Potrzebuję wsparcia...

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Potrzebuję wsparcia...

przez Rosasharn 11 sty 2014, 15:23
Witam wszystkich forumowiczów,

Mam 23 lata, od dzieciństwa cierpię na zaburzenia lękowe, od 7 lat na lękowo-depresyjne. Nie udzielam się na forach internetowych, w tym wypadku jest to wyjątek, czuję się po prostu tak źle, że potrzebuję kontaktu, przynajmniej internetowego, z osobami, które doświadczają podobnych zaburzeń. Niestety bardzo wstydzę się swoich problemów psychicznych, więc nie mówię o nich przyjaciołom, nawet jeśli wiem, że mogę liczyć na zrozumienie. To bardzo mnie obciąża, gdyż kiedy mam atak, ludzie nie wiedzą co się ze mną dzieje, muszę się izolować i kłamać. Mam wsparcie ze strony mamy i chłopaka, jednak oni też czasem nie wiedzą już jak mi pomóc.

Zaburzenia niszczą moje życie. Odczuwam nieustanny niepokój, rezygnuję z wielu interesujących mnie aktywności, gdyż lęk paraliżuje mnie nawet w tych sferach, które są moją mocną stroną. Boję się podejmować jakichkolwiek wyzwań, porzucam swoje ambicje i plany... wszystko po to, żeby doświadczyć w końcu spokoju...

Od 7 lat jestem na lekach, czasem miewam przerwy, najdłuższa to ok. rok i trzy miesiące. Jednak zazwyczaj wracam do nich po 4-5 miesiącach po odstawieniu. Próbowałam już 3 razy psychoterapii, jednak przynosiła ona tylko krótkotrwałe efekty, zazwyczaj też wydawała się mi niepotrzebna, bo czułam poprawę po lekach, po czym rezygnowałam.

Teraz mam pierwszą sytuację, w której po 3 miesiącach leki mi nie wystarczają, wciąż odczuwam objawy. Zawsze do tej pory, po takim czasie objawy ustępowały.

Bardzo cieszę się, że znalazłam to forum. Mam nadzieję , że kontakt z Wami pomoże mi radzić sobie z codziennością. Mam nadzieję, że i ja będę mogła kogoś wesprzeć.

Pozdrawiam serdecznie.

Potrzebuję wsparcia...

przez kolekcjoner snów 12 sty 2014, 21:51
Hej. Nadal chcesz próbować psychoterapię?
kolekcjoner snów

Potrzebuję wsparcia...

przez Rosasharn 16 sty 2014, 00:06
Tak... nie tracę nadziei...

Może po prostu nie trafiłam na dobrego psychoterapeutę. Może spróbuję też innego nurtu.

Chcę próbować...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Potrzebuję wsparcia...

przez Synsa 16 sty 2014, 00:50
Dobrze, że się nie poddajesz, to jest najważniejsze. Trzeba próbować.
Powodzenia! :)
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

Potrzebuję wsparcia...

przez kolekcjoner snów 16 sty 2014, 02:31
Rosasharn, to dobrze że jest wola w Tobie. Ale widać, że jeszcze sie pomęczysz zanim jakieś kolejne efekty sie pojawią. Ale warto...
kolekcjoner snów

Potrzebuję wsparcia...

przez Rosasharn 16 sty 2014, 16:56
Przez te lata nauczyłam się, że nie ma z tym lekko, ale tak, chcę próbować.

Dziękuję za dobre słowa :)

Sortuj wg