Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystkich

przez Nastka_ 29 kwi 2014, 12:44
Jestem nieco zagubiona, lekko zmieszana.
W ciągu ostatnich lat kilkakrotnie próbowałam uzewnętrznić się na jakimś forum, jednak ostatecznie brakowało mi odwagi. Nie lubię mówić o sobie, ale tym razem cisza wydaje mi się zbyt toksyczna. Mam 19 lat i cierpię na życie, jeśli można tak to określić. Lekarze stwierdzali u mnie na przestrzeni czasu głęboką depresję, zaburzenia depresyjne nawracające, dystymię. Nie wiem na ile jakiekolwiek diagnozy są cokolwiek warte. Ostatnio niewiele wiem, może właśnie dlatego odczuwam pragnienie kontaktu z kimś o podobnych doświadczeniach. Nie chcę nikogo zanudzać własnymi problemami, chciałam się tylko przywitać :smile:
Wokół mnie trwa noc pociemniała,
Dzikie wiatry owiewają chłodem,
Lecz mnie moc zaklęcia związała
I nie mogę odejść, nie mogę.

Witam wszystkich

przez Jer 29 kwi 2014, 13:14
Witaj :D
Jesteśmy niewol­ni­kami włas­nych prag­nień, po­zor­nie dających szczęście.
Ga­lopu­jemy gubiąc po drodze to, co najważniejsze...gubiąc siebie nawzajem.
Jer

Witam wszystkich

przez GMan 29 kwi 2014, 13:52
Czołem.
Tacy jak Wy zabili Jezusa C:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam wszystkich

przez Przemek_44 30 kwi 2014, 17:09
Witaj! :))
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

Witam wszystkich

przez Nastka_ 01 maja 2014, 21:06
Dziękuję za miłe powitanie, mam nadzieję, że uda mi się między Wami odnaleźć :smile:

Witam wszystkich

przez piti_88 01 maja 2014, 21:23
Uda się, uda.

Raz napiszesz, a potem leciii jak z wodospadu.
Zacząłem pisać dwa tygodnie temu, a już mam kilka stałych kontaktów z którymi rozmawiam na wszelkie tematy :)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Chcesz pogadać - zawsze do dyspozycji :) GG:1543457

Witam wszystkich

przez Kamiru 02 maja 2014, 17:40
Witaj. :papa: Możesz śmiało pisać historię swojego życia, ja chętnie posłucham. W końcu jesteś między swoimi :)

Witam wszystkich

przez Nastka_ 02 maja 2014, 18:05
Dzięki :smile: to takie dziwne w pewnym sensie... mam nadzieje, że dzięki temu forum może uda mi się w jakiś sposób pogodzić z faktem istnienia tych depresyjnych zaburzeń. Trzy lata życia w zaprzeczeniu to chyba za długo.
Kamiru, Twoja odpowiedź mile mnie zaskoczyła :smile:
W poniedziałek piszę maturę, jestem przerażona tym, że w ogóle mnie ona nie obchodzi. Skrzywiona psychika jednak robi swoje :(

Witam wszystkich

przez LoveHope 02 maja 2014, 18:06
Cześć Nastka_!
Nic się nie krępuj, nikt nic złego na Twój temat nie pomyśli ani nikt się nie będzie nudził!
Jesteśmy życzliwie nastawieni :)

Co się stało, kochana?
Nie masz z kim pogadać? Zapraszam ♥

LoveHope

Witam wszystkich

przez Kamiru 02 maja 2014, 18:25
Kamiru, Twoja odpowiedź mile mnie zaskoczyła

A mnie takie słowa bardzo podnoszą z dna. Mówią że jeżeli nie potrafimy sami sobie pomóc, to nie pomagajmy innym. Myślę że to nie prawda. Pozdrawiam Cię serdecznie:) ..no i czekam na obszerny opis życia:)

Witam wszystkich

przez LoveHope 02 maja 2014, 18:30
Ja również czekam na opis życia! :)

LoveHope

Witam wszystkich

przez Siddhi 02 maja 2014, 18:34
I ja :) (teraz to możesz już zacząć całą autobiografie :smile: )
Siddhi

Witam wszystkich

przez Nastka_ 02 maja 2014, 18:38
LoveHope Życie się stało, jak myślę :smile: Trzy lata temu coś we mnie pękło i zaczęłam krzywdzić siebie. Było źle. Byłam destrukcyjna dla siebie i innych. Stwierdzono u mnie poważny epizod depresji, przyjmowałam leki, chodziłam na terapie (wciąż wierząc, że tak naprawdę nic mi nie jest i ubzdurałam sobie całą tą depresję). W każdym razie wyszłam z tego do pewnego stopnia, ale wciąż wzgardzałam życiem. Opisywanie tego wszystkiego myślę, że nie ma sensu. To, co istotne to fakt, że od tego momentu straciłam do siebie zaufanie. Od lat nie wiem, co czuje. Nie jestem pewna swoich myśli. Odpycham ludzi bo przeraża mnie odrzucenie. Z depresji podniosłam się sama, gdy chciano mnie zamknąć w szpitalu. To było dla mnie jak zimny prysznic. Z próżności zdecydowałam się walczyć, bo nie mogłam znieść myśli o konsekwencjach zostania dziewczyną z takiego miejsca. Brzydzę się tym swoim myśleniem... Zmierzając do końca (to wszystko to tylko moje wybiórcze przemyślenia), ostatnio podupadłam na zdrowiu. Jestem słaba fizycznie (i tak, tym też się brzydzę). Gdy przyjęto mnie do szpitala w celu diagnozy, zrządzeniem losu, zdecydowano się również skonsultować mnie z psychiatrą i tak o to ponownie usłyszałam, że mam nawracające zaburzenia depresyjne - dla mnie - gwóźdź do trumny. Kończąc, mam dość użalania się nad sobą, uciekania od odpowiedzialności, zasłaniania własnego ego głupimi wymówkami. Jest mi cholernie (przepraszam za sformułowanie) ciężko. Jestem płaczliwa, rozhisteryzowana, zestresowana, ale najbardziej boję się tego, że jestem szalona. Zdrowie psychiczne to dla mnie największa wartość. Powinnam być oparciem dla bliskich, a nie kłodą pod nogami. W poniedziałek matura, a ja się zwyczajnie boję. Boje się znów przestać być realną...

-- 02 maja 2014, 18:42 --

A tak nawiasem mówiąc, nie sądziłam, że spotkam tu tyle ciepłych duszyczek :)

Witam wszystkich

przez LoveHope 02 maja 2014, 19:54
Oj, Nastko, życie to nie choroba! :)
Rozumiem Cię. Ale dlaczego tak gardzisz sobą i życiem? Jest jakiś sens? A może spróbować pokochać zarówno siebie, jak i życie? Też miałam problemy z akceptacją siebie i otoczenia. Ale udało mi się, starałam się wypisywać w zeszycie wszystko co, co w sobie lubię i za co jestem wdzięczna. To fajne ćwiczenie!
Było ciężko, nie powiem. Ja miałam (mam nadal?) zaburzenia nerwicowe. To straszne cholerstwo, jak i każde zaburzenie. Ale nie można się poddawać! Póki żyjesz zawsze jest nadzieja! Panicznie bałam się wychodzić z domu, już jest lepiej. Nie mam problemu, nawet umiem rozmawiać z obcymi. Czasami mam tylko gorsze chwile. One zawsze się zdarzają, ale szybką przechodzą.
Znam jeszcze jedno ćwiczenie na samoakceptację. Jest trochę szalone i z zboku musi wyglądać śmiesznie :D
Stoisz przez lusterkiem, patrzysz sobie w oczy i mówisz "kocham cię". Na początku jest strasznie ciężko. Ale z czasem jest coraz łatwiej, aż staje się naturalne. to znane ćwiczenie psychologiczne. I działa. Polubiłam się :)

Z własnego doświadczenia wiem, że nie warto podchodzić do życia i siebie z nienawiścią. Pokochaj się! Po sobie wiem, że da się :)

LoveHope

Sortuj wg