiać granicę, ktore kiedyś nagminnie i bezprawnie łamano. Bycie ofiarą tylko pozornie chroni,,,

Sortuj wg