Nie chce mieć rodzenstwa !!!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez zmienny 09 maja 2013, 15:51
carlosbueno, dokładnie, to jest instynkt, a instynkt jak wiadomo nie jest wyznacznikiem czy coś jest mądre czy nie.

podobnie to co myśli większość osób i co rozumie a czego nie rozumie, nie jest wyznacznikiem.
zmienny

przez Candy14 09 maja 2013, 15:56
zaplanowali, ale chyba bardzo lekkomyślnie.

nadal nie rozumiem co jest lekkomyslnego w zaplanowaniu kolejnego dziecka?
no to, że powołują na świat dziecko bo to im sprawi radość, a mniej patrzą na to, że dziecku może się nie spodobać życie i świat.

chyba dobrze ze kolejne dziecko sprawi im radosc? i dlaczego w kochajacej sie rodzinie dziecku mialoby sie nie podobac?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez zmienny 09 maja 2013, 16:00
Candy14,
i dlaczego w kochajacej sie rodzinie dziecku mialoby sie nie podobac?

a to jest jakaś gwarancja szczęścia i udanego życia?

chyba dobrze ze kolejne dziecko sprawi im radosc?
to zależy jakim kosztem.
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 09 maja 2013, 16:09
a to jest jakaś gwarancja szczęścia i udanego życia?

moim zdaniem bardzo duza
to zależy jakim kosztem.

nie rozumiem stwierdzenia o kosztach

Idac Twoim tokiem rozumowania ludzie nie powinni sie rozmnazac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Monar 09 maja 2013, 16:09
Wydaje mi się, że chłopak, który tu napisał - czegoś się obawia. Być może kolejnych obowiązków, które spadły na niego po urodzeniu się jego pierwszego braciszka? Pamiętaj gritm3n, że to nie Ty jesteś rodzicem i to nie Ty musisz zajmować się młodszym rodzeństwem. Takie obowiązki jak np. zmiana pieluchy (jeśli przyjdzie na świat kolejny brat lub siostra) nie powinny Cię obchodzić. W końcu sam jesteś dzieckiem. Natomiast jakiś wspólny spacer, zabawa, ewentualnie jakaś POMOC przy dziecku - to jest ok, to jak najbardziej, w końcu rodzicom też trochę trza pomóc, jesteś już na tyle duży, by np. móc popilnować malucha z godzinkę, a rodzice np. wybraliby się do kina. ;) Ale NIC NIE MUSISZ. Jedynie z dobrej woli... I pamiętaj, że masz prawo do swojego życia. Jeśli rodzice przypisali Ci za dużo obowiązków z powodu rodzeństwa, to po prostu z nimi o tym porozmawiaj, o tym, jak się z tym czujesz, że czujesz się zaniedbany i wykorzystany. Ja bym tak zrobiła, myślę...
No chyba, że problem tkwi w ZAZDROŚCI. To też jest całkiem możliwe. Rodzice bardziej skupiają uwagę maluchowi, a jeszcze kolejny dzieciak w domu, to "byłaby tragedia". Ale rodzice zapewne tak robią, bo w końcu nie jesteś już mały, masz 15 lat, niedługo będziesz wkraczać w świat dorosłych, rodzice po prostu być może dali Ci więcej luzu, jeśli odnosisz wrażenie, że mają Cię gdzieś... Małemu dziecku trzeba więcej uwagi poświęcić, a rodzice obdarzyli Cię zaufaniem.
Mogę tylko gdybać, jaka jest Twoja sytuacja, bo nie opisałeś za bardzo swojej sytuacji, swoich uczuć z nią związanych.

-- 09 maja 2013, 16:12 --

PS. Myślę, że jeśli problem tkwi w niepoświęcanej Tobie uwagi przez rodziców, to rozmowa może okazać się bardzo pomocna. Naprawdę, opowiedz rodzicom, że obawiasz się kolejnego braciszka lub siostry, ponieważ już teraz rodzice nie mają dla Ciebie czasu. Powinni to zrozumieć i zacząć się starać, również i Cb usatysfakcjonować. (co nie oznacza, że porzucą swoje plany... ale myślę, że zrobią wszystko byś był szczęśliwy i w końcu zaczną poświęcać Ci więcej czasu)

przez zmienny 09 maja 2013, 16:13
moim zdaniem bardzo duza

moim zdaniem bardzo mała.

Idac Twoim tokiem rozumowania ludzie nie powinni sie rozmnazac

toteż myślę, choć przekonany nie jestem, że nie powinni, a przynajmniej, te nadwyżki co są głodnych i bezdomnych dzieci adoptować, a nie tworzyć nowe i tamte zostawiać na pastwę losu.
zmienny

przez Candy14 09 maja 2013, 16:16
toteż myślę, choć przekonany nie jestem, że nie powinni, a przynajmniej, te nadwyżki co są głodnych i bezdomnych dzieci brać do adopcji, a nie tworzyć nowe i tamte zostawiać na pastwę losu.

ale gdzie wyczytales ze rodzice autora chca splodzic dziecko i zostawic na pastwe losu? :shock:
moim zdaniem bardzo mała.

czyli wychowywanie sie w kochajacej rodzinie unieszczesliwia dzieci?

Mysle zmienny, ze juz czas przyznac iz poplynales i bzdury piszesz zamiast isc w zaparte bo to sie robi smieszne

przez zmienny 09 maja 2013, 16:23
ale gdzie wyczytales ze rodzice autora chca splodzic dziecko i zostawic na pastwe losu?

nie wyczytałem tego nigdzie, a gdzie wyczytałaś, że ja tak napisałem.

apeluję o czytanie ze zrozumieniem, pisałem, że jest mnóstwo dzieci w ciężkiej sytuacji życiowej, które mogłyby być adoptowane i byłoby im lepiej.
tak więc lepiej by było gdyby ludzie je adoptowali a nie tworzyli nowych i te w ciężkiej sytuacji zostały pozostawione samym sobie.

i to jest naprawianie, pomniejszanie nieszczęść, a nie tworzenie kolejnych.

bardzo humanitarne, logiczne i dojrzałe podejście prezentuje.

czyli wychowywanie sie w kochajacej rodzinie unieszczesliwia dzieci?

wyciągnęłaś błędny logicznie wniosek, bo to że wychowywanie się w kochającej rodzinie nie daje gwarancji udanego życia, nie znaczy, że jest przyczyną tego i że w niekochającej jest lepiej.

Mysle zmienny, ze juz czas przyznac iz poplynales i bzdury piszesz zamiast isc w zaparte bo to sie robi smieszne

w niczym nie popłynąłem, bzdury wychodzą gdy nadinterpretujesz moje wypowiedzi.
zmienny

przez abraxas 09 maja 2013, 16:31
A mi się wydaje, zmienny, że po prostu nie rozumiesz, że inni ludzie mogą mieć całkowicie odmienne postrzeganie świata i są zwyczajnie szczęśliwi, korzystając z życia. Dlatego nie widzą nic złego w posiadaniu dzieci, skoro życie jest całkiem przyjemne. Ty chyba (patrząc na to co piszesz) uważasz, że życie jest nieprzyjemne, więc powoływanie na świat dziecka jest kompletnie egoistyczne.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez zmienny 09 maja 2013, 16:39
abraxas, ależ ja to rozumiem, że mogą i mają inne postrzeganie świata, no w to ich szczęście to nie wierzę akurat. ;P

wiesz, można to było faktycznie tak zrozumieć, że ja uważam, że oni to robią celowo...nie, zdaje sobię sprawę, że mają dobre intencje bo wydaje im się tak jak napisałaś, że ten świat jest dobry, a różne kultury i religie wpierają im tego typu pozytywne zniekształcenia.

albo wcale nie myślą, ale w dużej mierze kierują się tutaj własnymi potrzebami też.

więc jest to lekkomyślne (świat jest dobry) i egoistyczne (ale fajnie będzie dzidzia hihihi).

ja to oceniam tak z dystansu, nieemocjonalnie, ale autor już może tak dosadniej to wytłumaczyć żeby się zastanowili.
zmienny

przez Candy14 09 maja 2013, 16:48
apeluję o czytanie ze zrozumieniem, pisałem, że jest mnóstwo dzieci w ciężkiej sytuacji życiowej, które mogłyby być adoptowane i byłoby im lepiej.
tak więc lepiej by było gdyby ludzie je adoptowali a nie tworzyli nowych i te w ciężkiej sytuacji zostały pozostawione samym sobie.

a ja nie rozsumiem dlaczego ktos kto chce i moze miec swoje dziecko powinien adoptowac czyjes? Wytlumacz mi to
i to jest naprawianie, pomniejszanie nieszczęść, a nie tworzenie kolejnych.

jakich kolejnych? przeciez oni nie chca oddac tego dziecka na pastwe losu wiec o co kaman?

, bo to że wychowywanie się w kochającej rodzinie nie daje gwarancji udanego życia,

dlaczego ?

przez zmienny 09 maja 2013, 16:53
a ja nie rozsumiem dlaczego ktos kto chce i moze miec swoje dziecko powinien adoptowac czyjes? Wytlumacz mi to

bo dzięki temu to adoptowane dziecko będzie miało lepsze życie.

jakich kolejnych? przeciez oni nie chca oddac tego dziecka na pastwe losu wiec o co kaman?

to nie znaczy, że to dziecko będzie szczęśliwe, może będzie mniej nieszczęśliwe niż to porzucone, ale jednak nieszczęśliwe.

dlaczego ?

bo to nie wystarczy.
zmienny

przez linka 09 maja 2013, 17:04
zmienny napisał(a):

bo dzięki temu to adoptowane dziecko będzie miało lepsze życie.

Ale oni będą mieli gorsze bo być może nigdy nie pokochają go tak jak własnego z krwi i kości dziecka.....

Twoim tokiem myślenia, kiedy ostatni raz byłeś najedzony? Nie wstyd ci za to? Powinieneś zjeść pół obiadu a resztą poczęstować głodną osobę. To samo z wodą, połową spuszczaj wodę w klozecie a połowę wyślij do afryki w bańce - przecież tam nie mają wody.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez zmienny 09 maja 2013, 17:08
Ale oni będą mieli gorsze bo być może nigdy nie pokochają go tak jak własnego

dokładnie tutaj do gry wkracza egoizm. o tym już też pisałem.

Twoim tokiem myślenia, kiedy ostatni raz byłeś najedzony? Nie wstyd ci za to? Powinieneś zjeść pół obiadu a resztą poczęstować głodną osobę.

ale wiesz obiad to obiad, tutaj jest sytuacja z powoływaniem na świat istot, inna sprawa.
zmienny

Sortuj wg