WYZWISKA ZE STRONY PRZYJACIÓŁKI - PROSZĘ O POMOC

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez bittersweet 27 kwi 2013, 18:35
Megg, ja to rozumiem, że ona ma problem ze soba, błędne wzorce zachowań wyniesione ze domu albo relacji partnerskiej, nie potrafi sie zachować, nie radzi sobie i przenosi to na Ciebie. Oczywiście nie ma prawa tak postepować. To toksyczna osoba, daj jej jasno do zrozumienia, że jesli kiedykolwiek jeszcze Cie obrazi, to nigdy więcej Cie nie zobaczy. Podejrzewam, że to nic nie da, bo ona jest patologiczna. Nie sadze, żeby sie zmieniła. Jesli nie zacznie Cie szanowac, dla własnego dobra uciekaj, bo ona cię wykończy psychicznie. Zobacz, juz teraz sie przez nia stresujesz.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Megg 27 kwi 2013, 18:39
bittersweet masz rację w tym co piszesz :( dzięki

przez vifi 27 kwi 2013, 19:36
Nie jestem specjalistą od toksycznych relacji, ale są jakieś książki na ten temat, kursy asertywności itp. zwłaszcza jest wiele opracowań dla mobbingu w pracy, może poszukaj tam informacji o takim zachowaniu, ja niewiele mogę poradzić, bo z tego co widzę to w tej chwili jakoś jesteście na siebie skazane.
Grunt to konsekwencja i cierpliwość, powtarzaj jej żeby tak do ciebie nie mówiła, zrywaj rozmowę aż się uspokoi. Jeśli będziecie w stanie to porozmawiaj z nią na poważnie o jej zachowaniu, że nie można tego znieść i będziecie musiały w końcu się rozstać. Jeśli będzie tak traktowała innych pracowników albo ciebie to jest złamanie prawa i może za to trafić do sądu, zwłaszcza że dowodów jest chyba niemało. Wydaje mi się że swoim podejściem do pracowników bardziej szkodzi wam jako firmie niż ty tymi twoimi zaniedbaniami. Nie musisz nienawidzić jej tylko tego co robi i co się z nią stało, bo to nie jest normalne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Megg 27 kwi 2013, 19:46
mogę stwierdzić z pełną świadomością , że w takich momentach czuje do niej "tylko nienawiść"

przez Lux24 30 kwi 2013, 19:34
Megg napisał(a): Mówienie jej , że to mnie boli i że jeszcze raz tak zrobi to przestaniemy gadać jej odp wtedy brzmi" i tak wiem, że będziesz ze mną gadać"

Ten fragment Twojej wypowiedzi zastanawia mnie najbardziej. Czy to przyjaciółka była w tej znajomości osobą, że tak to ujmę, silniejszą i dominującą? Mówiła co chciała, robiła co chciała, zachowywała się jak chciała, a Ty przymykałaś oko lub pierwsza wyciągałaś rękę? Bo ona doskonale zdaje sobie sprawę, że może nie mieć do Ciebie szacunku, a Ty i tak "będziesz z nią gadać". Osobiście radziłabym stanowczość i konsekwencję w swoim postępowaniu. Niech wie, że niektóre zachowania i słowa i nie pozostają bez echa. Gdyby mnie przyjaciółka nazwała tępakiem, a potem poprosiła o pomoc lub załatwienie czegoś, powiedziałabym, że jak to, tępak ma ci coś załatwiać? Następnym razem pewnie by się zastanowiła, co mówi.
Jeśli jednak Ty jej mówisz, że jak jeszcze raz wyzwie to przestaniecie gadać, a potem z nią gadasz to śmiało można Cię wyzywać, bo i tak nic się nie zmienia. Swoją drogą - taki błąd często robią kobiety ze swoimi mężczyznami, stawiają im warunek, oni go nie przestrzegają lub nie spełniają, a one nie wyciągają z tego żadnych konsekwencji. Taka osoba/mężczyzna nigdy już niczego nie będzie brał na poważnie.

No chyba że - i to jest druga możliwość - ona ma osobiste problemy i nie radzi sobie z emocjami, przez co wyzywa się na niewinnych. Może tak być?

przez Megg 30 kwi 2013, 20:45
witaj Lux24

początek Twojej wypowiedzi kest szczerą prawdą , trafiłaś w sedno, ona jest osobą dominującą , to ja zawsze wyciągałam rękę do zgody, wiem , że wiele razy pokazałam, że mi zależy, teraz widze, że chyba to był mój błąd bo doskonale tym manipuluje... nie życzę nikomu tak toksycznej relacji, nikomu :-|

-- 30 kwi 2013, 20:46 --

czy ma osobiste problemy? nie wiem ale zawsze miała trudny charakter ale ostatnimi czasy, to już jest przesada to jak się zachowuje... nie ma na to wytłumaczenia...

przez Lux24 30 kwi 2013, 22:36
Ja Ci naprawdę współczuję Megg, bo okazuje się, że nawet przyjaźń to walka, w której nie można być zbyt dobrym lub zbyt pobłażliwym i nie można pokazać, że zależy nam bardziej. Skoro wiesz, co jest przyczyną, mam nadzieję, że od tej pory będziesz zawierać już tylko wartościowe przyjaźnie :)

Nie szukałam wytłumaczenia w sensie usprawiedliwienia, na takie zachowanie nie ma usprawiedliwienia. Zapytałam, bo szukałam przyczyny, jak się ją zna, lepiej wiadomo jak się zachować w stosunku do takiej osoby.

przez Megg 30 kwi 2013, 22:38
no właśnie czy problemy w firmie i słabe zarobki mogły stać się przyczyną jej zachowania? mam wrażenie, że tak ale czy to normalne? hmm

przez zmienny 30 kwi 2013, 22:47
okazuje się, że nawet przyjaźń to walka, w której nie można być zbyt dobrym lub zbyt pobłażliwym i nie można pokazać, że zależy nam bardziej.

trafiłeś w sedno, świat nie ma w sobie tej wzniosłości którą niektórzy zakładają. :-|
zmienny

przez Megg 30 kwi 2013, 22:50
:-|

przez zmienny 30 kwi 2013, 22:56
a zastanawiam się co gdy zaprzyjaźniają się dwie takie osoby jak Megg,

czy wtedy to jest ta przyjaźń partnerska, czy wtedy nie ma przyciągania, czy jeszcze inaczej?
zmienny

przez Sorrow 01 maja 2013, 03:12
Może to ADHD czy coś?

przez tahela 01 maja 2013, 03:37
hm, jak siegam pamiecia w moich stosunkach towarzyskich nigdy nikt tak do mnie nie powiedział i raczej nie sadze by ktos na pewnym poziomie kultury i wrazliwosci to zrobił,
wkurzyłabym sie mocno i powiedziała,ze chyba ja w dekiel walnęło
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez zmienny 01 maja 2013, 09:35
hm, jak siegam pamiecia w moich stosunkach towarzyskich nigdy nikt tak do mnie nie powiedział i raczej nie sadze by ktos na pewnym poziomie kultury i wrazliwosci to zrobił

dokładnie.

co do "koleżanki" autorki, żadne adhd, po prostu są tacy toksyczni ludzie, którzy odwdzięczają się brakiem szacunku, za dobroć.
zmienny

Sortuj wg