POMOC DLA PSYCHOLOGA :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Ophelia 19 wrz 2013, 18:02
anna a. napisał(a): Zastanawiam się nad otworzeniem własnego gabinetu, dlatego też przeprowadzam "małe badanie rynku".

polecam przejśc się na rynek.
zima popieram Cie w 100%
Ophelia

przez Śmiercionauta 19 wrz 2013, 18:08
aż tak trudno Wam odpowiedzieć na trzy krótkie pytania? :pirate:
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez L.E. 19 wrz 2013, 18:11
Nie chcę zaspamowywać tematu - powtórzę tylko, że byłam u młodej terapeutki i bardzo mi pomogła. Nie chodzi o wiek, ale o charakter i predyspozycje.
Zresztą ja mam takie podejście - że ok, może moja terapia potrwałaby trochę dłużej, ale później terapeuta mógłby lepiej pomóc komu innemu dzięki doświadczeniom, choćby na mnie.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ophelia 19 wrz 2013, 18:12
nie, ale kłade na to lache. gardze kims, kto ksztalci sie jako psychoterapeuta i tak po prostu wbija anonimowo na forum robic swoje pseudobadania. nie jestem królikiem doświadczalnym i nie życzę sobie, żeby ktoś mnie w ten sposób traktował, dlatego tylko, że jestem użytkownikiem forum.
Ophelia

przez Powietrzny Kowal 19 wrz 2013, 18:22
anna a. napisał(a):1. Korzystam lub chętnie skorzystałbym/skorzystałabym z psychoterapii.

Tylko na NFZ (mimo, że nie należę do ubogich jakoś)

anna a. napisał(a):2. Najchętniej podjąłbym/podjęłabym psychoterapię prowadzoną w podejściu:

A

anna a. napisał(a):3. Uważam, że psychoterapia poznawczo - behawioralna nie jest ogólnie dostępna w Krakowie i okolicach, i zasadne wydaje mi się utworzenie miejsca, gdzie taka usługa byłaby oferowana.

(nie dotyczy)
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez Candy14 19 wrz 2013, 18:29
Ja chodziłam na terapię do bardzo młodej babki, pewnie krótko po kursie i byłam zadowolona.

psychoterapia to raczej nie kurs a 4letnie pelne studia z tego co wiem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez NieznanySprawca 19 wrz 2013, 19:22
80% psychoterapii to nabjanie ludzie w butelke na "przepracowywanie emocji"(cokolwiek to niby ma znaczyc), takze jesli chcesz celowac w pozostale 20%, to raczej poznawczo-behawioralna. No, a jesli interesuje Cie latwa kasa to, psychodynamiczna (co to w ogole za kiczowata nazwa :pirate: ). Po co ja to mowie, przeciez wazniejsze sa "potrzeby rynku" :D. Odpowiedzi wedlug schematu nie chce mi sie dawac.
Ja bym tam nie chcial byc psychoterapeuta, za duzo zwierzen trzeba sluchac, chociaz robota tez w sumie leserska. Za to marze, zeby byc psychiatra na prywate :105: Sprzedajesz prochy desperatom, ktore w sumie bardziej sa placebo, anizeli lekami, i zgarniasz za to gruba kase :twisted: Rozmarzylem sie.

przez zielona miętowa 19 wrz 2013, 19:45
taaa, odgrażacie się co niektórzy, wojujecie, oburzacie, jak to tak używać sobie na ludziach i do tego "ZA DARMO?!" wasza opinia naprawdę nie jest aż tak cenna, żeby za nią płacić :-| jeśli już, to płaci się za wywiady pogłębione, takie, co trwają 1,5 godziny a nie za 3 literki odpowiedzi :-|

a po prawdzie ani wam korona z głowy nie spadnie, jak odpiszecie, ani też nie zrobicie dobrze tej pani, bo badania w takiej formie nie mają nic wspólnego z badaniami rynku i niewiele jej dadzą tak na prawdę :?

nikt nie ma obowiązku udzielać odpowiedzi na takie pytania, więc jak ktoś nie chce, niech zamilknie, bo takie komentarze to zwykła podłość i prostacka zawiść :-|

-- 19 wrz 2013, 18:50 --

Powietrzny Kowal, jesteś pierwszą osobą o której wiem, że z woli terapię na NFZ mają dostęp do alternatywy :roll: jak to tak? co cię pchnęło do takiej opinii ;)?
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez NieznanySprawca 19 wrz 2013, 19:51
nikt nie ma obowiązku udzielać odpowiedzi na takie pytania, więc jak ktoś nie chce, niech zamilknie, bo takie komentarze to zwykła podłość i prostacka zawiść :-|

Ale sie wczulas 8) Wrzuc klona, albo pobiegaj.
NieznanySprawca

przez zielona miętowa 19 wrz 2013, 20:00
nie trzeba się szczególnie wczuwać, żeby widzieć, jak sfrustrowany polak poprawia sobie samopoczucie - wylewając wiadro pomyj na obcych, nieznanych im ludzi.
Every time of midnight

przez Lusesita Dolores 19 wrz 2013, 20:02
zgadzam sie z zielona!!!!!!!
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez zielona miętowa 19 wrz 2013, 20:11
dobra, co mi szkodzi. jeszcze powiem odnośnie badań tak ogólnie, bo nie ogarniam logiki niektórych opinii :roll:

czy wy na prawdę nie zdajecie sobie sprawy, że te, czy inne (takie prawdziwe) badania rynku służą także i wam samym :-| wy nie odpowiadacie w ankietach po to, żeby ktoś mógł zarobić, tylko po to, żeby dostosować ofertę do waszych indywidualnych potrzeb. wyniki tych ankiet ktoś później analizuje i dostosowuje ofertę. potem idziecie do mc'a dostajecie tą gigantyczną kanapke i jeszcze większe frytki żeby *upe zapchać i nie myślicie o tym dlaczego ta porcja jest taka, a nie inna. a właśnie byli ludzie, którzy to zbadali i sprawdzili jaka porcja jest potrzebna, żeby klient sie napchał odpowiednio. dlatego - postuluję odrobinę wyobraźni. tak samo tutaj - wielkie zło, bo przyszła terapeutka chce wiedzieć, czy jest sens otwierać terapie b-p w krakowie. a wiem, że wielu spośród was byłoby zainteresowanych tym nurtem, ale nie, zjechać, wyśmiać, przepędzić i zgrywać najmądrzejszego.
Every time of midnight

przez NieznanySprawca 19 wrz 2013, 20:23
zielona miętowa, to zalezy, kto co nazywa "logika", bo ja logika nazywam fakty:
Ani leki przeciw depresji, ani psychoterapia nie dają lepszych efektów w terapii depresji niż nieaktywne pigułki z placebo - zaobserwowali naukowcy z USA w swoich najnowszych badaniach klinicznych. Autorzy pracy na łamach pisma "Journal of Clinical Psychiatry" zaznaczają jednak, że ich wyniki należy interpretować ostrożnie, między innymi dlatego, że efekty różnych metod terapii mogą zależeć od płci i rasy pacjentów z depresją. Poza tym, badania objęły stosunkowo małą liczbę osób i trzeba je powtórzyć na większej grupie chorych.

Już wcześniej pojawiały się doniesienia wskazujące, że chorzy na depresję poddawani rzeczywistej terapii - np. otrzymujący leki przeciwdepresyjne czy wyciąg dziurawca - często nie uzyskują większej poprawy niż pacjenci na placebo.

W najnowszych badaniach naukowcy z Adelphi University w Garden City (stan Nowy Jork) losowo przydzielili 156 pacjentów z tzw. dużą depresją do jednej z trzech grup: pierwsza codziennie przez 16 tygodni zażywała nowoczesny lek przeciwdepresyjny zawierający sertralinę, zaliczaną do inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI), druga uczęszczała na psychoterapię określaną jako wspierająco-ekspresyjna - dwa razy w tygodniu przez miesiąc, a następnie raz w tygodniu przez kolejne trzy miesiące, a trzecia w tym samym okresie zażywała nieaktywne placebo. Gdy sertralina nie przyniosła efektów po 8 tygodniach, chorym zmieniano lek na wenlafaksynę z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu noradrenaliny i serotoniny (SNRI). Podobną strategię stosowano u chorych zażywających placebo - gdy nie było poprawy jedno placebo zastępowano innym.

Okazało się, że po 16 tygodniach trzy badane grupy nie różniły się pod względem efektów terapeutycznych.

Leki przeciwdepresyjne zadziałały u 31 proc. stosujących je pacjentów. Wyrażało się to spadkiem liczby punktów na standardowej skali oceny ciężkości depresji.

Podobne efekty uzyskało 28 proc. chorych na depresję z grupy poddawanej psychoterapii oraz 24 proc. z grupy stosującej placebo. Różnice między grupami były zbyt małe, by mogły być istotne statystycznie.

Kod: Zaznacz cały
czy wy na prawdę nie zdajecie sobie sprawy, że te, czy inne (takie prawdziwe) badania rynku służą także i wam samym  :-|
Takich badan bylo juz duzo. Sadzac po ich efektach, psychologia/psychoterapia/psychiatra to przede wszystkim swietny biznes, natomiast jej skutecznosc wymaga iscie religijnej wiary :mrgreen:
<ciach bajera>
NieznanySprawca

przez Powietrzny Kowal 19 wrz 2013, 20:26
zielona miętowa napisał(a):
Powietrzny Kowal, jesteś pierwszą osobą o której wiem, że z woli terapię na NFZ mają dostęp do alternatywy :roll: jak to tak? co cię pchnęło do takiej opinii ;)?

Wolałbym (gdybym miał się ewentualnie decydować) Obrazek
Nie mógłbym się skupić na ani jednym słowie jakie by padały z ust prywatnego psychoterapeuty.
Z pewnością odnosiłbym wrażenie, że to za każdym spotkanie biznesowe niż coś co ma mi pomagać.
Z biegiem czasu przeszło by to pewnie w chyba nieprzyjemną serię pytań (ode mnie do terapeuty), której nie
mógłbym pominąć, czy odpuścić. A wynik końcowy w zasadzie jest już 100 na 100 do przewidzenia (mówię o swoich decyzjach)
Tak więc sama widzisz Miętusku, że w takim wypadku szkoda mojego czasu i pieniędzy, oraz ewentualnych nerwów psychoterapeuty. Obrazek

Podam jeszcze tak dla zaspokojenia ciekawości aktualny fakt z mojego życia.
Ostatnie 4-5 lat chodzę do naszej przychodni do psychiatry (po leki i pogadać jak mam pytania).
Krysia. Mocna starsza kobieta. Bardzo szczupła o ostrym spojrzeniu i oschłym tonie. Wielu ludzi jej nie lubi (jak słyszę komentarze czasem)
ale odnoszę wrażenie, że ona lubi mnie jakoś. Idę sobie kiedy tylko chcę (do przychodni mam 300m), jak są ludzie to oczywiście
wychodzę i wracam albo później, albo następnego dnia. Gadamy w zależności od dnia i rozpiętości moich pytań/zagadnień. Czasem jest
to pół godziny (szybciej nikogo nie wypuszcza :D) a czasem 1-2 godziny (mój "rekord" to niemal 4 godziny - raz :D :D :D).
Wiem też, że Krysia jest kompetentna (psychiatra, neurolog, patolog sądowy i coś tam jeszcze) i z ogromnym doświadczeniem zawodowym,
co bardzo doceniam - zwłaszcza kiedy mam pytania trudne techniczne, lub stricte medyczne z szerokiego zakresu.
I taki właśnie układ mi pasuje najbardziej.
Chyba wyjaśniłem to wszystko jak umiałem Obrazek

zielona miętowa napisał(a):nie trzeba się szczególnie wczuwać, żeby widzieć, jak sfrustrowany polak poprawia sobie samopoczucie - wylewając wiadro pomyj na obcych, nieznanych im ludzi.

No niestety. Bardzo często to widać (kolejny "zły wpływ" emocji i uczuć na ludzi...)
Tylko, że to pomaga na zasadzie benzodiazepin - szybko, doraźnie i na dłuższy dystans zawsze mocno szkodzi... Zawsze.
Ostatnio edytowano 19 wrz 2013, 20:31 przez Powietrzny Kowal, łącznie edytowano 1 raz
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Sortuj wg