POMOC DLA PSYCHOLOGA :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez zima 19 wrz 2013, 20:28
jak to mozliwe, by studentka nawet psychologii juz chciala otwierac gabinet? przeciez do tego trzeba lat doswiadczeń, pracy u boku specjalisty w szpitalu np. dla psychicznie chorych. zawsze tak jest- zdobywa sie doswiadczenie ciężką pracą- a nie wchodzę na forum i idę na łatwiznę, a potem ryzyk fizyk, uda się lub nie- na czuja. czy wobec tego dopasuje czas pracy do mnie i za darmo mi udzieli terapii w ramach swojego ksztalcenia? dodam,ze nie jest mi wszystko jedno i nie zadowolę się byle czym. zielona miętowa, bronisz jej, bo tez studiujesz psychologię, jak dobrze spojrzalam.
teoria a praktyka to dwie różne sprawy- mozna znać teorię, ale nie potrafić jej praktycznie zastosować w odpowiednim momencie. nie zgadzam się na bycie królikiem doswiadczalnym, jak chce wypełniania ankiet niech zapłaci.to jest naiwne podejscie- ułatwiać tak komuś sprawę, niech poszuka w realu wśród dorosłych to zobaczy czy to takie proste. to nie są żadne badania tylko prywatne widzimisie.
że nie wspomne o tym, że robi sobie tutaj kryptoreklamę.

-- 19 wrz 2013, 19:30 --

a tak poza tym student/ka psychologii nie powienien byc na takim forum w roli uzytkownika - to nieprofesjonalne, a potem mamy takich co nie wiedzą na czym ich zawód polega.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Candy14 19 wrz 2013, 20:31
Tez wole na NFZ pomijajac kwestie finansowe. Kto czolgajac sie na terapie w prywatnym gabinecie ma sile i odwage zazadac od terapeuty okazania jaka szkole skonczyl i jakie posiada kompetencje do wykonywania zawodu a jak wiadomo w Polsce wciaz ta kwestia jest nieuregulowana i ktos po miesiecznym kursiku gdzies tam moze otworzyc gabinet i nazywac sie psychoterapeuta. W przychodni do ktorej ide ktos zatrudniajac pania czy pana sprawdza to za mnie.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez niosaca_radosc 19 wrz 2013, 20:45
zima, radziłabym nauczyć się czytać, bo trochę się ośmieszasz.
jestem psychologiem w trakcie szkolenia z psychoterapii.
to krótkie zdanie oznacza, że anna a. jest już psychologiem (być może ma nawet kilkuletnie doświadczenie), a teraz uczęszcza na kurs psychoterapii, który nomen omen, trwa 4 lata i nawet samemu przechodzi się przez psychoterapię. Także przestań pluć jadem i czepiać się ludzi, którzy zwracają się o pomoc.
A zielona miętowa zdaje się studiuje socjologię a nie psychologię...

anna a., nie jestem z Krakowa, więc niewiele mogę powiedzieć na temat liczby tamtejszych gabinetów z terapią p-b. A co do pozostałych pytań to:
1. A
2. B
Wydaje mi się, że chcąc naprawdę pomagać ludziom p-b jest bardzo dobrą terapią. Może w krótkim czasie skutecznie pomóc. Ale prawda jest taka, że dobry psychoterapeuta odnajdzie się w każdym nurcie i zazwyczaj łączy różne nurty. I to właśnie osoba terapeuty jest najważniejsza.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zielona miętowa 19 wrz 2013, 20:45
NieznanySprawca, no dobra znalazłeś artykuł, który ma zabarwienie negatywne wobec psychoterapii i dobra, możesz być przeciwnikiem takiej metody leczenia, ale są osoby, które chciałyby z tego skorzystać.

Powietrzny Kowal, rozbawiłeś mnie tym "Miętuskiem" :lol: spoko, ogarniam Twój punkt widzenia. dobrze, że masz swoją panią Krysię, która odpowiada Twoim potrzebom. wygląda z opisu na równą babkę ;)

zima, no nie jestem psychologiem, już to pisałam w innym wątku. specjalizuję się w analizie wyników takich ankiet w ramach socjologii :roll: nie bronie jej dla tego, ze względu na fach, bo pisałam, że metodologicznie ta ankieta no, leżała :roll: a bronie jej dlatego, że nie znamy tej osoby i może ona jest ambitna, może poważnie podchodzi do sprawy? może zaczęła to studium psychoterapii (nota bene średnio 4-letnie z tego co wiem, a nie miesięczny kurs) i gabinet chce otworzyć za 5 lat, kiedy będzie gotowa? ale była ciekawa opinii już dzisiaj?? nie wiem. nie można tak ludzi skreślać, bo kiedyś może być dobrą terapeutką.
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez zima 19 wrz 2013, 20:50
niosaca_radosc, oj nie chce mi się wszystkiego czytać, więc przelatuję sobie, wiesz tak pobieznie.pozwolisz ,ze Cie przepytam z treści co niektórych wątków :twisted: ;) zielona miętowa, to czemu nie chce najpierw dac sie poznać?

-- 19 wrz 2013, 19:53 --

niosaca_radosc, ps. nie czytałas moich postów!! :roll: jak ktoś potrzebuje pomocy to jestem taktowna i empatyczna,i roztapiam lód chcociaż jestem Zima to sprawiam,że płoną, bynajmniej nie ze wsciekłości, ale tu wietrzę pewne niestosowności, choć to tylko moja opinia :P
benzo one day dancer
live yourself.

przez niosaca_radosc 19 wrz 2013, 20:55
zima, nie wymagam od Ciebie znajomości wszystkich wątków, bo to niemożliwe, ale wypadałoby, żebyś znała przynajmniej wątek, w którym się udzielasz i w dodatku od razu atakujesz autorkę.
Proszę zatem o zluzowanie i trzymanie emocji na wodzach.
Moderator

przez zielona miętowa 19 wrz 2013, 21:06
zima, ale autorka miała by się dać poznać? dopiero uznałabyś to już nawet nie za kryptoreklamę, a za reklamę wprost. no nie jest to możliwe. a autorka jak będzie dobrą terapeutką, to bez żadnej reklamy będzie miała komplet pacjentów, a jak nie, to żadna reklama nie pomoże tak na prawdę. życia nie oszuka ;)
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez zima 19 wrz 2013, 21:10
niosaca_radosc, strasznie się mnie czepiasz, a ja tylko sobie rozprawiam, ze mam taki styl nic nie poradzę, przecież nie ma zakazu mówienia tego co się mysli. i moze co, dostane bana za to,ze mowie co mysle. jest mnóstwo uzytkowników, którzy sie gorzej zachowuja i przechodzisz obojetnie nad ich postami.
benzo one day dancer
live yourself.

przez Powietrzny Kowal 19 wrz 2013, 21:13
A co jest logicznie nie tak z reklamą czy kryptoreklamą (zwłaszcza u początkujących)?
Charakter forum odpowiada przedziałowi jaki oferuje np. Ania więc powinien tutaj zachodzić jedynie proces symbiozy Obrazek
A u ludzi zaburzonych opcja "experyment" dotyczy niemal zawsze, obojętnie czy idzie o psychiatrę , czy psychoanalityka (i to nieważne z jakim stażem).
Krysia zanim doszła do substancji korzystnie mnie leczącej mało mnie nie zabiła tą całą chemią przez 2-3 lata (dosłownie i w przenośni - zwłaszcza Solianem) :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez zima 19 wrz 2013, 21:13
zielona miętowa, ale to zalezy w jaki sposob to zrobi.
benzo one day dancer
live yourself.

przez niosaca_radosc 19 wrz 2013, 21:23
niosaca_radosc, ps. nie czytałas moich postów!! :roll: jak ktoś potrzebuje pomocy to jestem taktowna i empatyczna,i roztapiam lód chcociaż jestem Zima to sprawiam,że płoną, bynajmniej nie ze wsciekłości, ale tu wietrzę pewne niestosowności, choć to tylko moja opinia :P
Cieszę się bardzo. Ale to nie znaczy, że jak już zwietrzysz te niestosowności, możesz być niemiła dla innych użytkowników. Tyle. Nic więcej.
Dyskusję uważam za zamkniętą, proszę powrócić do tematu głównego.
Moderator

przez anna a. 19 wrz 2013, 21:38
dziękuję za odpowiedzi wszystkim przychylnym osobom :) bardzo zachęcam tych, którzy nie mają nic przeciwko odpowiedzeniu na te 3 pytania, do oddania głosu. Wasze komentarze stanowią dla mnie wartościową wiedzę.

przez buka 19 wrz 2013, 22:13
och,jak cudnie wyważone,okrągłe słówka-byłaby pani śwteta terapeutką,buhahaha

'rynek','usługa',może idź pani otwórz zakład fryzjerski :mrgreen: ,a jak już jakiś nurt terapi to trzeba by jakiś taki bardziej wymyślny,żeby przyciągnąć starych bogatych pierdzieli,modzież to strasznie problematyczna jest i raczej nie majętna;)
Zatem proponuje terapie sexualno-dynamiczno-obstrukcyjną

przez zima 19 wrz 2013, 22:15
buka napisał(a):Zatem proponuje terapie sexualno-dynamiczno-obstrukcyjną

o kurcze,a to nowość, na czym by polegała? jako pionier radzę Ci opatentować tę nazwę zanim ktoś Ci ja skradnie. :lol:
benzo one day dancer
live yourself.

Sortuj wg