Dystymia i Agorafobia / Jak mam zacząć

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez damian3534 10 sty 2014, 10:33
Witam wszystkich na tym wartościowym forum :great:
Nazywam się Damian i mam 32 lata , po analizie tych wszystkich chorób doszedłem do wniosku że cierpię na dystymię i agorafobię chociaż myślę że ją nawet sam bym przezwyciężył ale dystymii sam nie dam rady bo trwa ona już u mnie lata i mam DOŚĆ przeżywania życia o bok życia.
Problem polega na tym że nie byłem jeszcze u żadnego specjalisty ale czas stawić czoła temu przekleństwu TYLKO NIE WIEM JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ? do kogo zapukać psycholog ,psychiatra czy neurolog i kolejna sprawa to że mieszkam w małej miejscowości Ostrołęka 50 tyś mieszkańców i wątpię że znajdę u mnie w mieście wykwalifikowaną osobę do mojej choroby ,chociaż jestem na tyle zdeterminowany że jestem w stanie jezdzic do dobrego specjalisty który pomoże MI a nie tracił czas błędne diagnozy i przepisywanie nie trafionych leków.

Jeżeli jest ktoś z Ostrołęki i ma podobny problem proszę o kontakt.
Jak mam zacząć od czego?

Jeszcze raz witam wszystkich . :papa:

przez Synsa 10 sty 2014, 10:54
Znajdź najbliższą poradnię zdrowia psychicznego najlepiej. Z podejrzeniem dystymii możesz iść bez skierowania do psychiatry, on jeśli uzna to za słuszne przepisze ci leki i/lub skieruje do psychologa. Możesz też iść najpierw do psychologa jeśli wolisz, ale tu potrzebne jest już skierowanie (można dostać od lekarza rodzinnego) i podobnie jeśli psycholog uzna za słuszne skieruje Cię do psychiatry. Myślę że wybór zależy od twojego podejścia do leków, a te przy dystymii mogą być bardzo pomocne, dlatego polecam znaleźć po prostu psychiatrę.
Nie pytaj o pustkę, nie pytaj o strach gdzieś w nas ukryty-widzisz, od tych pytań jest nasz psychoanalityk.

Setaloft + Convival + Hydroksyzynka

Sortuj wg