Witajcie!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witajcie!

przez natuf 04 maja 2014, 11:49
Mam na imię Natalia, mam 17 lat. Nerwica dopadła mnie miesiąc temu (28 kwietnia była miesięcznica). Ja zareagowałam bardzo szybko, tuż po 'ataku' już tydzień po byłam u psychologa. Jestem na terapii behawioralno-poznawczej, dopiero 4 spotkanie. 4 dni temu byłam u psychiatry, dostałam Sulpiryd 50mg, i Setaloft 25mg a po tygodniu 50mg. Psychiatra powiedział że jest to zwykła nerwica, nie lękowa. Tylko są to jakieś lekkie zaburzenia lękowe, nie pamiętam jak on to nazwał... Powiedział również, że z terapią jest wyleczalna w 100% i że od tego się nie umiera. Za miesiąc widzę się z nim znowu. Już jest trochę lepiej, przedwczoraj byłam w wielkiej galerii handlowej przez 4 godziny (męczyły mnie czarne myśli, w autobusie też siedziałam jak na szpilkach) ale powiedziałam 'walić to!' i bawilam się super. Byłam trochę zdezorientowana, ale jak to w galeriach :P Teraz męczą mnie myśli, szczególnie z rana typu 'Nie będziesz mogła chodzić do szkoły, nie będziesz mogła wychodzić z domu bo będziesz miała atak' nienawidzę poranków. Nie mogę długo pospać, budzę się o 6... Im dalej w południe, tym lepiej.
Jak myślicie, dam radę wyjść z tego szybko? Jeszcze 5 dni temu ciągle ryczałam, a dziś jestem pogodna, mogę usiedzieć w miejscu i jestem spokojniejsza (Dodam, że kiedyś kłóciłam się z chłopakiem co 2 dni, a teraz nie kłóciliśmy się miesiąc haha :D) sam mówi, że stałam się spokojniejsza.
Ja już pogodziłam się z tym zaburzeniem. Nazywam to tak, ponieważ to nie jest choroba. To jest chwilowy okres, który ma mi pokazać, jak dobrze mam w życiu i że trzeba cieszyć się z każdego dnia. Dla mnie to jakiś 'dar' żeby człowiek mógł sobie z tego zdać sprawę i żyć i cieszyć się małymi rzeczami. :)
Dodam, że czytam książkę 'Umysł ponad nastrojem', sama chciałam iść do psychologa i sama zdecydowałam się na leki. Odkąd ćwiczę też 'trening Jacobsona' mogę spokojnie spać, nie budzę się już w nocy. :)

Witajcie!

przez Jam Van Dahl 04 maja 2014, 14:13
hej
Jam Van Dahl

Witajcie!

przez natuf 05 maja 2014, 16:00
nikt mi juz nie napisze nic? :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witajcie!

przez Jer 05 maja 2014, 16:05
Witaj, Natalio! :D
Myślę, że odnajdziesz się wśród nas na forum. Żadne z nas nie gryzie (?) :P
Jeśli będziesz miała jakąś sprawę to śmiało pisz PW.
Pozdrawiam :D
Jesteśmy niewol­ni­kami włas­nych prag­nień, po­zor­nie dających szczęście.
Ga­lopu­jemy gubiąc po drodze to, co najważniejsze...gubiąc siebie nawzajem.
Jer

Witajcie!

przez Haissem 05 maja 2014, 16:05
jem banana.
Haissem

Witajcie!

przez natuf 05 maja 2014, 17:55
Jer, witaj! A Ty na jakie zaburzenie cierpisz? :D

Witajcie!

przez Jer 05 maja 2014, 18:02
natuf, bywało ze mną różnie, ale nigdy nie trafiłem do specjalisty. Przyszedłem na forum w celu wygadania się, zaczerpnięcia rady i wyszło tak, że zostałem tu na dłużej :D
Pozdrawiam ;)
Jesteśmy niewol­ni­kami włas­nych prag­nień, po­zor­nie dających szczęście.
Ga­lopu­jemy gubiąc po drodze to, co najważniejsze...gubiąc siebie nawzajem.
Jer

Sortuj wg