jestem nowym członkiem.

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

jestem nowym członkiem.

przez kukuru 17 lis 2013, 20:44
Cześć

Postanowiłem się zarejestrować bo nie daję już rady kompletnie.
mam 21 lat i CHAD z częstymi zmianami faz. Faza u mnie może trwać od praktycznie kilku minut do maksymalnie kilku godzin.
Dominują fazy depresji, a fazy manii uważam za normalną rzecz i tak właśnie chciałbym się czuć.

Jeśli dalej czytasz, podziwiam cię - ja bym przestał.
Ale czytaj.
Mój dzień wygląda tak:
budzę się rano, zbieram, daje żarcie kotom i jadę (40 km) do roboty
W robocie zazwyczaj rano mam depresję, około godz 10-11 osiągam manię zazwyczaj chociaż nie zawsze
ok 16 przychodzi faza cięzkej depresji, prawie zawsze gdy jadę do domu
Przychodzę do domu i nie jestem w stanie NIC robić, jestem sparalizowany swoimi odczuciami i zazwyczaj jedynym ratunkiem jest się napić i iść spać
Budzę się rano...

W weekendy budzę się, jem i śpie aż nie dopadnie mnie mania, wtedy robię coś ciekawego kreatywnego a następnie depresja i idę spać, budzę się za kilka godzin i to samo.

Próbowałem wszystkiego, biorę tabletki Faxolet 2x75mg i Lamitrin 2x50mg
Leczę się od prawie roku i zero poprawy

Miotam się z myślami samobójczymi, nie czuję szczęscia, brak czegokolwiek
Sam nie wiem jak żyć, jestem jak warzywko, pracuję i śpię
Nie czuję nic pozytywnego

Jestem chory
pomożecie?
ultra-ultra-rapid-cycling CHAD
Częstość zmian faz - kilka godzin
Faxolet 75mg rano 150mg południe
Lamitrin 50mg rano wieczór
Zawód programista
Urodziny 1992 (21)

jestem nowym członkiem.

przez Candy14 17 lis 2013, 20:54
kukuru, witaj na forum :) Przyznam ze pierwszy raz spotykam sie z tym zeby fazy byly tak krotkie ale nie jestem mocna w chadzie i znam tylko 3 osoby z ta przypadloscia.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

jestem nowym członkiem.

przez marwil 17 lis 2013, 20:58
Witaj, tez mam chad i tez jestem tu nowy.
Lecze się już wiele lat.
To forum jest bardzo obszerne i można tu znaleźć wiele informacji.
Uzyskać odpowiedzi na wiele pytań. Dowiedzieć się ciekawych rzeczy.
Wymienić się poglądami, doświadczeniami itp. Uzyskać wsparcie.
Spodobało mi się tutaj i myśle, ze dobrze trafiles.
Pozdrawiam
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jestem nowym członkiem.

przez lolil 17 lis 2013, 21:07
Witaj :)

Też choruję na chad z szybką zmianą faz (tylko że u mnie najdłuższa faza trwała tydzień, ale gdy jestem "rozstabilizowana" to fazy wyglądają u mnie podobnie jak u Ciebie, tylko nie mam manii a hipomanie). Piszesz, że leczysz się od prawie roku a próbowałeś "wszystkiego"- ile najdłużej trwało leczenie jakimś lekiem u Ciebie? Czy w ogóle z lekarzem dawaliście szanse na rozkręcenie się tego leku? Ja dobrze dobrane leki na skrajne nastroje miałam po ponad roku leczenia. Z tym że mam skutki uboczne, więc leki nie są jakoś super dobrane ale to już inna sprawa. Może spróbowałbyś wesprzeć się terapią, oprócz leków oczywiście?

P.S. Na forum jest wątek dotyczący chad, zapraszam :)

jestem nowym członkiem.

przez kukuru 17 lis 2013, 21:18
lolil napisał(a):Witaj :)

Też choruję na chad z szybką zmianą faz (tylko że u mnie najdłuższa faza trwała tydzień, ale gdy jestem "rozstabilizowana" to fazy wyglądają u mnie podobnie jak u Ciebie, tylko nie mam manii a hipomanie). Piszesz, że leczysz się od prawie roku a próbowałeś "wszystkiego"- ile najdłużej trwało leczenie jakimś lekiem u Ciebie? Czy w ogóle z lekarzem dawaliście szanse na rozkręcenie się tego leku? Ja dobrze dobrane leki na skrajne nastroje miałam po ponad roku leczenia. Z tym że mam skutki uboczne, więc leki nie są jakoś super dobrane ale to już inna sprawa. Może spróbowałbyś wesprzeć się terapią, oprócz leków oczywiście?

P.S. Na forum jest wątek dotyczący chad, zapraszam :)

Co do próbowania wszystkiego chodziło mi o wszystko niefarmakologiczne, przecież nie przyjdę do psychiatry i nie powiem DAWAJ PROZAC.
A co do terapii - jestem wręcz pewien, że pewnego dnia gdy miałbym na nią iść, poszedł bym spać ze smutku.
ultra-ultra-rapid-cycling CHAD
Częstość zmian faz - kilka godzin
Faxolet 75mg rano 150mg południe
Lamitrin 50mg rano wieczór
Zawód programista
Urodziny 1992 (21)

jestem nowym członkiem.

przez amelia83 17 lis 2013, 21:48
kukuru, witaj ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Sortuj wg