Jak się zwracać do psychologa

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez jak się zwracać 21 maja 2014, 10:56
Hej. Mam pytanie. Jak się zwracać do psychologa? psychologa/psychoterapeuty?

przez Siddhi 21 maja 2014, 10:59
Jego ekscelencjo :P

Zależy ile masz lat, jeśli jesteś bardzo młody/a to pan/pani nie byłoby źle. Ale przejście na ty wydaje mi się zdecydowanie bardziej naturalne, to dobre żeby przełamać lody, w końcu to człowiek, któremu opowiadasz intymne szczegóły swojego życia.
Siddhi

przez jak się zwracać 21 maja 2014, 11:02
Pani psycholog, pani? Jesli ona sama nie zaproponuje to ja na Ty do niej mowic nie moge bo nie jestesmy na Ty. Wiec nie frun za bardzo z tymi swoimi fantazjami ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 21 maja 2014, 11:05
Siddhi, mowles na po imieniu do terapeuty?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Siddhi 21 maja 2014, 11:08
Ja prawie od razu przeszedłem na ty, pomieszane trochę z pan, bo jednak nie było to dla mnie do końca łatwe.
Jesli ona sama nie zaproponuje to ja na Ty do niej mowic nie moge bo nie jestesmy na Ty.
Też możesz zaproponować.
To też zależy od osoby, z niektórymi to się wydaje zupełnie zwyczajne, z innymi zawsze jest dystans.

Ile masz lat?
Siddhi

przez jak się zwracać 21 maja 2014, 11:16
To ona musi zaproponowac.

przez Siddhi 21 maja 2014, 11:20
Candy14 napisał(a):Siddhi, mowles na po imieniu do terapeuty?
Nie, raczej zwracałem się do niego jak do kolegi, typu "wiesz, mam na myśli to, że", nie po imieniu.

Nie wiem czy to normalne, ale on mi potem też trochę o swoim życiu i swoich problemach jakie miał w moim wieku poopowiadał.
Siddhi

przez Candy14 21 maja 2014, 11:28
Siddhi, moze jestem staroswiecka ale wole zachowywac dystans z terapeuta :) Wiec dobrze trafilam bo moja ten dystans zachowywala i obie wiedzialysmy ze nie jestesmy tam zeby sie zakumplowac ale ja przyszlam po pomoc a na mi jej udzielila. O sobie nie powiedziala nic bo to ja przyszlam z problemami. Wlasnie tym ze zachowywala sie profesjonalnie zyskala moj szacunek.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Siddhi 21 maja 2014, 11:33
Siddhi, moze jestem staroswiecka ale wole zachowywac dystans z terapeuta :)
Wszystko zależy od rodzaju problemu z jakim się przychodzi, od ludzi, to skomplikowane, ja mam tendencje do tego żeby schodzić ze "stosunków oficjalnych z innymi", co nie zawsze jest dobre. Miałem fuksa, bo to był dobry psychoterapeuta.
O sobie nie powiedziala nic bo to ja przyszlam z problemami. Wlasnie tym ze zachowywala sie profesjonalnie zyskala moj szacunek.
W moim przypadku to, że opowiedział mi trochę osobie było zachowaniem profesjonalnym.
Siddhi

przez hero 21 maja 2014, 11:34
Do mnie mówiła na pani, wiec ja do niej tez na Pani
Światło - Nosisz je w sobie!

przez avetta 21 maja 2014, 12:17
Siddhi napisał(a):
O sobie nie powiedziala nic bo to ja przyszlam z problemami. Wlasnie tym ze zachowywala sie profesjonalnie zyskala moj szacunek.
W moim przypadku to, że opowiedział mi trochę osobie było zachowaniem profesjonalnym.

Gdybym była terapeutą nie chciałabym raczej opowiadać setkom obcym ludzi, którzy płacą mi za psychoanalizę, opowiadać szczegółów swojego prywatnego życia.

przez hero 21 maja 2014, 12:23
Wielu psychologów/terapeutów siedzi na fejsie, nk i tam pokazują siebie, to jak zyją, pokazują swoje rodziny itp...
Światło - Nosisz je w sobie!

przez Przemek_44 21 maja 2014, 17:49
Witaj, ja mówię na panie i "imię"..np panie Jacku, albo pani Aniu..lecz czasem jest tak, że terapeuta sam w terapii proponuje przejście na "ty", po prostu tak lubi, taki ma sposób..Mi raz pewna osoba psycholog zaproponowała mówienie na ty, ale babka była starsza o 20 lat, przewyższała mnie ogólnie wiedzą, pozycją, wszystkim (tak przynajmniej mi się wydawało wtedy - niska samoocena!) więc czułem się głupawo :( ..
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

przez Anna Maria 21 maja 2014, 19:25
Ja jestem starsza od swojej o 2-3 lata, a może więcej. Bardzo mi przeszkadza, że zwraca się do mnie per pani. Samej też mi nie tak zaproponować przejście na ty bo uważam że to powinno wyjść od terapeuty. Przyzwyczaiłam się, że większość osób mówi mi na ty: sąsiedzi np. bo znają mnie od pieluch, oczywiście zaczynam się przyzwyczajać że nie jestem podlotkiem i oczekuję by osoby w oficjalnych miejscach mówili mi na pani, albo osoby z którymi widzę się raz do roku
Anna Maria

Sortuj wg