Jak sobie radzić z urojeniami?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez budzik86 10 paź 2013, 21:00
Witam!
Mam 19 lat i jestem koneserem (nie zwykłym "zjadaczem") wszelkich nowoczesnych technologii (komputerów,smartfonów,tabletów itd.)
Bardzo męczy mnie jedno urojenie,a polega ono na tym że gdy słyszę setny raz jak ludzie po 50-tce krytykują demokrację w Polsce i używają ciągle tekstów typu "za komuny było lepiej" to boję się że rzeczywiście wróci PRL i nie bedę mógł sobie kupić nic zachodniego (np.komputera,smartfona itp.) i że bedę żył jak 30 lat temu
Biorę Rispolept 4 mg ale nie ma żadnego efektu.
Czy znacie jakieś sposoby/techniki przezwyciężania urojeń?
Bardzo proszę o pomoc.

przez kamysto 10 paź 2013, 21:50
Wierzysz w to, że może się odwrócić Polska w socjalizm, czy po prostu masz takie myśli i cię drażnią?

Jeśli jest u Ciebie takie przekonanie, to można by właśnie coś poczytać. Pogadać z kimś o polityce. Przestaniesz w to wierzyć jak myślę. A jak nie to najlepiej będzie wybrać się do psychologa.

Przeczytaj sobie "Rok 1984".
Jakiś czas temu zdiagnozowano mi schizofrenie, ale czuje się dobrze. A to mój blog

przez budzik86 10 paź 2013, 22:41
kamysto napisał(a):Wierzysz w to, że może się odwrócić Polska w socjalizm, czy po prostu masz takie myśli i cię drażnią?

Jeśli jest u Ciebie takie przekonanie, to można by właśnie coś poczytać. Pogadać z kimś o polityce. Przestaniesz w to wierzyć jak myślę. A jak nie to najlepiej będzie wybrać się do psychologa.

Przeczytaj sobie "Rok 1984".

Nastraszyło mnie to gadanie ludzi w średnim wieku i jeszcze starszych jaka to była super idealna,kryształowa i w ogóle nieskazitelna epoka,że w końcu zacząłem się bać że rzeczywiście wróci, bo ludziom w tym wieku się tak ona podobała i że stracę wszystkie zdobycze nowoczesnej techniki (że nie bedę mógł ich kupić) oraz że bedę żył jak 30 lat temu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez vifi 10 paź 2013, 22:47
budzik86, ale kto przepisał ci ten risolept i co u ciebie zdiagnozował? Większość osób raczej nie tęskni za komuną.
"Rok 1984" to lepiej jeszcze nie teraz.

przez budzik86 10 paź 2013, 23:00
vifi napisał(a):budzik86, ale kto przepisał ci ten risolept i co u ciebie zdiagnozował? Większość osób raczej nie tęskni za komuną.

Rispolept przepisał mi lekarz psychiatra i zdiagnozował zaburzenia urojeniowe,tylko czy znacie jakieś sposoby/techniki na ich przezwyciężanie oprócz farmakologii ?

przez kamysto 10 paź 2013, 23:29
vifi napisał(a):budzik86, ale kto przepisał ci ten risolept i co u ciebie zdiagnozował? Większość osób raczej nie tęskni za komuną.

To na początek "Folwark zwierzęcy". ;)
Jakiś czas temu zdiagnozowano mi schizofrenie, ale czuje się dobrze. A to mój blog

Sortuj wg