leki, psychiatrzy, forum, wybór....witam naturalnie

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez chipster 11 cze 2013, 21:16
Leczę się wiele, wiele lat, około13.
Na pewno strach, a poza tym nerwica, różne fobie, lęki, traumy – to wszystko przeszło w choroby somatyczne.
Dziś lekarze leczą tak, na ten lek zareagowałeś źle, dajemy inny. Ale nie, może najpierw dajmy dawkę inną, to zobaczymy.
W ostatnich 2-3 tygodniach zaliczyłem około 5 różnych psychiatrów, chciałem się przekonać, co każdy powie, co zapisze, każdemu mówiłem to samo. I może zgadniecie? Żadna diagnoza, żaden lek się nie powtórzył. Tzn tak, diagnozy w sumie nie usłyszałem jako takiej, ale każdy z nich coś dorzucał od siebie, jakby w szerszym kontekście. Nazwijmy to wtrętem zdaniowym.
I teraz tak, mam w ręce z 10 recept, każdy lekarz w teorii czeka, aż przyjdę i powiem, czy jest ok, choć raczej pewnie będzie bardziej zachwycony, jak go nie odwiedzę. Jakiego wyboru byście dokonali. Wrzucić te recepty do koszyka i zrobić losowanie?
Leki drogie, nie żadne starej generacji.
Po raz kolejny zdałem sobie sprawę, jak psychiatrzy mają mało odpowiedzialny zawód. Przepiszą zły lek, pacjent wróci lub nie, nic się nie dzieje. Jak np. chirurg obetnie nie tą nogę o trzeba, to jest od razu ewidentna wina i kara. Psychiatra nie odpowiada za nic ! Jedynie, o ile ma resztki zawodowej odpowiedzialności i jako takie morale, będzie próbował, będzie drążył, żeby pacjentowi pomóc. A których lekarzy jest więcej? Takich, którym zależy, czy takich, których nakręca tylko przepisywanie nowych recept i następny proszę.
Nadal nie wiem co mam wybrać.
Myślę sobie, pomoże forum , w końcu ludzie mają jakieś doświadczenia. Ale skąd ! Każdy pisze nt danego leku co innego. Nie ma zbieżnych opinii. Jak ktoś zachwala, to zaraz pod nim, ktoś snuje opowieści o skutkach ubocznych.
Na pewno wiele z was słyszało o szeptanym marketingu. Siedzą sobie opłacone osoby i dyskredytują za kasę dany lek, firmę, lekarza nawet. W farmacji wchodzą w grę wielkie pieniądze, więc tym nie zajmują się amatorzy, ale prawdziwi specjaliści od niszczenia konkurencji i promowania własnego leku.
Jak ktoś ma dobre podstawy psychologii lub jest po prostu psychologiem, to zrobi to bardzo delikatnie, w sposób niezauważalny. Jego opinia będzie bardzo często brana pod uwagę, a jednocześnie nie będzie się rzucać w oczy, żeby nie razić.
Tym zajmują się naprawdę dużej klasy specjaliści. Jak myślicie, dużo ich jest tu na forum?
Jak ktoś mi doradzi w kwestii sposobu wyboru leków, to chętnie popiszę, może to będzie dla mnie jakaś wskazówka.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

przez *Wiola* 11 cze 2013, 21:29
chipster, Nie odniosłeś się do tego co Ci napisałam na pw , a starałam się wyjaśnić, więc pozwolę sobie tu wkleić. ;)

Myślę .że bardzo grubo się mylisz ;) Tutaj spamerów wyłapujemy dość szybko , a opinię piszą prawdziwi użytkownicy,.
Zresztą jak to sobie wyobrażasz?? Że istnieje jeden cudowny lek , który działa na wszystkich?? Nasz organizm , a szczególnie mózg i układ nerwowy jest bardzo skomplikowany i niezbadany , więc to nie maszyna, co do której da się przewidzieć działanie. Każdy z nas jest inny, jednemu szkodzi mleko a drugiemu nie. Upraszczam , ale chcę ,żebyś zobaczył o c mi chodzi. Tym bardziej z tymi lekami , przecież nie da się zbadać np poziomów wszystkich neuroprzekaźników i odpowiednio do tego dobrać leki. Dlatego jednemu dany lek bardzo podpasuje a drugiemu zrobi sieczkę w głowie. To wszystko to są metody prób i błędów.
Moderator

przez chipster 11 cze 2013, 21:53
wiola, pw to pw, nie używam go na ogóle. A wątek tutaj rozszerzyłem, jak Ci napisałem.
Mi nie chodzi o spamerów, ale o ludzi, którzy umiejętnie lawirują, tu 2 słowa, tam trzy, to nie ma nic wspólnego ze spamem. Oni występują jako chorzy ! jako pacjenci ! To są 2 różne rzeczy.
Jak jesteś dobra w te klocki, to rozpoznasz tylko słabego marketingowca. Zawodowy jest nie do namierzenia. Nie jeden z nich może mieć tu na forum sporą historię choroby i wpisów.
Zapraszam innych do kontaktu na pw lub tutaj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Amon_Rah 11 cze 2013, 21:55
Hm, te teorie spiskowe...
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez *Wiola* 11 cze 2013, 21:59
chipster, Na pw chodziło również o to , nie ma tam żadnej tajemnicy , więc nie widzę powodu ,żeby nie zacytować siebie samej ;)

Jak jesteś takim niedowiarkiem to wybieraj osoby z kilkoma tysiącami postów, chyba aż tak dobrze opłacani nie są ;)
Moderator

przez chipster 11 cze 2013, 22:06
Amon_Rah napisał(a):Hm, te teorie spiskowe...

realia.

przez nomorewords43 11 cze 2013, 22:32
Z jednej strony chipster przesadza licząc na to, że w internecie pisze się prawdę, gratisowo i kompetentnie.
Na forum jest wspaniały darmowy ekspert - psycholog, ale też nie zawsze się z Nią zgadzam.

z drugiej strony władcy forum mało wiedzą jaki jest budżet płatnych trolli i jaka to skala zjawiska w internecie.

Z tym, że zgadzam się z Wiolą, że przypadek chipstera od strony medycznej jest niejednoznaczny i wielowątkowy.
nomorewords43

przez *Wiola* 11 cze 2013, 22:47
chipster, Jeśli chcesz porady w kwestii leków, to przede wszystkim zacznij od opisania objawów, wyliczenia co konkretnie brałeś i z jakim skutkiem,. Twój post to takie trochę pretensje do całego świata i niewiele konkretów, więc nie dziwi mnie ,że ludzie nie wiedzą co Ci odpisać :?
Moderator

przez nomorewords43 11 cze 2013, 23:14
Ależ wiedzą, tylko nie zawsze chcą.
No bo chipster miał 13 lat na znalezienie psychiatry będącego równocześnie psychoterapeutą z PTP, który by chipstera poleczył psychoterapią i poznał na tyle by nie stawiać diagnoz z księżyca. Wtedy chipster by zaufał w zestaw proszków od tego psychiatry,
a zaufanie+ efekt placebo to połowa sukcesu.
No bo narzekać na psychiatrię to można sporo, ale chipster chciałby fachowej pomocy.
nomorewords43

przez chipster 12 cze 2013, 01:10
nomorewords43 napisał(a):Ależ wiedzą, tylko nie zawsze chcą.
No bo chipster miał 13 lat na znalezienie psychiatry będącego równocześnie psychoterapeutą z PTP, który by chipstera poleczył psychoterapią i poznał na tyle by nie stawiać diagnoz z księżyca. Wtedy chipster by zaufał w zestaw proszków od tego psychiatry,
a zaufanie+ efekt placebo to połowa sukcesu.
No bo narzekać na psychiatrię to można sporo, ale chipster chciałby fachowej pomocy.

to jakaś ironia? sarkazm? wydumane konstrukcje tworzysz, odczuwam tylko wrogość poza tym. Jak coś masz do mnie to pisz na pw albo w ogóle.

przez CórkaNocy 12 cze 2013, 09:03
Nie ma jednego leku działającego idealnie na wszystkich. Każdy reaguje inaczej,są różne typy depresji, które reagują różnie na leki. Lekarz nie jest duchem świętym i psychiatria polega niestety też na testowaniu leków bo nikt nie wie czego akurat tobie w mózgu brakuje.
Mnie tam gie obchodzą jacyś podstawieni ludzie zachwalający jakiś lek. Nawet jak dany lek ma okropne opinie a lekarz mi to przepisał to przetestuję jak działa na mnie. I nie obchodzi mnie czy ten kto zachwala to ma zysk z tego. Jak lek ma mi pomóc to i 100 zł za niego zapłacę byleby móc żyć odrobinę lepiej.
CórkaNocy

Sortuj wg