Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystkich

przez Ricardo 31 mar 2014, 16:30
Witam, jestem tutaj nowy, poczytałem sporo postów na tym forum i jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony.

Generalnie co mi dolega to ciężko powiedzieć bo nie miałem jeszcze porządnej diagnozy ale wiem, że depresja na pewno i mam pewien problem z dalszym krokiem. Chodzi o to, że mam taki mętlik w głowie a muszę podjąć jakieś decyzję

Napewno mam depersje od około 4 latach - były nie udane próby podjęcia psychoterapii i kilka przerwanych terapii lekami
Nie mogę nic robić, więkość czasu mało spałem a od około miesiąca śpie po 10h i dalej jestem padnięty, poza tym nie jestem w stanie nic robić, tylko plany w głowie i patrzenie w ścianę
Mam problemy z odżywianiem - jem dopóki nie czuję się bardzo źle i jeszcze trochę i tak od około 1,5 roku, ciągle odczuwam dyskomfort i mam problemy z trawieniem (a i tak dalej jem)
Parę razy po narkotykach miałem ostre stany psychotyczne (halucynacje, urojenia itd) - cięższe narko raz na jakiś czas od paru miesięcy, trawkę przestałem palić ale paliłem ponad 3 lata bez przerwy
[większość moich problemów zaczęła się przed używaniem tych substancji]
Poza tym mam problemy z seksem co wykluczyło mnie z życia towarzyskiego kompletnie i zabiera nadzieję na poprawę jakości życia (nie mam szans nikogo poznać bo na samą myśl o seksie uciekam do domu]
Od jakiegoś czasu mam problem z chodzeniem po ulicy i jeżdżeniem autobusem - ciągle się na mnie ktoś patrzy albo ze mnie śmieje
Jestem potwornie zadłużony
Cały czas zestresowany
Gonitwa myśli CAŁY CZAS
Nie mogę wytrzymać sam ze sobą

I nie wiem gdzie się udać, byłem dzisiaj pierwszy raz od dawna u psychiatry w Szpitalu i po 30 min mojego monologu napisał mi na zwykłej białej kartce skierowanie do oddziału psychiatrycznego i zaproponował Szpital na Babińskiego

Nie wiem co robić kompletnie dzisiaj udało mi się też zebrać do zakładu psychoterpii na lenartowicza i tam wizyta u psychiatry za tydz ale tam leczą zaburzenia osobowości i nerwice

Chodzi o to że z tym wszystkim nie wiem do kogo iść psychologa/psychiatry/psychoterapeuty ....jak na psychoterapie to jaką i gdzie no i co z tym Szpitalem, myślę czy tam jechać? Czy jest sens? Słyszałem dużo złych opinii na temat tego szpitala, poza tym może uda się skończyć studia nie długo no i chciałbym pracować poza tym muszę działać szybko bo już padam na kolana ze zmęczenia od siebie, tracę nadzieję i pojawiają się bardzo czarne myśli

Proszę o radę :(

Witam wszystkich

przez Maggda92 31 mar 2014, 20:09
Cześć, jak masz skierowanie do szpitala to do szpitala...
Maggda92

Witam wszystkich

przez Ricardo 31 mar 2014, 20:15
No i udałem się tam ale mnie zawrócili twierdząc że na oddział ogólny raczej nie ma sensu, najgorsze jest to że będąc tam poczułem się lepiej i czuje jakbym wszystkiego nie powiedział i źle mnie lekarz zinterpretował i teraz strasznie mnie to męczy (macie czasem tak?)....dodając że depresji nie mam na pewno..generalnie nic się nie dowiedziałem tylko mętlik w głowie większy...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam wszystkich

przez psychidae 31 mar 2014, 21:03
Myśle, że przede wszystkim powinieneś zrezygnować z narkotyków - nierzadko są one prowodorem ujawnienia się psychozy, w tym schizofrenii.
Nie piszesz czy lekarz wypisał Ci jakieś leki - jeśli tak to zacznij je przyjmować, pamiętając o tym, że leki zaczną działać po kilku tygodniach. Gdy będzie lepiej spróbuj wspólnie z rodziną jakoś rozwiązać Twoje kłopoty finansowe. Pozdrawiam.
psychidae

Witam wszystkich

przez khaleesi 31 mar 2014, 21:54
Ricardo, witaj na forum :papa:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witam wszystkich

przez Ricardo 31 mar 2014, 23:39
psychidae Zgadzam się i bardzo bym chciał to zrobić raz na zawsze, na razie z trawą sobie poradziłem a nad cięższym kalibrem pracuje i jestem dobrej myśli w tej kwestii
Co do leków to na razie nie dostałem żadnych, spotkania dzisiejsze (w sumie z dwoma psychiatrami) miały charakter bardziej konsultacyjny, mam wrócić w środę jeszcze żeby zastanowić się co dalej a w między czasie zorientować się w zakładach psychoterapii w Krakowie (miejsca, terminy itd), nie mam nic przeciwko lekom bo kiedyś brałem i postawiły mnie na nogi, jedynie obawiam się że zaburzą mój osąd sytuacji w jakiej się znajduję.... paradoksalnie największą krzywdę zaczynam sobie robić kiedy lepiej się czuje....

[nie wiem czy to dobre miejsce do pisania o takich rzeczach ale w miarę poznawania forum będę się poprawiał]

Witam wszystkich

przez psychidae 01 kwi 2014, 21:46
Moja niedoszła szwagierka miała fajnego terapeutę w Krakowie, jeśli chcesz mogę zapytać.
Z narkotykami jest tak, że z każdym kolejnym razem coraz mocniej się uzależniasz - więc póki nie ma dramatu i uzależnienia rzuć to, bo będzie coraz ciężej. Pozdrawiam.
psychidae

Witam wszystkich

przez Ricardo 04 kwi 2014, 10:41
Psychidea bardzo chętnie skorzystam jeśli masz takie na miary, za pare dni powinienem wyjść ze szpitala i od panu chciałbym ruszyć dalej póki mam okres aktywności. Dziękuję za zainteresowanie :-)

A co do dragów mam już ich dosyć bo teraz wiem dopiero że to one w dużej mierze odpowiadają za moje psychotyczne zachowania . Jak sam ich nie rzucę to i z tym zgłosze się po pomoc

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Witam wszystkich

przez kasiowa 04 kwi 2014, 12:31
I dasz radę! :D Jesteśmy z Tobą :*

Witam wszystkich

przez Ricardo 04 kwi 2014, 16:39
Dzięki naprawdę wasze wsparcie jest nieocenione!!!

Witam wszystkich

przez psychidae 04 kwi 2014, 19:56
napisałam Ci nazwisko na priv, ale nie wiem gdzie on przyjmuje - wiem, że w Krakowie i jest dobry

pozdrawiam
psychidae

Witam wszystkich

przez Ricardo 06 kwi 2014, 09:27
Dzięki, sprawdzę i znajdę go :-)

Sortuj wg