Cześć Wam!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Cześć Wam!

przez Marga_rita 26 kwi 2013, 09:45
Chce dołączyć do waszej forumowej społeczności,bo chce porozmawiać z kimś kto mnie rozumie,wysłucha...A nie tylko bedzie chrzanił,że doskonale wie co czuje. Wiem,że wy naprawde macie tak samo i może to dziwne, ale umacnia mnie to,że nie tylko ja mam takie jazdy.
Mam 20 lat. W moim życiu rzadko jest dobrze-ciężkie dzieciństwo,ciężki okres dorastania,dużo błędów poprełnionych z głupoty i aktualny stan,który nawet nie wiem jak określić bo sama już tego nie ogarniam. Z kolejnymi postami zapewne poznacie moja historie bo nie chce teraz wszystkiego streszczac.
W wieku 14 lat chodziłam do psychologa.Porponował mi leczenie farmakologiczne ale sie nie zgodziłam niestety. Teraz od pół roku jest tragedia. Chodze do psychiatry i do psychologa. Historia leczenia wyglada tak:
-Zoloft 50mg 1,5 miesiaca po czym 100 mg przez 2 miesiące + przez miesiąc Stilnox na sen,który NIC mi nie dał. Ogólnie te leki mi nic nie pomogły.Zaczeło sie robic coraz gorzej.
- Mozarin 10 mg przez 1,5 miesiaca (równiez bez skutku) jedynie pod wzgledem spania z miany-z bezsenności w ciągłą senność (mogłabym spać 24/24). Aktualnie Mozarin 20mg i nadal bez konkretnych zmian-znowu powrót bezsenności.
Objawy coraz gorsze. Mój psychiatra ostatnio stwierdził,że go dobiłam. Ale cóż.
A co do diagnozy: nerwica natrect,lękowa,fobia społeczna,depresja,zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.
Poza tym DDA.
I narazie tyle.

Cześć Wam!

przez Andskyru 26 kwi 2013, 10:24
Cześć, witaj.
Thjaokrest kiedy sen się tylko liczy i okresy kiedy po co spać, dzień taki krótki ja nie chce iść spać... jak te gwiazdy na niebie nigdy nie zmrożą oczów, chyba że na wieczność. Obrazek mony uścisk na dodanie sił
Najczęstszą przyczyną śmierci jest życie

Cześć Wam!

przez Marga_rita 26 kwi 2013, 15:22
Dzieki,brakuje mi przytulania wiec doceniam nawet uścisk internetowy.

Zapomniałam dodać,że diagnoza nadal trwa.Chodziłam tylko do psychiatry ale ponad miesiąc temu powiedział,że sam sobie nie poradzi z dalszą diagnozą i teraz pracuje też z psychologiem,a oni razem diagnozuja...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Cześć Wam!

przez zmienny 26 kwi 2013, 15:27
Marga_rita, witam.

czy lekarzowi potrzebna jest diagnoza w postaci jakiegoś hasła, skoro wie, że masz natręctwa, lęki, fobie itp.?
zmienny

Cześć Wam!

przez Auman 26 kwi 2013, 17:03
Marga_rita, skoro brakuje Ci przytulania, to i ode mnie przyjmij internetowy uścisk. Może doda Ci choć trochę otuchy, a i ja poczuję się lepiej.
Auman

Cześć Wam!

przez monk.2000 26 kwi 2013, 17:49
Marga_rita, diagnoza opiera się przede wszystkim na opisie objawów i ma charakter wyłącznie umowny. Mózg jest zbyt słabo poznany by stworzyć sensowną klasyfikację, więc tym się nie przejmuj.

Leki mogą pomóc, ale nie każdemu. Nie masz się co obwiniać. Nie chciałabyś chyba żeby psychika działała na takiej samej zasadzie co narządy wewnętrzne. Dlatego pojęcie zdrowia psychicznego a szczęścia w życiu często są powiązane. Może po prostu musisz "ogarnąć" swoje życie i to wszystko.

Pozdrowienia.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Cześć Wam!

przez Marga_rita 26 kwi 2013, 22:11
Niestety gdyby to było takie proste to nie chodziłabym do lekarza. Zwróciłam sie do niego o pomoc gdy już inne środki się wyczerpały i nie wiedziałam już co robic.

Dzieki za przytulanie! Przyda sie!

Cześć Wam!

przez *Monika* 26 kwi 2013, 22:31
Marga_rita, Witaj na forum :D
Leki mogą pomóc, ale nie każdemu.

monk.2000, zapomniałeś dodać, że pomóc złagodzić objawy, ale przyczyny nie leczą.
Natręctwa często współistnieją z innymi zaburzeniami, mogą też być skutkiem zaburzeń, np. lękowych, lękowo-depresyjnych, a te głownie leczy się psychoterapią. Tak niestety organizm manifestuje na trudności, z którymi boryka się człowiek.
Koleżanka Marga_rita, napisała, że ma syndrom DDA, więc jest nad czym popracować na terapii.
Marga_rita, Czuj się tu z nami dobrze :D
Obrazek
Główny Moderator

Cześć Wam!

przez Marga_rita 27 kwi 2013, 09:39
Dzięki za ciepłe słowa !

Sortuj wg