Strach przed strachem

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Strach przed strachem

przez Megi_ 03 lis 2013, 09:42
Witam Was :papa:
Juz kilka postów za mną ale postanowiłam sie przedstawić jednak najpierw, zeby było wiadomo z kim macie do czynienia.
Moja "droga"trwa ponad 2 lata. Wczesniej juz miałam jakies delikatne objawy, ale ignorowałam je. Zaczeło sie tak na prawde po urodzeniu córeczki Gosi.
Od lekarza do lekarza...wyniki dobre. Diagnoza- tarczyca, choroba Chashimoto. Lecze sie u endokrynologa, tarczyca pod kontrolą ataki nadal...
Moze powiem co sie ze mna wtedy dzieje. Robi mi sie słabo, duszno, mam wrażenie że zaraz zemdleje...Tak bylo dotychczas... Mama poleciła mi melise w tabletkach i ona pomagała, ale przy słabszych stanach. Kiedy przestała pomagac poszłam do psychiatry, ale nawet nie chce do tego wracac... Nikomu nie zycze kontaktu z takim "specjalista".Dostałam propranolol po którym dopiero mi serce zaczeło wariowac,odstawiłam...
Pracuje w duzej korporacji od październiki zwiększyli mi etat do całego i wtedy zaczął sie hardcore :why: Po tygodniu dostała takiego ataku paniki, że nie mogłam wyjść z domu...Leżałam na ziemi i głowę bombardowało mi tysiące myśli, że nie dam rady, ze zaniedbam rodzine, dom... ze musze zrezygnowac. Na przemian robiło mi sie słabo i pekała mi głowa...Wyladowałam u lekarza pierwszego kontaktu- dostałam xanax. Poczytałam o tym leku troszke i po 4 dniach wywaliłam.
Doraźnie znowu pomagała meliska :)
I znowu przezyłam jakoś ze 2 tygodnie i wylądowałam na ostrym dyżurze w szpitalu z kołataniem serca dusznościami trudnościami z oddychaniem...WOzili mnie od szpitala do szpitala, każdy miał jakis inny powód, ale nigdy nie serce!!! Oczywiscie w szpitalach kołatania przeszły i ekg idealne....
Wróciłam do domu, zaczęlo sie znowu, wiec poszłam z wypisami do lekarza pierwszego kontaktu i sie dowiedziałam, ze musze sie nauczyc z tym zyc, ze taka moja "uroda"...
Nikt nigdy nie powiedział mi ze mam nerwice tylko kazdy kazał sie uspokoic, nie denerwować...Nie raz sugerowałam, ze moze nerwica bo tata ma, babcia tez...
Znalazłam to forum w necie i musze przyznac, że bede z Wami walczyc !!! Wiem, że to nerwica, ze mam lęk przed lękiem, strach przed strachem...Ze podswiadomie boje sie ze zaraz cos mi sie stanie i to sie dzieje... Ostatnio wcale lepiej sie nie czuje...Serce kołacze, robi sie słabo, wiec jest mi odrobinę łatwiej bo zrozumiałam (ale na razie sie z tym nie pogodziłam) ze mam nerwice i "musze sie nauczyc z tym zyc""
Pomożecie?
..."Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało..." ( Łk 10, 42)

Strach przed strachem

przez Saraid 03 lis 2013, 10:03
Wizyta u lekarza psychiatry leki i terapia powinny pomoc.Szczegolnie dobra terapia moze tu wiele zdialac ,popracujesz nad stanami ktore wywoluja u Ciebie dolegliwosci ale to wymaga cierpliwosci odwagi, czasu zycze powodzenia.
Saraid

Strach przed strachem

przez hania33 03 lis 2013, 12:24
Megi_, Witaj..zgodzę się z Saraid, jak najwcześniej psychiatra i terapia..nie ma co czekac az bedzie gorzej..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach przed strachem

przez Megi_ 03 lis 2013, 15:19
Tylko szczerze powiem ze nawet nie wiem jak szukac...gdzie szukac..nigdy nie slyszalam zeby we Wrocławiu cos bylo i to jeszcze godnego uwagi :( musze sie tym zajac bo sama duzo nie zdzialam
..."Troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało..." ( Łk 10, 42)

Strach przed strachem

przez freda 05 lis 2013, 15:58
Megi_, do lekarza kobieto,bo może się pogorszyć
A już myślałam,że ją pokonałam...

Strach przed strachem

przez Masked_Man 05 lis 2013, 16:18
Czegos nie rozumiem: jak mozna sie lekac leku? Troche to maslo maslane
Masked_Man

Strach przed strachem

przez magnolia84 05 lis 2013, 16:21
zwyczajnie - strach przed napadami lęku/paniki
magnolia84

Strach przed strachem

przez pika30 10 lis 2013, 06:19
Hej! Megi ja urodziłam ponad 4 mięsiecy temu i chyba całkiem na głowę dostałam. Bardzo źle się czuję, nie mogę w nocy spać, wybudzam się, czuję jakbym miała zaraz jakiś drgawek dostać, mam natretne myśli, okropne lęki że zwariuje zaraz. Boję się sama siebie. Nic po mnie nie widać bo to wszystko dziwne dzieje się w środku mnie, mąż mi dziś powiedział że mi się w dupie poprzewracało.
Tylko że ja leczyłam się już wcześniej przed ciążą. Jestem bez leków już ponad rok czasu. Nie nawidze brać leków i postanowiłam w końcu z tym zawalczyc, ale chyba przegrałam ;(

Strach przed strachem

przez PJT 10 lis 2013, 06:56
Masked_Man napisał(a):Czegos nie rozumiem: jak mozna sie lekac leku? Troche to maslo maslane

nie masło maślane tylko normalny objaw, wiele osób tak ma
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

Strach przed strachem

przez pika30 10 lis 2013, 07:54
Dokładnie! jest to możliwe! Ja się boję że się zacznę bać...

Strach przed strachem

przez Enii 17 lis 2013, 15:34
Megi - ja mam tak samo. Najwazniejsze że znasz juz przyczynę. Jak cos to pisz na priva
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

Sortuj wg