Cześć

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Cześć

przez śmilak 05 wrz 2013, 13:26
Na początek szybko o mnie, mam na imię Maciek, mam 36 lat, jestem żonaty od 6 lat, mamy 5 letnią córkę.

Coś zacząłem podejrzewać (stałem się agresywny) i poszedłem do stosownej poradni w lutym tego roku i od tamtego czasu przyjmuję tabletki. Pierwsze były (nie pamiętam nazwy) z substancją czynną citalopram, teraz biorę 75mg Velaxin ER.
Wszystko to mi teraz tak sztucznie wygląda co napisałem, jakbym jakimś workiem na leki był ;)
Od wczoraj (po rozmowie z siostrą), znów się gorzej czuję, nie mam znów ochoty, a każda myśl o tym że może znów zadzwonić powoduje u mnie nerwoból żołądka. Generalnie boję się że ktoś z rodziny zadzwoni
chciałbym nic nie słyszeć, żyć gdzieś na odludziu, samotnie, bo i tak w życiu nikt nie słuchał tego co miałem do powiedzenia. A gadki o polityce i pogodzie to nie rozmowa :silence:
Szukam tu jakiejś podpory, bo tak się miotam i nie wiem co począć. Siostra pocieszyła mnie w stylu: "ile ludzi ma gorszą sytuację życiową" i to miało mnie pocieszyć, a żona powtarza żebym "wyrzucił te tabletki", bo to niby od nich cała choroba mi się wzięła ...

Velaxin biorę rano i w sumie to żyję od dawki do dawki, a za dnia jestem sam, tylko i ja moje myśli. Lekarz mi zasugerował parę razy żebym powrócił do czytania (kiedyś dużo czytałem książek), ale teraz nic już mnie nie cieszy, wieczorem zasiadam do kompa, gram do 2 - 3 w nocy, wtedy zapominam o wszystkim, a potem rano nie mogę się zwlec z łóżka. bo gdy śpię nie pogrążam się w myślach. Od paru dni zaczynam myśleć - po co mi te prochy, skoro to wszystko wokół jest do naprawy ? Zresztą sam już nie wiem co jest popsute, może to ja ?
Ostatnio edytowano 05 wrz 2013, 18:35 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto duble.
Temperament: spokojny flegmatyk

Cześć

przez EmInQu 05 wrz 2013, 18:28
Witaj Bliźniaku :) Agresja nie bierze się znikąd. Co ją Twoim zdaniem zainicjowało? W jakim przedziale czasowym się tworzyła ?
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

Cześć

przez Artemizja 05 wrz 2013, 18:37
śmilak, witaj na forum. A rozważałeś psychoteraię?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Cześć

przez śmilak 06 wrz 2013, 11:40
EmInQu napisał(a):agresja [...] Co ją Twoim zdaniem zainicjowało?

Od zawsze byłem tym spokojnym w rodzinie, nieżyjąca już babcia nazywała mnie swoim balsamem.
I chyba z czasem mi się to przejadło :time:

EmInQu napisał(a):W jakim przedziale czasowym się tworzyła ?

Trudno mi teraz podać jakiś konkretny punkt, w połowie stycznia tego roku po prostu ją zauważyłem, choć może już wcześniej jakoś powoli wypływała na wierzch.

Nefertari napisał(a):A rozważałeś psychoterapię?

Szczerze mówiąc to nie wiem co robić. Jak na razie moje leczenie opiera się na lekach, czy to zależy ode mnie kiedy powinienem zacząć psychoterapię ? W jednej z rozmów z moim lekarzem wspomniałem że podejrzewam że źródłem mojego samopoczucia jest praca którą wykonuję, ale teraz wiem że to tylko czubek góry lodowej. Miałem myśli samobójcze, częste i może dlatego zaczęło się od leków ?
Gdy zorientowałem się że coś jest nie tak, po prostu poszukałem trochę w necie i znalazłem w przychodni nieopodal domu, odpowiednią poradnię. Jako facet wiem że muszę dbać o prostatę i takie tam, ale w sprawach psychiki ? ... Niby kogo spytać ?
Temperament: spokojny flegmatyk

Cześć

przez Keraj 06 wrz 2013, 19:38
witaj na forum :)

Sortuj wg