Witam, i... w ktorym dziale opisac swoje problemy?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Tosiek741 17 maja 2013, 00:42
Witam. jeetem kobieta, 18 lat, ponad dwa lata temu stwierdzono u mnie nerwice, od 1.5 roku lecze sie u psychologa w mojej szkole (technikum) . jestem jednak chorobliwie niesmiala i po takim czasie nie potrafie wyznac pani psycholog, ze w wieku 13-14 lat maniakalnie cielam na kostkach i rekach. nie potrafie nawiazac dluzszego kontaktu z ludzmi. w wiekszych grupach tak sie denerwuje ze jestem doslownie cala mokra od potu i az mi slabo. mam tez straszna hustawke nastrojow, dzis popoludniu plakalam przez niewiadomo co, bylam sklonna nawet sie zabic, a po godzinie wszystko bylo dobrze. maniakalnie boje sie ludzi, tego, gdy ktos na mnie krzyczy, dostaje histerii nawet gdy ktos powie cos do mnie twardszym tonem. najbardziej jednak boje sie czyjegos dotyku, zwlaszcza gdy mam zablokowane lokcie. zaczynam wtedy krzyczec, rzucac sie, az sama sie boje.

mam znacznie duzo wiecej takich wahan nastrojow, i mam drobne pytanie: gdzie moglabym to wszystko dokladnie opisac?

wiem, ze takie fora nie postawia mi diagnozy, jestem umowiona na wizyte u mojej psycholog, postaram sie jej jakos to powiedziec, jednak chcialabym wiedziec, na co mam zwrocic szczegolna uwage.
ps nie lecze sie farmakologicznie.

przez monk.2000 17 maja 2013, 01:06
Daj temat zgodnie z twoim opisem: do nerwicy. Chyba, że chcesz żebym częściej zaglądał, to daj do depresji, bo to mój ulubiony dział o problemach na tym forum ;)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Tosiek741 17 maja 2013, 08:31
no wlasnie tu lezy moj najwiekszy problem - to jeszcze nerwica, czy cos innego? mozliwe, zebym miala ChAD?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Mihau 17 maja 2013, 12:05
Witaj wśród nas! :)

przez monk.2000 19 maja 2013, 07:26
Tosiek741, pamiętaj że te wszystkie specyficzne nazwy to głównie narzędzie dla lekarzy, żeby łatwiej im było określić objawy i sposób leczenia. W sumie nie ma jednoznacznego kryterium co kto ma, wszystko to kwestia umowna. Ja w papierach mam schizofrenię, ale to nie oznacza, że należę do jakiejś innej kategorii. Dobrze dogaduję się tu z innymi.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg