Miał ktoś z was tak ?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Miał ktoś z was tak ?

przez likerto 05 lut 2014, 22:48
Cześć,

ja też mam podobnie. Cierpię na depresję. W ciągu ostatnich siedmiu lat przeżyłam cztery stany depresyjne trwające po kilka tygodni. Teraz znów mnie dopadło i długo dziwiłam się, że jest inaczej niż zwykle.
Dotychczas w takim stanie czułam ogromne cierpienie i złość na to, że nie mam siły i energii do działania.

Teraz, podobnie jak eunika i asclub czuję obojętność albo nie czuję nic. Dziwię się, że cierpienia i złości jest we mnie tak mało... Nie mam na nic ochoty, mogę godzinami siedzieć i nie robić nic albo tracić czas na chodzenie bez celu po mieszkaniu, oglądanie seriali, przeglądanie stron w internecie.

Messiah ma rację, trzeba zmuszać się do aktywności. Ja zmuszam się do spacerów, drobnych prac domowych, trochę też czytam.
Trudno mi jednak zmusić się, do pisania prac zaliczeniowych na studia i pracy nad magisterką. Trudno mi też zmusić się do kontaktu z ludźmi, rozmowy.
Czasem się z kimś spotykam, ale wtedy przede wszystkim słucham, w ogóle się nie odzywając.

Decevante, fajnie czytać, że z tego wyszłaś :) Jak to zrobiłaś? :)

Miał ktoś z was tak ?

przez Freak696 07 lut 2014, 09:55
Bree napisał(a):
eunika napisał(a):
Bree napisał(a):Ja też tak mam. Tzn w tygodniu wstaję z łóżka, z wielkim trudem ale idę do pracy ale gdy mam wolne to nie mam siły wstać i tak leże, śpię, leże, i nawet komputer nie jest mi potrzebny. Jedyne co czuję to wyrzuty sumienia, np że mogłabym zająć się domem, wyręczyć w czymś chorego tatę. Dla mnie to najgorsze wyrzuty.

No i z jedzeniem mam odwrotnie, bo mogłabym jeść non stop:(

na co chorujesz ?

na osobowość unikającą

Polecam Ci wyjście na siłownie bądź fitness. Będziesz się czuć lepiej zobaczysz a przy okazji spalisz nadmiar jedzonka.

Miał ktoś z was tak ?

przez zniechecona 10 lut 2014, 19:05
To widzę, że nie tylko ja tak mam. Najchętniej zasnęłabym i więcej się nie obudziła. Od paru miesięcy mieszkam zagranicą , teoretycznie mam faceta i jestem szczęśliwa ale coś jest nie tak. Nie mam ochoty wstać z łóżka, jedyne co mnie motywuje to praca by móc zarobić no i okazja do napicia się a co się z tym wiąże parogodzinne wyzywanie własnego faceta a rano wielka bania co ja zrobiłam.... nie wiem czy to depresja czy to jakaś choroba, wstyd mi nawet pomyśleć że ześwirowałam..
"You never know..."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg