Nerwica a Schizofrenia

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Nerwica a Schizofrenia

przez benia97 02 mar 2014, 19:52
Witam,
Prosze o pomoc. Jestem w wieku 17 lat u mojej may stwierdzono schizofrenie paranoidalna.
Dwa miesiace temu dostalam ataku typowo nerwicowego, drgawki, potliwość, szybkie bicie serca o raz mroczki, glownie sa to objawy somatyczne, ktorym czasami towarzyszy niepokoj wewnetrzny. Dopiero niedawno dowiedziałam sie o chorobie mamy gdyz nie utrztmywałam z nia kontaktu, bardzo mnie to zszokowalo, obsesejnie boje sie tej choroby. Czytałam mnostwo postow osob ktore boje sie tak samo psychozy, jednak w moje rodzinie byla osoba chora na to i te obawy wyłacznie stad sie biora. Słyszałam, ze nerwica wyklucza schizofrenie, jednak slyszalam o poczatku schizofrnii pseudonerwicowym, jak to wyglada? Ktos sie z tym zetknał? Sama uważam, ze to typowa nerwica i nie powinnam miec obawow
Prosze o pomoc, czym mam sie martwic?

Nerwica a Schizofrenia

przez volterum 02 mar 2014, 22:27
benia97 napisał(a):Witam,
Prosze o pomoc. Jestem w wieku 17 lat u mojej may stwierdzono schizofrenie paranoidalna.
Dwa miesiace temu dostalam ataku typowo nerwicowego, drgawki, potliwość, szybkie bicie serca o raz mroczki, glownie sa to objawy somatyczne, ktorym czasami towarzyszy niepokoj wewnetrzny. Dopiero niedawno dowiedziałam sie o chorobie mamy gdyz nie utrztmywałam z nia kontaktu, bardzo mnie to zszokowalo, obsesejnie boje sie tej choroby. Czytałam mnostwo postow osob ktore boje sie tak samo psychozy, jednak w moje rodzinie byla osoba chora na to i te obawy wyłacznie stad sie biora. Słyszałam, ze nerwica wyklucza schizofrenie, jednak slyszalam o poczatku schizofrnii pseudonerwicowym, jak to wyglada? Ktos sie z tym zetknał? Sama uważam, ze to typowa nerwica i nie powinnam miec obawow
Prosze o pomoc, czym mam sie martwic?

Czy masz się czym martwić? To osądzi lekarz, poradnia. Nie panikuj, nie wmawiaj sobie żadnych dolegliwości poprzez czytania tego forum. Jesteś młoda i potrzebujesz pomocy, diagnozy.

Pozdrawiam.
volterum

Nerwica a Schizofrenia

przez benia97 02 mar 2014, 23:28
dziekuje za odpowiedz. :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Nerwica a Schizofrenia

przez khaleesi 04 mar 2014, 02:38
benia97, witaj na forum :papa:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg