Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystkich

przez Nastka_ 02 maja 2014, 21:29
Dzięki za radę, z pewnością wypróbuję te ćwiczenia :smile: To chyba nie do końca tak, że siebie nienawidzę. Mam jeszcze chyba to szczęście, że potrafię racjonalnie określić swoje mocne i słabe strony. Tylko w którymś momencie straciłam do siebie szacunek. Nie ma gorszego uczucia niż brak zaufania do siebie jako istoty ludzkiej. Bo jeśli nie ufasz sobie, to jak zaufać innym? Dopiero niedawno zdałam sobie z tego sprawę.
Mam świadomość tego, że choć dziś czuję się naprawdę "rzeczywista", to jutro mogę się obudzić znów w tym okropnym stanie zawieszenia (nie potrafię tego określić; to jak połączenie lęku, wypływającej z niego histerii i martwego otępienia).
Jestem pełna podziwu dla Ciebie :smile: Wypływa z Ciebie tyle pozytywnej energii i optymizmu. Ogromnie to szanuje :smile:
Wokół mnie trwa noc pociemniała,
Dzikie wiatry owiewają chłodem,
Lecz mnie moc zaklęcia związała
I nie mogę odejść, nie mogę.

Witam wszystkich

przez LoveHope 02 maja 2014, 21:51
Bardzo mi miło! Wierzę, że optymizm jest zaraźliwy. W końcu ja też się nim zaraziłam. Byłam pesymistką, która bardzo nie lubiła siebie. Też nie miałam do siebie szacunku, tzn. nie umiałam się docenić, obwiniałam się. Bez sensu. Całkowicie bez sensu. Ale wszystko da się odkręcić, naprawić.
Potrzeba 60 dni na zbudowanie nawyku. Tego myślowego też. Ja skupiałam się na swoich mocnych stronach, pielęgnowałam je. Myślałam też o pięknych rzeczach. Drukowałam i wieszałam na ścianie rzeczy, które chciałabym mieć (iPod, lustrzanka etc) oraz odwiedzałam strony w internecie, które sprawiały mi radość. Na przykład rękodzieło, lubię tworzyć, uwielbiam podziwiać. Sama zacznę je wkrótce sprzedawać. Wyrobiłam fach w ręce. A zawsze myślałam, że jestem kompletna nieudacznica plastyczna. A tu popatrz!
Wyrobił mi się nawyk pozytywnego myślenia. I tak zmieniło się moje życie. Bo myślenie ma wielki wpływ na to, jak żyjemy. Warto się o to zatroszczyć! I choroby i zaburzenia nie mogą nas zniechęcić do pracy nad sobą. Też myślałam, że nie mam szans z nerwicą. A jednak szansa się znalazła.
Nie poddawaj się! Jestem z Tobą!
Nie masz z kim pogadać? Zapraszam ♥

LoveHope

Witam wszystkich

przez aga120282 02 maja 2014, 22:24
Witam wszystkie bratnie dusze :D

-- 02 maja 2014, 22:25 --

Aga

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam wszystkich

przez Kamiru 02 maja 2014, 22:27
A tak nawiasem mówiąc, nie sądziłam, że spotkam tu tyle ciepłych duszyczek :)

Pamiętaj, nie tylko tutaj są ciepłe dusze. W życiu też są tacy, tylko trzeba odpowiednio dotrzeć do nich i wtedy się okazuje kto jest kto. Tutaj nie ma owijania w bawełnę:)

Witam wszystkich

przez LoveHope 02 maja 2014, 22:44
Kamiru, dokładnie tak jak mówisz! Jest mnóstwo dobrych ludzi :)
Nie masz z kim pogadać? Zapraszam ♥

LoveHope

Sortuj wg