Witam na forum!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam na forum!

przez kingkong 03 lis 2013, 01:06
Jestem na forum już od pewnego czasu, ale jeszcze nie zdążyłem się przywitać. Zmagam się już o 8 lat z nerwicą lękową, zwłaszcza fobia społeczne mi doskwiera. Obecnie jednak jest już znacznie lepiej, udało mi się osłabić większość swoich objawów. W tym czasie przeszedłem jednak jedną psychoterapię (psychodynamiczna), a także brałem leki (Moklar i Spamilan). Mam nadzieję, że obecny stan co najmniej utrzyma się w najbliższej przyszłości. Witam wszystkich forumowiczów!
Obrazek

Witam na forum!

przez magnolia84 03 lis 2013, 01:08
hej :)
w ciągu 8 lat brałeś coś jeszcze oprócz tych dwóch leków?
magnolia84

Witam na forum!

przez nerwosol-men 03 lis 2013, 01:08
Witaj , akurat jestem nowy, też problemy z zaburzeniami nerwicowymi, ale walka i leczenie trwa, oby ku lepszemu.
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam na forum!

przez Trzyzet 03 lis 2013, 01:14
Witaj!

Witam na forum!

przez Josie_86 03 lis 2013, 01:44
Kingkong no właśnie, tylko te dwa leki brałeś przez 8 lat? Ja tez jestem od 8 lat na leczeniu i nie pamiętam nawet wszystkich leków, jakie brałam.. A jak było z terapią psychodynamiczną? Ile trwała? Pomogła? Zastanawiam się nad właśnie taką i będe wdzięczna za informacje:)

Nerwosol-man od dawna 'walczysz'? Wygląda, że masz pozytywne nastawienie, to fajnie, tak trzymaj:)
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

Witam na forum!

przez kingkong 03 lis 2013, 09:44
Nie, leki brałem wyłącznie rok, po czy odstawiłem je bardzo powoli, praktycznie przez 3 miesiące schodziłem z dawek. Moja terapia psychodynamiczna odbywała się równie z farmakoterapią, też trwała niemal cały rok. Wydaje mi się, że terapia mi w dużym stopniu pomogła zrozumieć siebie, przez co dzisiaj objawy fobii są raczej sporadyczne i już nie tak intensywne jak dawniej. czasami zdarzają się momenty kryzysowe, ale to chyba normalne. Co do samej formy terapii, to na pewno sporo zależy od osoby terapeuty, na którego trafisz. Jeśli okaże się, że ma mocno Freudowskie podejście (takie tradycyjne), to wątpię, że to coś da. Ja trafiłem jednak na terapeutkę, która skupiała się raczej bardziej na teraźniejszości i jedynie próbowała mi nakreślać pewne schematy odkształcające się ciągle w mojej rodzinie i w moim życiu. Starała się również wypracować we mnie poczucie niezależności, niczego nie narzucała. Myślę, że jak dobrze trafisz i będziesz miała siłę i motywację również do samodzielnej pracy poza terapią, to myślę, że warto spróbować.
Obrazek

Witam na forum!

przez Josie_86 03 lis 2013, 10:56
Dziękuję za informacje:) Czy Twoja terapeutka miała certyfikat? Ponoć to ważne. Wsystko brzmi fajnie, tylko ta samodzielna praca nad sobą.. To mnie gnębi, bo właśnie ciężko mi samej się zmienić, miałeś jakieś wskazania od swojej terapeutki, których miałes się trzymać? Na tym to polegało? Życzę, aby Twój obecny stan się utrzymał :*

Witam na forum!

przez kingkong 03 lis 2013, 15:34
Tak, miała certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Takich typowych zadań domowych raczej nie miałem, tylko sugestie - niczego nie musiałem się sztywno trzymać. Starałem się jednak często siadać wieczorami i wyciągać wnioski z każdego dnia, próbować przeanalizować dokładnie co czułem w określonych sytuacjach, która w danym dniu mnie spotkały. Następnie wiązałem to z tym wszystkim, co było poruszane w trakcie terapii. taka samodzielna, dobrowolna praca :)
Obrazek

Witam na forum!

przez Josie_86 03 lis 2013, 16:01
Rozumiem. Dzięki Ci za pomoc:)

Sortuj wg