Witam i wyjaśniam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 05 cze 2013, 22:31
Witam wszystkich.

Jestem tutaj nowy, więc postanowiłem powiadomić Was o moim istnieniu na tym wspaniałym i zarazem strasznym forum. Wspaniałym dlatego, że jest tutaj pokaźna liczba bardzo inteligentnych ludzi, z podobnym bagażem doświadczeń, z podobną osobowością oraz z podobnymi problemami, z którymi zmagają się od lat. A czemu strasznym? Wiadomo. Większość z Was, była albo jest nieszczęśliwa, boryka się z różnymi chorobami psychicznymi, nałogami, z własną osobowością, kompleksami, szuka spełnienia, miłości, akceptacji , przyjaźni i recepty na satysfakcjonujące życie. To forum to po prostu nieskończony ocena ludzkiej niedoli. Przynajmniej ja tak to widzę, po intensywnym kilkudniowym wertowaniu tematów i postów.

Dlaczego tutaj jestem? Sprawa wygląda tak. Mam po prostu serdecznie dość życia jakie prowadzę i w sumie pierwszy raz postanowiłem na serio, wziąć się w garść, zebrać wszystkie resztki nadziei i optymizmu jakie pozostały w mojej głowie i z całą determinacją na jaką mnie stać, zacząć wprowadzać w życie postanowienia, które powziąłem. Jest ich ledwie kilka, priorytet oraz poziom trudności realizacji jest bardzo zróżnicowany ( jedne raczej łatwe, inne horrendalnie ciężkie), ale myślę, że powinny znacznie odmienić mój żywot na lepsze. Wiem, że będzie ciężko, że będę miał chwile zwątpienia, że wrodzony pesymizm i brak wiary we własne możliwości, będą namawiać mnie do rezygnacji, jednakże zrobię wszystko co w mojej mocy, aby się nie poddać. Żeby było mi trochę łatwiej podołać temu wszystkiemu, postanowiłem się tutaj zarejestrować , aby podzielić z Wami moimi przemyśleniami i przeżyciami i zapoznać się z Waszymi. Za radą koleżanki wybrałem się dzisiaj pierwszy raz w życiu do psychologa, aby wyspowiadać się w końcu ze wszystkiego co mnie męczy i co duszę w sobie od wielu lat. Jeśli mi wystarczy determinacji i czasu to jeszcze dzisiaj, postaram się coś o tym skrobnąć w odpowiednim dziale.

Cóż jeszcze? Abyście lepiej mnie poznali, postaram się udzielać w paru wątkach. Na pewno będę pisał o wrażeniach z psychoterapii (bo mam nadzieję, że się jej poddam, no chyba, że psycholog zaproponuje inne rozwiązania), rozwinę temat postanowień w odpowiednim dziale, no i spróbuję wnieść coś od siebie dla tego forum w jakimkolwiek innym temacie, w którym będę miał coś do powiedzenia (mniej lub bardziej mądrego :)) Mam nadzieję, że mi się nie odwidzi :)

Jeszcze jedno. Nie owijając w bawełnę, napiszę, że potraktuję to forum troszkę jako portal randkowy, ponieważ moim największym marzeniem i zarazem priorytetowym postanowieniem jest znalezieniem partnerki . Wiem, że są odpowiednie do tego portale (na jednym chyba też spróbuję, lecz jeszcze nie podjąłem decyzji), coś nie mogę się na razie do nich przekonać. Wolę najpierw spróbować najpierw tutaj, mimo iż uważam, że szanse są dość niskie (ale i tak spróbuje, co mi tam szkodzi). Wszelkie zainteresowane dziewczyny z łódzkiego (większe odległości raczej nie wchodzą w rachubę - trzeba być realistycznym ) zapraszam osobnego tematu tu http://www.nerwica.com/poszukuj-dziewczyny-z-odzkiego-t43307.html po bardziej szczegółowe informacje o mnie, a fotki mego oblicza są tutaj http://www.nerwica.com/ludzie-z-forum-t455-1148.html#p1234702 .

Dobra, na razie to tyle. Wstępniak jest ciut przydługi, ale musiałem to napisać. Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta do końca. Przyjmijcie kolejnego "życiowego zakręta" do swojego grona, bo on bardzo tego potrzebuje.

Pozdrawiam
rotten soul
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez Anna Maria 05 cze 2013, 22:43
rotten soul, witaj na forum choć my się już czuję znamy ;) Psycholog to dobra decyzja.Wielu z nas jak również i mnie pomogła znacznie psychoterapia.Co do braku wytrwałości to spróbujemy Cię wspierać i motywować (po to jesteśmy,tak mi się wydaje :roll: ) i Cię kopniemy w pupcię w razie czego :mrgreen: Witam jeszcze raz serdecznie.
Anna Maria

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 05 cze 2013, 22:55
kasiątko

Też mam nadzieję, że pomoże, a przynajmniej, że nie zaszkodzi.

Jak będę marudził i trzaskał dołujące posty, to lać w dupę i patrzeć czy równo puchnie. :P

Dzięki za przywitanie. Piąteczka.
rotten soul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Witam i wyjaśniam

przez freda 06 cze 2013, 10:52
witaj,będę pamiętać o tej pupie i czy równo puchnie,uważaj!!!
A już myślałam,że ją pokonałam...

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 06 cze 2013, 18:40
Dzięki za troskę. Miło, że ktoś pomyśli od czasu do czasu o moim tyłku :smile:
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez freda 06 cze 2013, 19:22
fajnie,że chcesz coś w życiu zmienić.życie jest za krótkie,żeby się męczyć,a pomysł z psychologiem był dobrym krokiem ku lepszemu życiu :D

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 06 cze 2013, 20:56
I chce i muszę. Szkoda tylko, że tak późno zacząłem coś robić. Wcześniej byłoby znacznie łatwiej, a i szanse na powodzenie chyba byłyby większe. Zobaczymy...obyś była dobrym prorokiem. Ja mam nadzieję, że nie będę musiał powiedzieć: "Chciałem dobrze, wyszło jak zwykle".
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez freda 07 cze 2013, 11:09
nie ma rzeczy niemożliwych,w naszych chorobach jest różnie,raz lepiej,raz gorzej,ale trzeba przetrwać i do przodu....będzie dobrze :mrgreen:

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 26 lip 2013, 23:15
Kod: Zaznacz cały
a pomysł z psychologiem był dobrym krokiem ku lepszemu życiu :D

Teraz już wiem, że jednak w moim przypadku dość kiepskim. Nic się nie dowiedziałem, czego bym nie wiedział wcześniej, a jeśli chodzi o jej porady, to część z nich już sobie dawno sam przedstawiłem, a reszta to po prostu była jakby podręcznikowa i na niskim poziomu, jak z czasopism za złotówkę.
W sumie w powitaniu pisałem o pójściu na psychoterapię, ale wtedy nie odróżniałem tego od wizyt u psychologa. Tak czy siak psycholog jak pomysł na zmianę życia już poleciał do kosza. Ciekawe co będzie następne?

Przepraszam za podbijanie własnych starych tematów, ale nudzi mi się i nie mam o czym pisać w innych wątkach. Musicie mi wybaczyć.
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez ladywind 26 lip 2013, 23:24
rotten soul, to był psycholog czy terapeuta bo jest duza różnica w podejściu ,terapia to długotrwały proces ,wiem nniestety z opisów bo na takiej nigdy nie byłam a powinnam :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Witam i wyjaśniam

przez 0Rh+ 26 lip 2013, 23:28
Twój wątek ,Twoje małpy ;)
Większa samoświadomość powoduje większe oczekiwania . Daje możliwość kontroli ,sprawdzenia umiejętności lekarzy , psychologów. Ważne żeby trafić na dobrych fachowców...podobno tacy istnieją ;)

Witam i wyjaśniam

przez rotten soul 26 lip 2013, 23:50
ladywind,
Psycholog. Szczerze mówiąc nie wiem czy mógłbym się wybrać na jakąś długotrwałą terapię z dość częstymi wizytami. Z czego mieliby mnie tam leczyć, z samotności? Przecież to jest mój główny problem, wywołujący depresję, pustkę, niską samoocenę, kompleksy dot. wyglądu. Co by mi dały setki godzin dyskusji i analizowania mojego życia jeśli sam nic bym ze sobą nie zrobił?
Nie wierzę w taką pomoc i nie mam takiej potrzeby. Po prostu. Może robię błąd, ale dowiem się o tym znacznie później, bo jeszcze za wcześnie na ocenę moich decyzji.

0Rh+,
Większa samoświadomość powoduje większe oczekiwania.

Zgadzam się. Na terpię powinny się kierować osoby, które chcą dowiedzieć się co jest ich problemami, jak powstały i jak mogą je rozwiązać. Ja już mam to wiedzę, wiem nie widzę sensu aby ktoś mi to powtarzał jeszcze raz i to za nie małe pieniądze.

Ważne żeby trafić na dobrych fachowców...podobno tacy istnieją ;)

Zabrzmi to narcystycznie, ale największym fachowcem znającym się na mojej osobie, jestem i będę zawsze ja sam. Wiem o sobie wszystko, a bez takiej wiedzy nawet najlepszy psychiatra (czy terapeuta) świata nie będzie mnie w stanie pojąć i mi pomóc.
rotten soul

Witam i wyjaśniam

przez Candy14 26 lip 2013, 23:54
Nic się nie dowiedziałem, czego bym nie wiedział wcześniej,

oho..stoimy na piedestale :D Tez tak mialam na poczatku
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Witam i wyjaśniam

przez 0Rh+ 27 lip 2013, 00:12
Zabrzmi to narcystycznie, ale największym fachowcem znającym się na mojej osobie, jestem i będę zawsze ja sam. Wiem o sobie wszystko, a bez takiej wiedzy nawet najlepszy psychiatra (czy terapeuta) świata nie będzie mnie w stanie pojąć i mi pomóc.

Najtrudniej być prorokiem we "własnym kraju". Zgodziłbym się z Twoją opinią gdybyś sobie dobrze radził w życiu. Terapeuci czerpią z wiedzy ,doświadczeń ,umiejętności tysięcy osób , badań . To daje im większe możliwości. Mogą obiektywnie ,bez emocji ocenić nasze postępowanie ,zrozumieć kim jesteśmy i dlaczego tacy jesteśmy . Uważam ,że dzięki temu mogą nam pomóc.Uczą się technik , sposobów ,metod , różnych form pomocy.

Nawiasem mówiąc jeszcze nie trafiłem na dobrego psychiatrę i terapeutę. ;) Fakt ,że krótko szukam,

Sortuj wg