Witam i wyjaśniam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 27 lip 2013, 01:22
Candy14,
Nie wiedziałem, że ludzie z kompleksami i niską samooceną, pogrążeni w depresji i samotności mogą stać na piedestale.
Tez tak mialam na poczatku

Na początku czego?

Po prostu nowości o sobie żadnych nie usłyszałem, to co miałem napisać, że mnie olśniła i rzuciła nowe światło na moje problemy.

Zgodziłbym się z Twoją opinią gdybyś sobie dobrze radził w życiu.

Czyli człowiek dobrze siebie zna tylko wtedy jak sobie dobrze w życiu radzi, czy tak uważasz? Jeśli tak, to ja odmienne zdanie.
Terapeuci czerpią z wiedzy ,doświadczeń ,umiejętności tysięcy osób , badań .

I dzięki temu mają niezwykły dar włożenie Cię do odpowiedniej szufladki z właściwym napisem. Ludzie zawsze wpadają w rutynę i idą na skróty jeśli parają się czymś od lat. Psychiatrzy i terapeuci również. Nie uwierzę, że podchodzą z pasją do każdego pacjenta i nie stosują tych samych wyuczonych "sztuczek", porad, strategii itp.
bez emocji ocenić nasze postępowanie ,zrozumieć kim jesteśmy i dlaczego tacy jesteśmy

Jeśli uważam, że umiem to samo, to mimo wszystko mam iść na terapię?
Uczą się technik , sposobów ,metod , różnych form pomocy.

Ciekawe jakie oryginalne propozycje bym od nich usłyszał dotyczące walki z samotnością. Zapewne samemu ciężko jest dojść do wniosku, że do zwalczenia samotności jest potrzebny drugi człowiek i że trzeba starać się na różne sposoby go znaleźć.
Nawiasem mówiąc jeszcze nie trafiłem na dobrego psychiatrę i terapeutę. ;) Fakt ,że krótko szukam,

Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Ja może kiedyś też poszukam, jeśli moje metody mnie zawiodą. Nigdy nie wiadomo, może jeszcze kiedyś pochwalę jakiegoś psychiatrę czy terapeutę.
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez buka 27 lip 2013, 01:32
a jak tam realizacja twoich życiowych celów,małych i dużych?

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 27 lip 2013, 01:37
buka,
Miło, że pytasz :D . Ogólnie idzie nie najgorzej. Oprócz tego psychologa wszystkiego innego się trzymam, na razie. Kilka małych już wykonałem (wolę pominąć szczegóły), a te duże, no cóż te wymagają sporego nakładu czasu i sił, więc jest jeszcze dużo za wcześnie na zbieranie plonów. Ostatnio dopadł mnie pierwszy raz od początku wprowadzania zmian konkretniejszy dołek, ale mam nadzieję, że jakoś z niego niebawem wylezę. To tyle.
rotten soul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam i wyjaśniam

przez 0Rh+ 27 lip 2013, 01:52
Czyli człowiek dobrze siebie zna tylko wtedy jak sobie dobrze w życiu radzi, czy tak uważasz? Jeśli tak, to ja odmienne zdanie.

Nic takiego nie powiedziałem.

-- 27 lip 2013, 01:54 --

I dzięki temu mają niezwykły dar włożenie Cię do odpowiedniej szufladki z właściwym napisem. Ludzie zawsze wpadają w rutynę i idą na skróty jeśli parają się czymś od lat. Psychiatrzy i terapeuci również. Nie uwierzę, że podchodzą z pasją do każdego pacjenta i nie stosują tych samych wyuczonych "sztuczek", porad, strategii itp.

W każdym zawodzie są partacze, rzemieślnicy i pasjonaci. Chyba nie negujesz ,że są osoby wykonujące z pasją swoje zawody ?

-- 27 lip 2013, 01:56 --

Jeśli uważam, że umiem to samo, to mimo wszystko mam iść na terapię?

Na jakiej podstawie tak uważasz ? Studiowałeś , uczyłeś się , masz talent ?

-- 27 lip 2013, 02:01 --

Ciekawe jakie oryginalne propozycje bym od nich usłyszał dotyczące walki z samotnością. Zapewne samemu ciężko jest dojść do wniosku, że do zwalczenia samotności jest potrzebny drugi człowiek i że trzeba starać się na różne sposoby go znaleźć.

Samotność jest zazwyczaj sutkiem . Pytanie ,czy właściwie interpretujesz przyczyny,Znalezienie drugiego człowieka nie jest problemem w dzisiejszych czasach.

-- 27 lip 2013, 02:07 --

Życzę powodzenia w poszukiwaniach. Ja może kiedyś też poszukam, jeśli moje metody mnie zawiodą. Nigdy nie wiadomo, może jeszcze kiedyś pochwalę jakiegoś psychiatrę czy terapeutę.

Dziękuję.

Ameryka już została odkryta ;)

-- 27 lip 2013, 02:08 --

Nawet jeżeli ten fakt negujemy ;)

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 27 lip 2013, 12:32
0Rh+
rotten soul napisał(a):Czyli człowiek dobrze siebie zna tylko wtedy jak sobie dobrze w życiu radzi, czy tak uważasz? Jeśli tak, to ja odmienne zdanie.

Wyciągnąłem taki wniosek z tego:
Może zbyt daleko idący.

Chyba nie negujesz ,że są osoby wykonujące z pasją swoje zawody ?

Nie, nie neguję, ale są oni zdecydowanie w mniejszości. Większość to rutyniarze.

Na jakiej podstawie tak uważasz ? Studiowałeś , uczyłeś się , masz talent ?

By ocenić swoje postępowanie i zrozumieć kim jestem i dlaczego naprawdę nie potrzebuję studiów ani talentu. Wystarczy zastanowić się dobrze, przeanalizować dogłębnie swoje życie, odpowiedzieć sobie szczerze (brutalnie nawet) nawet wiele pytań, wyciągnąć wnioski na przyszłość i działać. No chyba, że się tego nie umie bądź nie chce zrobić, to wtedy może pomóc fachowiec.

Samotność jest zazwyczaj sutkiem

Tego nie wiedziałem akurat :mrgreen: . Wobec tego każdy jest samotny i to podwójnie :D A ta poważnie to ona jest skutkiem moich działań i osobowości , ale zarazem główną przyczyną depresji i niskiej samooceny.
Znalezienie drugiego człowieka faktycznie w dzisiejszych czasach nie jest problemem, ale odpowiedniego człowieka już tak. Szczególnie dla takiej osoby jaką ja jestem :(

A to odnośnie czego, bo nie zrozumiałem.
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez 0Rh+ 27 lip 2013, 13:20
rotten soul napisał(a):

Cytuj:

Wyciągnąłem taki wniosek z tego:
Cytuj:
Może zbyt daleko idący.

Odwróciłeś moją tezę , a tym samym zmieniłeś jej sens.

-- 27 lip 2013, 13:26 --

Cytuj:
Chyba nie negujesz ,że są osoby wykonujące z pasją swoje zawody ?

Nie, nie neguję, ale są oni zdecydowanie w mniejszości. Większość to rutyniarze.

Na jakiej próbie opierasz swoje stwierdzenie ? ;) Nawiasem mówiąc mam podobne zdanie ,ale ja wierzę ,że uda mi się spotkać na swojej drodze lekarzy z pasją.

-- 27 lip 2013, 13:32 --

Cytuj:

A to odnośnie czego, bo nie zrozumiałem.

Masz prawo do szukania własnej drogi. W świetle aktualnych badań najlepsze rezultaty daje współpraca pacjenta ,lekarzy , terapeutów i rodziny .

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 27 lip 2013, 13:43
0Rh+,
Odwróciłeś moją tezę , a tym samym zmieniłeś jej sens.

Wygląda na to, że jednak jej nie zrozumiałem. No cóż, nie kumam wszystkiego ;)
Na jakiej próbie opierasz swoje stwierdzenie ? ;)

Wieloletnie obserwacje ludu pracującego miast i wsi :D Robiłem już w 10 firmach, i we wszystkich rządziła rutyna. Myślę, że w innych zawodach jest podobnie, ale to już tylko moje przypuszczenie bo nie jestem w stanie tego sprawdzić.
ale ja wierzę ,że uda mi się spotkać na swojej drodze lekarzy z pasją.

Podejrzewam, że trochę wody upłynie Nim Ci się to uda, a ja nie mam czasu na szukanie. Wystarczająco dużo go już zmitrężyłem na głupoty.
Masz prawo do szukania własnej drogi.

Mam. I korzystam z niego.
W świetle aktualnych badań najlepsze rezultaty daje współpraca pacjenta ,lekarzy , terapeutów i rodziny

Nie jestem na bieżąco z żadnymi badaniami, więc się nie wypowiem na ten temat.
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez socorro 27 lip 2013, 14:19
rotten soul napisał(a): zmitrężyłem

mhm, rzadko spotykane dzisiaj slowo :D
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 27 lip 2013, 14:36
mhm

To też. :D

Czasami zarzucę jakimś oldskulowym słówkiem. To chyba pozostałości z czasów, gdy czytałem całkiem sporo książek. Teraz mój słownik dość mocno zubożał. To wszystko przez internet ;) . Dobrze chociaż, że prawego alta chce mi się wściskać ;) .
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez socorro 27 lip 2013, 14:44
a ,,chędożyć się ,, używasz? :twisted: tez 100% oldskulu i ostatnio czesciej obija mi sie o uszy ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...

Witam i wyjaśniam

przez khaleesi 27 lip 2013, 14:47
ja tez mitrężę czas to znaczy, że zycie przepływa przez palce i sie mało co pożytecznego robi socorro socorro, :mrgreen: znaczy wydupczyć? :lol:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 27 lip 2013, 14:49
Niestety brakuje w moim życiu sytuacji pozwalających na użycie tego słówka :(
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez khaleesi 27 lip 2013, 14:50
rotten soul, ale chyba do swojej kobiety tak nie będziesz mówił hehe? :lol:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Witam i wyjaśniam

przez socorro 27 lip 2013, 14:51
psyche., ja znalam to slowko w znaczeniu ,,ogarnac sie przed wyjsciem,, :mrgreen:

łoooo, co mowi wikipedia:
http://pl.wiktionary.org/wiki/ch%C4%99do%C5%BCy%C4%87

najlepsze ta ,,niewiasta,, po prawej :D

Sortuj wg