Hola!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Hola!

przez Nathallie 22 maja 2014, 16:47
A jak ten człowiek jest psychiatrą i zauważy np. schizofrenię o znajomego, więc powie mu 'słuchaj, masz schizofrenię'? Albo normalny powie 'coś jest z tobą nie tak, idź do lekarza'. Chyba że zalicza się to do kopa... I jakąś formą opinii to jest. Ech, no tak, ludzi się zrani nawet jak się nic nie powie, gdy ci powiedzą o swoim problemie. Ta neutralność faktycznie nie istnieje.

Po raz trzeci czy czwarty zaczynam swoim postem nową stronę.
Nie rób bliźniemu tego, czego nie chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty.

'Byłam przerażona, a strach odebrał mi całkowicie odwagę.' --> haha :D

Hola!

przez blah! 22 maja 2014, 16:57
Zarówno ta mniej jak i bardziej dosadna wypowiedź odnośnie choroby jest subiektywną opinią i nie może być neutralna bo wynika ona z "Twoich" obserwacji. A jak wiemy to np. Ty możesz mieć zupełnie inną interpretację czyjegoś np. zachowania a ja inną ;).
Oczywiście, że w swoich opiniach można używać bardziej lub mniej wyważonych zwrotów - ja wolę bardziej dosadną wersję, mającą na celu danie "kopa w tyłek" a nie rozczulanie się. Taki już brak empatii we mnie a jeśli już mam świadomość, że komuś tym mogę wyrządzić faktycznie krzywdę to po prostu nie mówię nic bo potem jeszcze jakiś prokurator by mnie ścigał ;).
blah!

Hola!

przez Nathallie 22 maja 2014, 17:08
blah!, nie musisz mi w tym pierwszym akapicie tego wyjaśniać, bo sama to napisałam. I nie znam się na prawie, ale wątpię, by gonili za to, że coś złego powiedziałaś, czy napisałaś w internecie.
Nie rób bliźniemu tego, czego nie chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hola!

przez papierowykot 22 maja 2014, 17:14
Nathallie napisał(a): I nie znam się na prawie, ale wątpię, by gonili za to, że coś złego powiedziałaś, czy napisałaś w internecie.

gonią za nękanie np, groźby, molestowanie nieletnich, itp. chyba ze inaczej zdefiniowalas zło

Hola!

przez blah! 22 maja 2014, 17:32
Nathallie napisał(a):blah!, nie musisz mi w tym pierwszym akapicie tego wyjaśniać, bo sama to napisałam.

Głośno myśleć rozumiem, że też nie wolno? ;)

Nathallie napisał(a): I nie znam się na prawie, ale wątpię, by gonili za to, że coś złego powiedziałaś, czy napisałaś w internecie.

Chodziło mi o to, że jeśli pod wpływem tego co ja napisałam w sieci ktoś np. popełni samobójstwo to w pewnym stopniu mogę za to odpowiedzieć. Zależy jak prokurator podejdzie do sprawy i jak biegli zinterpretują to co np. ja napisałam.
Człowiek ponosi dokładnie taką samo odpowiedzialność za słowa napisane w sieci jak i wypowiedziane w real'u, kwestia tylko, że trudniej jest udowodnić komuś winę.
blah!

Hola!

przez Nathallie 22 maja 2014, 17:36
blah! napisał(a):
Nathallie napisał(a):blah!, nie musisz mi w tym pierwszym akapicie tego wyjaśniać, bo sama to napisałam.

Głośno myśleć rozumiem, że też nie wolno? ;)

Chodziło mi o to, że jeśli pod wpływem tego co ja napisałam w sieci ktoś np. popełni samobójstwo to w pewnym stopniu mogę za to odpowiedzieć. Zależy jak prokurator podejdzie do sprawy i jak biegli zinterpretują to co np. ja napisałam.
Człowiek ponosi dokładnie taką samo odpowiedzialność za słowa napisane w sieci jak i wypowiedziane w real'u, kwestia tylko, że trudniej jest udowodnić komuś winę.

Głośno mysleć możesz, ale to irytuje.

Wiedziałam, że będziesz mi to wyjaśniać, chociaż wiem o co Ci chodziło.

papierowykot, cały czas rozmawiamy o kopach

Hola!

przez blah! 22 maja 2014, 17:45
Nathallie napisał(a):Głośno mysleć możesz, ale to irytuje.

No cóż, to albo przyjdzie Tobie z tym żyć albo dać ignora ;).

Nathallie napisał(a):Wiedziałam, że będziesz mi to wyjaśniać, chociaż wiem o co Ci chodziło.

Z Twojej wypowiedzi wyniknęło zupełnie inaczej a ja duchem świętym nie jestem, żeby się domyślać ;).

No właśnie, kopy tak czy siak są najlepsze i prędzej czy później na to właśnie wychodzi. Głupi przykład - terapia to też nie jest przecież ciągłe głaskanie po głowie a podobno pomaga. A użalanie się nad kimś do niczego dobrego nie prowadzi a wręcz daje przyzwolenie na życie w poczuciu, że jest się biednym, pokrzywdzonym itd. A gdy ludzie wokół takie osoby skaczą na palcach i obchodzą się jak ze złotym jajkiem to wręcz daje wtedy poczucie, że może właśnie dzięki wiecznemu dołowi ciągle ktoś obok jest.
blah!

Hola!

przez Nathallie 22 maja 2014, 17:56
blah! napisał(a):
Nathallie napisał(a):Głośno mysleć możesz, ale to irytuje.

No cóż, to albo przyjdzie Tobie z tym żyć albo dać ignora ;).

Ignor? Zamykanie oczu, gdy ktoś do ciebie strzela? Nie, dziękuję.

Hola!

przez blah! 22 maja 2014, 18:00
Nathallie napisał(a):Ignor? Zamykanie oczu, gdy ktoś do ciebie strzela? Nie, dziękuję.

Oho, czyli widać jakąś cięższą artylerię będę musiała niebawem wyciągnąć ;).
blah!

Hola!

przez Nathallie 22 maja 2014, 18:20
blah!, jeśli masz pod ręką, wyciągnij teraz.

Hola!

przez blah! 22 maja 2014, 18:34
Nathallie, jesteś niepełnoletnia więc nie wiem czy byłoby to stosowne. Jeszcze by mnie ktoś o deprawowanie młodzieży posądził ;).
blah!

Hola!

przez kaffe_och_blod 22 maja 2014, 18:36
O, widzę że zaprzyjaźniłyście się. ;)

Hola!

przez papierowykot 22 maja 2014, 18:38
zalezy co jest kopniakiem

Hola!

przez mark123 22 maja 2014, 18:41
Kop jest po prostu ryzykowny, albo osoba kopnięta "poleci do przodu", albo "wywali się na ziemie".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Sortuj wg