pomóżcie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

pomóżcie

przez Josie_86 12 paź 2013, 21:42
Ja na początku chodziłam do niesprawdzonych w żaden sposób psychologów, druga sprawa, że w małym mieście, do którego miałam najbliżej, nie było pewnie i tak dużego wyboru:P Ale od dłuższego czasu każdego specjalistę sprawdzam najpierw w internecie, przeszukuję rankingi typu znanylekarz.pl, czytam opinie, porównuję, no i nie ukrywam, że potem jak dzwonię umawiać się na wizytę wybieram też spośród kilku tego, który jest 'tańszy'.. Czy typowego dla młodzieży?.. Hmm, zdaje mi się, że ja chodziłam na początku do jakiegoś własnie ośrodka dla młodzieży na te spotkania, ale że nie pomogły mi w niczym to nie wspominam tego dobrze. Jeżeli czujesz się 'dojrzała' to nie zawężaj chyba poszukiwań do specjalistów od problemów młodzieży, poza tym chyba każdy wykształcony psycholog powinien wiedzieć jak rozmawiać z osobami młodszymi i starszymi.. Może znasz kogoś, kto mógłby polecić Ci jakiegoś fajnego psychologa? Ale domyślam się, że wolisz nie wprowadzać nikogo w ten temat? Ja przynajmniej tak nie robiłam i nadal nie robię.. Wolę już sprawdzać te rankingi. Nie zawiodłam się na nich jeszcze.
A na wizycie mów jak najwięcej o tych objawach, które zauważyłaś i jak najbardziej szczegółowo, myślę, że o podejrzeniu nerwicy też możesz powiedzieć, najwyżej wyprowadzi Cię z błędu, ale moim zdaniem i jak widać innych osób na tym wątku, to jest nerwica.. Wiem, że łatwo powiedzieć 'mów jak najwięcej':/ Też mam z tym problem :-| Ale w ten sposób psych będzie mógł 'Cię' jak najlepiej zdiagnozować i pomóc.. Trzymam kciuki:*
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

pomóżcie

przez nikeowa 12 paź 2013, 21:56
Dzięki wielkie, juz znalazłam kilku psychologów jak tylko będzie czas i przede wszystkim pieniądze to będę dzwonić i gdzieś się umowie. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za pomoc i wsparcie! ;*

pomóżcie

przez Powietrzny Kowal 12 paź 2013, 22:05
nikeowa napisał(a):Witam. Mam 16 lat i ogólnie wszystko w moim życiu jest w porządku może oprócz tego że moi rodzie są po rozwodzie a ja mam problemy w kontaktach z ludźmi. Jednak od dłuższego czasu dzieje się ze mną coś niedobrego. Poczytałam trochę o różnych zaburzeniach i wyszło że mam właściwie większość z objawów nerwicy. Oto one: drżenie rąk, kołatanie serca, trudności z oddychaniem, uczucie ciasnoty w klatce piersiowej, nagłe uderzenia gorąca, czerwienienie się, fobie, nieokreślony niepokój, brak motywacji, okresy apatii, nagłe napady lęku, niestabilność emocjonalna, trudności w koncentracji uwagi, derealizacja, natręctwa ruchowe. Proszę napiszcie czy waszym zdaniem to może być nerwica a jeśli tak to co mam robić?

100% procent nerwica lękowa (nie napisałaś jedynie o najważniejszym - że panicznie boisz się, że umrzesz).
Idź serduszko do lekarza. Najlepiej od razu psychiatry. Brzmi chyba fatalnie - ale to najlepszy lekarz od tego typu rzeczy.
On (ona) zrobi mały "wywiad" z Tobą i powoli zaczniesz leczenie Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

pomóżcie

przez nikeowa 12 paź 2013, 22:40
Hmm.. No raczej nie panicznie ale czasami o tym myślę i trochę się tego boje. Jednak zacznę od psychologa a on juz mi poradzi co dalej tak myślę..

pomóżcie

przez Powietrzny Kowal 12 paź 2013, 22:50
To co myślisz już napisałaś :D
Ale rób co uważasz, że trzeba robić - na razie jeszcze nie jesteś na etapie "pali się" na szczęście Obrazek
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

pomóżcie

przez nikeowa 12 paź 2013, 23:11
No i tak zrobię :) Ale dzięki za pomoc :D

pomóżcie

przez Powietrzny Kowal 12 paź 2013, 23:15
To nie jest pomoc skarbie :D
Pomóc w tego typu schorzeniach można sobie tylko samemu sobie (+ spryt wrodzony i coś tam) :D

pomóżcie

przez Candy14 12 paź 2013, 23:38
16 lat ro i hormony daja o sobie znac ale nie zaszkodzi sie przebadac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

pomóżcie

przez nikeowa 12 paź 2013, 23:40
Dla mnie mimo wszystko to jest jakaś pomoc i wsparcie.. A właśnie sama nie umiem sobie pomóc bo gdybym umiała to nie pisałabym tutaj

pomóżcie

przez Powietrzny Kowal 12 paź 2013, 23:42
I tak powinno to na chwilę pozostać Obrazek

pomóżcie

przez nikeowa 12 paź 2013, 23:43
Candy14 napisał(a):16 lat ro i hormony daja o sobie znac ale nie zaszkodzi sie przebadac

Ale jakie hormony? Nie sądzę żeby to co się teraz ze mną dzieje było normalne i spowodowane hormonami

pomóżcie

przez Powietrzny Kowal 13 paź 2013, 00:08
Nikusia... Skarbie :D - dzięki hormonom w ogóle homo sapiens żyją do końca życia :D :D :D Jest ich piekielnie wiele. Rozumisz? :D :D :D

pomóżcie

przez Candy14 13 paź 2013, 00:36
Ale jakie hormony?

Normalne.. masz 16 lat i hormony szaleja bo dojrzewasz. Moga powodowac zmiany nastrojow i objawy jakie opisujesz
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

pomóżcie

przez nikeowa 13 paź 2013, 00:42
Powietrzny Kowal napisał(a):Nikusia... Skarbie :D - dzięki hormonom w ogóle homo sapiens żyją do końca życia :D :D :D Jest ich piekielnie wiele. Rozumisz? :D :D :D

Wiem co to są hormony i chyba tym bardziej skoro wszyscy je maja to jednak to nie jest normalne bo raczej nie wszyscy maja takie objawy

-- 13 paź 2013, 00:49 --

Candy14 napisał(a):
Ale jakie hormony?

Normalne.. masz 16 lat i hormony szaleja bo dojrzewasz. Moga powodowac zmiany nastrojow i objawy jakie opisujesz

Tylko że to nie są zwykle zmiany nastrojów typowe dla nastolatek takie to ja miałam jakieś 3, 4 lata temu. I nie sadze też aby kołatanie serca i drżenie rak było czymś normalnym. Jak widać nie jestem sama bo kilka osób które mi odpisalo to co ty uważasz za całkiem normalne i powszechne oni uważają za bardzo poważne i konieczne skonsultowania z lekarzem. Ale nie przyszłam tutaj żeby się kłócić tylko zeby się poradzić..

Sortuj wg