brak przyjaciol,brak znajomych trudnosci z kontaktami

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez psycholog hubert 01 maja 2013, 15:45
Mariusz jak Lublin to napewno działa tam Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych umysłowo. Tam możesz zgłosić się o pomoc i znajdziesz przyjaciół. Na pewno są też tam Warsztaty Terapii Zajęciowej - możesz się do nich zapisać - będziesz chodził do pracy przez 5 dni w tygodniu na 6h i dostaniesz za to wynagrodzenie. Są też tam organizowane wycieczki itd.
Napisałeś średni stopnień - ale takiego nie ma, tzn pytałem o umysłowy - lekki, umiarkowany, znaczny lub głęboki - takie są możliwości
Jeśli macie do mnie jakieś pytania to można pisać do mnie na prv

przez monk.2000 01 maja 2013, 15:57
Z racji moich intelektualnych zainteresowań, niepełnosprawność umysłu zawsze była dla mnie najczarniejszym scenariuszem. Teraz widzę, że można być bardzo inteligentnym, a na jakość życia się to nie przełoży. Ja np. jestem "upośledzony sportowo", ledwo umiem kopnąć piłkę, ale jakoś nie rozpaczam.

A ludzie rzeczywiście potrafią być wtedy uciążliwi. Nikt nie powiedział, że życie jest sprawiedliwe. Lepiej samemu być uczciwym przynajmniej.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez nieboszczyk 01 maja 2013, 16:15
monk.2000 napisał(a):
Lepiej samemu być uczciwym przynajmniej.

można samemu byc uczciwym.w każdej bajce było o tym że inni odwdzięczą się tobie tym samym.w rzeczywistości jednak inni to tylko wykorzystają i gówno będziesz z tego miał
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg