Nie chce mieć rodzenstwa !!!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Candy14 09 maja 2013, 17:19
bo dzięki temu to adoptowane dziecko będzie miało lepsze życie.

no ok ..ale mozna dac wlasnemu dziecku dobre zycie wiec nadal nie rozumiem
to nie znaczy, że to dziecko będzie szczęśliwe, może będzie mniej nieszczęśliwe niż to porzucone, ale jednak nieszczęśliwe.

dlaczego na Boga mialoby byc nieszczesliwe? podaj chociaz jeden powod dlaczego chciane i kochane dziecko wychowujace sie w kochajacej rodzinie mialoby byc nieszczesliwe?
bo to nie wystarczy.

a co jeszcze potrzeba?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez monk.2000 09 maja 2013, 17:38
Ja nie wychowałem się w bardzo patologicznej rodzinie. Ale kochająca rodzina nie wystarczy. Nikt nie jest samotną wyspą. Możesz mieć tą rodzinę, która wszystko ci zapewni, ale prawda taka że wszystko jest ze sobą połączone. Kiedy w społeczeństwie jest źle, trudno żeby było dobrze w jego podzbiorze, którym jest rodzina.
zmienny, masz rację, że nie żyjemy w miejscu gdzie łatwo można być szczęśliwym. Ale ja jednak wierzę, że każdy ma ten pierwiastek który pozwala mu wznieść się poza tą całą zgniliznę.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Candy14 09 maja 2013, 17:42
Możesz mieć tą rodzinę, która wszystko ci zapewni, ale prawda taka że wszystko jest ze sobą połączone. Kiedy w społeczeństwie jest źle, trudno żeby było dobrze w jego podzbiorze, którym jest rodzina.

tzn? jestesmy nieszczesliwi bo w spoleczenstwie nie wszystko gra?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 09 maja 2013, 17:50
Candy14, :nono: Mamy tendencję do popadania w nieszczęście. Dopóki nie weźmiemy życia w swoje ręce, nie możemy liczyć na to że los pokieruje nas w dobrą stronę. Chyba nie wątpisz, że życie wielu z nas zafundowało wiele przykrych przeżyć. Nie powiedziałem, że nie mamy wyboru i musimy być nieszczęśliwi. Jedyny minus taki, że zanim uporządkuje się swoje życie i odkryje swoją wewnętrzną godność, trzeba to i owo wycierpieć. Taki grzech pierworodny człowieka, który każdemu ufa. W tym przypadku dziecka, które potem budzi się z ręką w nocniku. I oby.

8) Akineton

przez linka 09 maja 2013, 18:17
zmienny napisał(a):
Ale oni będą mieli gorsze bo być może nigdy nie pokochają go tak jak własnego

dokładnie tutaj do gry wkracza egoizm. o tym już też pisałem.

Zaraz zaczniesz nam wmawiać, ze to przez osoby które nie adoptują dzieci - te opuszczone, porzucone dzieci cierpią, że to ich wina.

Istnieje coś takiego jak instynkt samozachowawczy, to determinuje nasze istnienie jako gatunku, nie nie jest to egoizm to wyższa potrzeba i jej spełnianie nie ma absolutnie nic wspólnego z egoizmem. Dzieci nie wychowuje się dla siebie i nikt sobie dzieci nie robi bo ma ułożony w główce plan że to mu się opłaci....potrzeby miłości i przynależności są zaraz za tymi fizjologicznymi, nie da się ich ominąć ani przeskoczyć a nie jesteś w stanie nikogo zmusić by pokochał, jakby na to nie patrzeć obce dziecko......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez znudzona-ona 09 maja 2013, 18:20
wg mnie to zmienny trochę się zagalopował w swojej teorii o dzieciach, inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć jego uporu w tej materii.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez linka 09 maja 2013, 18:21
Jak dla mnie to co piszecie to przerost formy nad treścią ...... bo społeczeństwo, bla bla bla, to nie społeczeństwo cię socjalizuje i wychowuje tylko rodzice. Nie wmówicie mi, że z naszym społeczeństwem jest aż tak źle, że może ono bezpośrednio wpływać na dziecko wychowywane w szczęśliwej i spokojnej rodzinie.....

ps. rozmnażajmy się, bo inaczej kto zarobi na nasze emerytury :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Candy14 09 maja 2013, 18:35
monk.2000, ja sie z Toba zgadzam, ze zycie to nie bajka jednak wychowujac sie w szczesliwych, kochajacych rodzinach wiemy jak sobie poradzic z trudnosciami majac ich milosc i wsparcie wiec dlaczego tacy ludzie miliby byc nieszczesliwi?

przez monk.2000 09 maja 2013, 18:50
Candy14, Budda też wychował się w kochającej rodzinie, był księciem i miał życie jak z bajki. Dopiero potem zauważył ciemną stronę życia. Bardzo to nim wstrząsnęło, tak że postanowił zrozumieć przyczynę cierpienia. :P

Patrząc w perspektywy dzisiejszej psychiatrii, po prostu mu odbiło, kto by zostawił wygody pałacu, by medytować w jaskini. Z resztą samo pojęcie oświecenia, które nierozłącznie wiązane jest z postacią Buddy, ma wiele wspólnego ze zmienionymi stanami świadomości, a te nasza pragmatyczna kultura zwykła traktować jako odchył od normy i zagrożenie dla stabilności społeczeństwa.

Reasumując, nigdy nie wiadomo. Każdy może znudzić się idyllą domu pełnego miłości i wyjechać w świat razem z hippisami.

8) Akineton

przez Candy14 09 maja 2013, 18:55
Budda też wychował się w kochającej rodzinie, był księciem i miał życie jak z bajki.

e tam ... miec nie znaczy zdrowych relacji rodzinnych. Znam mnostwo dzieciakow ktore maja wszystko co mozna kupic tylko zainteresowania i milosci rodzicow im brak w zwiazku z tym nikt ich nie nauczyl jak sobie radzic kiedy czegos kupic nie mozna

przez zmienny 09 maja 2013, 18:55
Candy14,
no ok ..ale mozna dac wlasnemu dziecku dobre zycie wiec nadal nie rozumiem

raczej wychodzi zazwyczaj tak, że to życie nie jest dobre.
dlaczego na Boga mialoby byc nieszczesliwe? podaj chociaz jeden powod dlaczego chciane i kochane dziecko wychowujace sie w kochajacej rodzinie mialoby byc nieszczesliwe?

powodów może być milion np. zachoruje na depresję.

a co jeszcze potrzeba?

do gwarancji szczęścia? chyba raj byłby potrzebny.

linka,
Zaraz zaczniesz nam wmawiać, ze to przez osoby które nie adoptują dzieci - te opuszczone, porzucone dzieci cierpią, że to ich wina.

póki co, to ja nic nie wmawiam, a Ty wmawiasz, że ja coś będę wmawiał.

Istnieje coś takiego jak instynkt samozachowawczy, to determinuje nasze istnienie jako gatunku, nie nie jest to egoizm to wyższa potrzeba i jej spełnianie nie ma absolutnie nic wspólnego z egoizmem.

to jest instynkt, instynkt zaprogramowany przez samolubne geny.

znudzona-ona,
wg mnie to zmienny trochę się zagalopował w swojej teorii o dzieciach, inaczej nie potrafię sobie wytłumaczyć jego uporu w tej materii.

możliwe, że nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że ktoś ma inne zdanie.

linka,
rozmnażajmy się, bo inaczej kto zarobi na nasze emerytury

jeśli to nie był żart, to jestem przerażony poziomem wyrachowania zawierającym się w tym stwierdzeniu.
zmienny

przez znudzona-ona 09 maja 2013, 19:01
potrafię przyjąć do wiadomości, że można mieć różne zdania, ale nie rozumiem Twojej abstrakcyjnej teorii o tym, że ludzie nie powinni się rozmnażać bo wszyscy będą, byli lub są nieszczęśliwi. Przepraszam, ale dla mnie to jest bzdura na resorach.

przez zmienny 09 maja 2013, 19:04
znudzona-ona, a co tu nie rozumieć przecież to jest proste równanie matematyczne

większość ludzi jest nieszczęśliwa, to nieszczęście nie jest równoważone przez szczęście, wniosek?
prosty i logiczny.

ale ja rozumiem, że dla kogoś to nie do pomyślenia, kultura i ewolucja wykształcała w człowieku taki właśnie pozytywnie zniekształcony pogląd.

to dlatego ludzie często wypierają pewne niewygodne sprawy, stały się tabu w społeczeństwie.
zmienny

przez znudzona-ona 09 maja 2013, 19:08
i dlatego wg ciebie ludzkość powinna wyginąć? że jakiś procent jest nieszczęśliwy?

Sortuj wg