Witajcie :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez niesmialaa9 18 maja 2014, 15:10
Może... Co do nieśmiałości to nie potrafię nad tym pracować, np. wczoraj byłam na 18nastce kuzynki (impreza niezła w wynajętym lokalu) i wszyscy się świetnie bawili, tańczyli itp. a ja ciągle przy stole siedziałam, bo za cholere nie odważyłabym się wyjść na parkiet i zatańczyć (na początku, gdy tak wszyscy szli tańczyć to zaczęłam się okropnie trząść, bałam się, w sumie sama nie wiem czego, może tego, że jak zwykle okażę się ofiarą losu), do tego też nie potrafiłam się odezwać do innych jeśli to oni nie zaczęli, a jeśli już to rozmowa nie bardzo się kleiła, bo nie wiedziałam co mówić, by nie wyjść na głupią i się nie ośmieszyć. Może gdybym choć trochę alkoholu wypiła to bym się rozluźniła, jednak bałam się chociaż trochę wypić, może dlatego, że jeszcze nigdy nie piłam. Inni patrzyli na mnie jak na głupią: siedzi sama przy stole, z nikim nie gada, nic nie pije, nie bawi się itp. Nie nadaję się w ogóle do jakichkolwiek kontaktów z ludźmi :(
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cho­lera jasna."

przez Raffuss 18 maja 2014, 15:37
Hej,

Alkohol nie jest Tobie potrzebny do szczęscia. Wszystko z czasem się ułoży. Przede wszystkim nie krytykować siebie za takie a nie inne zachowanie.. :)
Codzienna walka o lepsze jutro nerwoblog.pl

przez Olmici 19 maja 2014, 10:41
Ale trzeba próbować się przełamywać krok po kroku. I nigdy nie myśleć o sobie w kategoriach robienia z siebie idoty bo tak nie jest. Nie spróbujesz - nie doświadczysz. Czas chwytać co los przynosi :) .
Szukaj światła w morzu cieni ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niesmialaa9 20 maja 2014, 21:14
No wiem, jednak to jest silniejsze i nie zawsze da się temu przeciwstawić. Nawet jeśli choć na chwilę zaczynam myśleć pozytywnie, widzieć jakiś tam sens życia, z optymizmem patrzeć w przyszłość itp. to potem jest jeszcze gorzej. Chciałabym żeby ten optymizm był u mnie obecny ciągle, lecz nieraz nawet jak widzę osobę wiecznie uśmiechniętą, optymistyczną to mnie ten jej optymizm po prostu dołuje i zniechęca do czegokolwiek

przez Olmici 21 maja 2014, 12:24
Ja mam trochę podobnie. Może po prostu podświadomie uważasz, że nie zasługujesz na szczęście i dokonujesz auto-kary?

pozdrawiam i try :D
Szukaj światła w morzu cieni ...

przez niesmialaa9 24 lip 2015, 21:59
o jejku... nagle przypomniałam sobie o tym forum i tak czytam co to rok temu pisałam... na szczęście to już prawie przeszłość :D tzn nadal jestem strasznie nieśmiała i gdy mam gorsze dni (co zdarza się średnio raz na 2 tygodnie) to nadal mam ochotę skończyć ze sobą... jednak teraz wiem, że mam dla kogo żyć i nawet jak już planuję co i jak zrobić to w pewnym momencie uświadamiam sobie, że chyba jednak nie warto ;) mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej :)

przez niesmialaa9 24 lip 2015, 22:05
ale powiem szczerze, że w sumie to tęsknię za tym... nie wiem co w tym wszystkim było takiego, że na serio za tym tęsknię i chciałabym do tego wrócić... taka cholerna sprzeczność... z jednej strony się cieszę, że to już w większości za mną, ale z drugiej strony dobrze mi z tym było... :/ czuję się nienormalna w tym momencie

przez Evia 24 lip 2015, 22:47
nie tęsknisz za nieśmiałością tylko za młodszą ja
bardzo często nam się zdaje, że kiedyś było lepiej
pryzmat czasu potrafi trochę wszystko zniekształcić

To normalne

przez Norek 25 lip 2015, 11:23
Witam,

jestem nowa i dopiero rozpoczynam swoją przygodę z forum. Mam nadzieję, że znajdę odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Co ważniejsze, liczę że rady mi pomogą.

Sortuj wg