Witam wszystkich!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystkich!

przez Przemek_44 15 wrz 2013, 02:04
Jak w tytule, witam wszystkich na tym forum!

Kilka słów o sobie, mam na imię Przemek, wiek 44 lata, żonaty, jedna dorosła córka ,pies
Ja również czasem tu zaglądałem jako gość,aż w końcu postanowiłem się zarejestrować. Od lat leczę się na zaburzenia lękowo-depresyjne mieszane, mam za sobą 14 lat regularnej lekomanii (benzodiazepiny), od 5 lat utrzymuję całkowitą abstynencje od tych środków. Po odstawieniu tabletek zdiagnozowano u mnie występowanie osobowości typu "unikającego" społecznie, w konsekwencji występowanie związanej z nim fobii społecznej,, wtórnej od niej agorafobii (lek przed otwartą przestrzenią) oraz współistniejącemu z nimi dwoma zespołowi "lęku uogólnionego", czyli względnie stałemu lękowi w skali od 1-10 (gdzie np 1 to spokój ,błogostan ,a 10 to ostra panik) tak na poziomie 4-6, zwykle 5. Od odstawienia BDZ uczestniczę w regularnej psychoterapii indywidualnej ,jest to prawdopodobnie terapia behawioralno- poznawcza, wcześniej brałem udział w psychodynamicznej, dla tych co się nie orientują takiej analitycznej, polegającej na grzebaniu w dzieciństwie, przeszłości , uświadamianiu tego co nieuświadomione itd, korzystam też z opieki psychiatry ,współpracującego z psychologiem..Od nie dawna prowadzę też bloga, na którym opisuję swoje doświadczenia ,zmagania z uzależnieniem od benzodiazepin (zapraszam - link pod tekstem). W pewnych aspektach widzę poprawę, w innych jestem ciągle w dużym " lesie", miewam wzloty i upadki. Nie lada problemem wciąż są dla mnie miejsca publiczne,takie jak sklepy , centra handlowe, instytucje, kościół ,kino, wesela ,imprezy towarzyskie, unikam tych miejsc .Dlaczego zarejestrowałem się na tym forum (?)., sam nie wiem., może po to, bo chcę być wśród "swoich"., z samotności (brak mi bardzo kontaktów z ludźmi!!), dla wymiany doświadczeń i informacji.., może ktoś mi pomoże, może ja komuś w czymś pomogę..ty tyle w wielkim skrócie ;)

pozdrawiam
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

Witam wszystkich!

przez khaleesi 15 wrz 2013, 02:15
Przemek_44, witaj na forum
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witam wszystkich!

przez agat 7 16 wrz 2013, 16:24
Witaj na forum Przemek_44, masz sporo życiowego doświadczenia , dobrze by było gdybyś podzielił się nim z resztą forumowiczów ;) Nawiasem mówiąc ja tez mam osobowość unikającą i fobie społeczną. Pozdrawiam :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam wszystkich!

przez hania33 16 wrz 2013, 16:57
Przemek_44,

Witaj :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Witam wszystkich!

przez amelia83 16 wrz 2013, 18:27
Przemek_44, heeeeej
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

Witam wszystkich!

przez Przemek_44 17 wrz 2013, 11:11
Hej wszystkim raz jeszcze, dziękuje za miłe przyjęcie ;) , Agat 7, współczuję Ci tej fobii społecznej i osobowości unikającej,wiem jakie to gówno! :( Współczuję oczywiście tak samo każdej innej osobie na tym forum, fobie, nerwice natręctw, depresje, uzależnienia, psychozy, same "cudowności"..ehh życie. Oczywiście chętnie wymienię się doświadczeniami jeśli to Was interesuje, sam jestem też ciekaw różnych informacji..
A co konkretnie chciałabyś / chcielibyście wiedzieć ?? Nie chciałbym tu pisać jakiegoś wielkiego eseju -historii życia ;)
Artykuł o uzależnieniach od leków BDZ na potralu kobieta.wp.pl Tabletka na życie - A.Wawrzyńczak

Mój blog o lekomanii.

Sortuj wg