Depresja luki w pamięci i otępienie. Proszę o pomoc

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez SzymekWCH 04 sty 2014, 17:37
Witam.
Mam 19 lat i od czasu śmierci mojego ojca gdy miałem 17 lat zaczeło dziać się ze mną coś złego więc zacznę od początku.
W tą samą noc gdy zmarł ój ojciec zaczełem odczuwać silne bóle serca i jego kołatanie do tego straszna tęsknota za ojcem i strach przed śmiercią matki ponieważ mama miesiąc poźniej dostała zawału ale dodam że ojciec umarł podczas ósmego zawału więc leczył się na serce od 13 lat i było tylko gorzej, moje teraźniejsze obiawy to:
Od dłuższego czasu odczuwam takie jak to nazwać fachowo hmm otępienie, czyli pustkę w głowie, bezradność, brak koncentracji, pamięci,
czasami problemy z płynnością mowy, podrażnienie, nerwowość, niechęć do wszystkiego, duże problemy ze zrozumieniem to co ktoś mówi,
brak kreatywnego myślenia, wrodzonej inteligencji, taki wewnętrzny niepokój.
Wizyte u psychiatry mam dopiero na 30 stycznia narazie od wczoraj biore Fluoksetyne 10 mg i Hydroxyzyne na uspokojenie dodam że chodziłem już do psychiatry ale on tylko leki mi dawał i nic więcej nawet mi nie powiedział konkretnie co mi jest może wy mi powiecie co mi jest. Czekam na wasze odpowiedzi
Pozdrwiam

przez Steviear 04 sty 2014, 17:42
Witaj. Myśle,ze psychiatra niekoniecznie od razu powie co Ci jest.
Ja miałam z 5 spotkań a nadal nie wiem :bezradny:
otępienie, czyli pustkę w głowie, bezradność, brak koncentracji, pamięci,
czasami problemy z płynnością mowy, podrażnienie, nerwowość, niechęć do wszystkiego, duże problemy ze zrozumieniem to co ktoś mówi,
brak kreatywnego myślenia, wrodzonej inteligencji, taki wewnętrzny niepokój.

Sam sobie odpowiedziałeś :P To może być depresja.

Poczekaj cierpliwie,w końcu to nie aż tak długo. Ta wiedza raczej nic nie pomoże.
Steviear

przez SzymekWCH 04 sty 2014, 17:47
Może i nic nie pomoże ale ja z dnia nadzień coraz gorzej się czuje, teraz zmieniłem psychiatre i zobaczymy bo mi powie bo w 2011 roku wylądowałem w szpitalu i wtedy stwierdzili u mnie ''Pourazowy zespół Depresyjny" a ja głupi przerwałem leczenie :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 04 sty 2014, 18:57
SzymekWCH, nie przerywaj leczenie teraz ,gdyż depresja lubi powracać .
Dobrze że umowiles się na wizytę ,na poprawę musisz poczekać ale napewno przy odpowiednio dobranych lekach ona nastąpi .
Powodzonka
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez SzymekWCH 04 sty 2014, 19:08
Teraz ju z wiem że nie mogę przerywać leczenia i tylko czekać na poprawę alle najbardziej martwi mnie te otępienie i problemy z pamięcią :( Dzięki za dobre słowa !

przez ladywind 04 sty 2014, 19:18
SzymekWCH, wiem że musi Cię bardzo martwić to rzekome otepienie i brak koncentracji ,ale jak leki zaczną działać , to funkcje poznawcze poprawią się diametralnie .
Dla pocieszenia powiem Ci ,że wielokrotnie miałam podobne problemy i obawy podczas depry . Też nie rozumialam , co się do mnie mówi ,jakby mi coś mózg wyzarlo . Ale przeszła depresja , to koncentracja wróciła .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez SzymekWCH 04 sty 2014, 19:40
A jakie obiawy u Ciebie były i jak długo to trwało ? :(

przez ladywind 04 sty 2014, 20:02
SzymekWCH, też brak koncentracji , problem z rozumieniem wypowiedzi ,zanik kreatywnego myślenia ,pustka itp . Trwało to różnie ,w zależności jak długo trwała depresja czasem kilka miesięcy .

przez zzYxx 04 sty 2014, 20:26
U mnie to juz 3 rok leci odkad zaczalem sie psuc. Zaostrzenie ok rok. Tez jestem niemilosiernoe otepiony, nie moge prowadzic z kimkolwiek owocnej konwersacji, poza tym jestem tak apatyczny i rozdrazniony, ze malo kiedy z kims sie chce mi podjac rozmowe. No, ale ja to inny przypadek i nie bierz tego postu do siebie. Boze, jakie dni teraz sa ciezkie przy takiej apatii, tylko sylwester byl dobry bo poszla uzywka wyzszego kalibru(niskie dawki, tak na test) i od dawna takiego slowotoku nie mialem jak wtedy. Tera to tylko izolacja w domu... moze pojde na oddzial dzienny, zeby mnie przebadali jak nalezy i dobrali chemie.
The Walking Dead.

przez ladywind 04 sty 2014, 20:51
zzYxx, sądzę że szpital to dobry pomysł , bo tam po wnikliwej diagnozie mogą dobrać Ci odpowiednie leki

przez Reiben 04 sty 2014, 21:00
Sercem się nie martw, to na pewno nerwica, możesz ją zwalczyć tylko silnym uświadomieniem sobie tego i nieprzejmowaniem się, aż puści, ja swojego czasu mogłem położyć dłoń na lewej piersi i czuć jak dosłownie wypala mi ona ciało i serce zaczynało tak boleć, że musiałem zdjąć rękę Oo.
Oczywiście za jakiś czas profilaktycznie możesz zrobić sobie ekg i usg serca żeby się upewnić, że wszystko w porządku z nim, a na otępienie, brak koncentracji itd...cóż sam mam z tym poważny problem i wciąż nie wiem jak to pokonać.
Reiben

przez katanka 05 sty 2014, 01:47
ladywind napisał(a):....ale jak leki zaczną działać , to funkcje poznawcze poprawią się diametralnie .
Dla pocieszenia powiem Ci ,że wielokrotnie miałam podobne problemy i obawy podczas depry . Też nie rozumialam , co się do mnie mówi ,jakby mi coś mózg wyzarlo . Ale przeszła depresja , to koncentracja wróciła .

Ladywind, dziękuję za te słowa. W dniu dzisiejszym potrzebowałam takie coś przeczytać.
U mnie z zamułą coraz fatalniej. Biorę sertre dopiero 3 tygodnie, więc na lepsze samopoczucie jeszcze na chwile obecną "czekam", jednak moje dziury w pamięci, niemożność koncentracji, zagapianie się w jeden punkt mnie przeraża.
W semestrze zimowym zależało mi rozpocząć szkołę informatyczną, jednak z takim "mózgiem" gówno zdziałam...
Modle się do tych tabletek, żeby mi zaczęły działać.
Napiszę coś, nikogo nie chcę tu zniesmaczyć - ale w obecnym położeniu już nawet bardziej mi zależy na szybszym procesorze w głowie niż wyjściu z doła
10 stycznia mam wizyte u mojej psychiatry, podejrzewam, że podniesie dawkę
ciekawe czy całkiem się nie zamulę. Wówczas z tą szkołą to o kant dupy
Pocieszam się, że fizycznie tabletki znoszę bardzo dobrze. W zasadzie od samego początku
p.s. nawet pisząc głupi post, edytuję go 3 razy po wysłaniu. Takie bzdury piszę :why:

przez SzymekWCH 05 sty 2014, 13:46
Reiben, Ja zauważyłem że jak się czuje lepiej w sensie jak mam odrobine lepszy humor to otępienie jest mniejsze do tego stopnia że w miare funkcionuje a jak mam gorszy dzień np. jak jest ponuro na dworze i mam doła to otępienie jest takie że ledwo rozumię co kto do mnie mówi więc tylko wiara w siebie nam pomoże !.
Pozdrawiam wszystkich ! :)

Sortuj wg