Witajcie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witajcie

przez Peter88 11 sty 2014, 21:05
Witam, mówcie mi Piotr, nie wiem co mi dolega od paru lat ale wydaje mnie się, że daleko mi do pełni zdrowia, rozumiem, że nie możecie stawiać diagnoz?. Powiedzcie mi jak wygląda wizyta u psychiatry, bo przecież ja sobie nie wyobrażam wejścia do gabinetu, siadam i lecę z koksem, czy on potrafi zadawać odpowiednie pytania, bo przecież człowiek nie zawsze potrafi wyrazić to co odczuwa, albo pominąć pewne objawy lub je nieodpowiednio nakreślić itd...
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Witajcie

przez kolekcjoner snów 12 sty 2014, 21:57
Dobry psychiatra zadaje pytania i stawia na rozmowę by dokładnie postawić diagnozę i dobrać odpowiednie leki. Jak masz problem z powiedzeniem o swoim problemie to lepiej napisać wszystko wcześniej na kartce i przeczytać. Albo dać nawet do przeczytania.
kolekcjoner snów

Witajcie

przez Peter88 13 sty 2014, 19:32
kolekcjoner snów napisał(a):Dobry psychiatra zadaje pytania i stawia na rozmowę by dokładnie postawić diagnozę i dobrać odpowiednie leki. Jak masz problem z powiedzeniem o swoim problemie to lepiej napisać wszystko wcześniej na kartce i przeczytać. Albo dać nawet do przeczytania.

to co ja muszę używać jakiejś terminologii specjalistycznej?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witajcie

przez Synsa 13 sty 2014, 20:26
nie. mówisz tak jak chcesz o tym co Cię do owego lekarza sprowadza. jak coś będzie niejasne dopyta cię. to wizyta jak u każdego innego lekarza tylko mówisz też o tym co Ci w duszy nie działa ;)
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

Witajcie

przez khaleesi 18 sty 2014, 04:23
Peter88, na pierwszej wizycie lekarz pyta co sie do niego sprowadza i tyle. ;]
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witajcie

przez lexon 18 sty 2014, 05:04
Peter88, witaj
jak trafisz na dobrego lekarza to cie nakieruje ale musisz tez o swoich problemach otwarcie mówic zeby wiedział jakie te pytania ma ci zadawac

Witajcie

przez Peter88 18 sty 2014, 18:25
rozumiem, dzięki za porady, mam nadzieję, że się nie spalę albo nie zagalopuje w swoich wypowiedziach.

-- 28 sty 2014, 16:19 --

Wiecie co, wizyta u psychiatry może być cięższa niż u dentysty, kurde no nie czuje się gotowy jakoś, jak by to był jakiś egzamin:roll:

-- 28 sty 2014, 16:44 --

Jeśli wizyta trwa najwyżej 10 minut, polega na wymianie zaledwie kilku zdań i wypisaniu recepty - nie jest to lekarz, który wyciągnie cię z choroby. Istotnym elementem relacji wizyty jest dłuższy wywiad z pacjentem. Lekarz musi wiedzieć o chorym jak najwięcej.
[źródło: http://www.cpp.info.pl/forum/viewtopic.php?id=736]
Prawda?

-- 28 sty 2014, 19:53 --

Szkoda, że nikt nie odpowie na nowy post w starym wątku, który nie wiem czemu nie jest uaktualniony w dziale.

Sortuj wg