co ze mną jest?

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

co ze mną jest?

przez anaaneta 24 kwi 2013, 20:27
Od dawna czuję się przygnębiona nic mnie nie cieszy aktualnie kończę 3 klasę gimnazjum a mój "stan" utrzymuje się od 6 klasy podstawówki. Czuję jakbym wszystko robiła z przymusu nie czerpię z niczego przyjemności. Czasami zwyczajny uśmiech jest dla mnie wysiłkiem, czuję się cały czas samotna mimo, że mam rodzinę i przyjaciółki, które i tak cały czas powtarzają, że jestem pesymistką i wszystko widzę w czarnych barwach. Nie chcę być cały czas smutna ale nie potrafię tego zmienić, nie lubię w sobie niczego, ale też nie chcę iść do psychologa, wstydzę się powiedzieć rodzicom co się ze mną dzieje... z resztą mam wrażenie jakby nic ich nie obchodziło. Gdy zaczęłam gimnazjum zaczęłam się samookaleczać, na szczęście teraz już tego nie robię. W podstawówce inne dzieci znęcały się nade mną i wykluczyły z grupy, dodatkowo moja mama choruje na schizofrenię paranoidalną i mimo, że przyjmuje leki czasem mam jej dosyć. Nie chce mi się żyć i nie wiem co ze sobą zrobić ponieważ wiem, ze jestem wielkim tchórzem i nie odważyłabym się odebrać sobie życia, może nawet tego nie chcę. Już nie wiem co mam ze sobą zrobić wszystko mnie męczy. ;(

(Nie wiem gdzie przydzielić ten wątek czy coś w tym rodzaju, jestem nowa)

co ze mną jest?

przez *Monika* 24 kwi 2013, 20:48
anaaneta, Witaj na forum!

Myślę, że powinnaś jednak powiedzieć rodzicom i wybrać się do specjalisty. Pielęgnowanie takie stanu u siebie wyrządzi więcej złego niż dobrego.
Obrazek
Główny Moderator

co ze mną jest?

przez psycholog hubert 25 kwi 2013, 16:30
Musisz sie skonsultowac z psychologiem, on stwierdzi co Ci jest, na ten opis mozna sugerowac ze masz niska samoocene, mozesz cierpiec na lekka depresje, albo na dystymie, konsultacja jest potrzebna z powodu schizofrenni w Twojej rodzinie, to wazny czynnik, dobrze ze o nim napisalas
Jeśli macie do mnie jakieś pytania to można pisać do mnie na prv

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

co ze mną jest?

przez Keraj 25 kwi 2013, 19:31
Cześć anaaneta :) Zgadzam sie z przedmówcami.

Sortuj wg