psycholog trójmiasto bez NFZ!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez marcinjakubowski 07 kwi 2013, 22:35
Witam serdecznie forumowiczów!

Pewne okoliczności życiowe zmusiły mnie do podjecia kroków w celu uzyskania pomocy. Wydaję mi się, iż cieprie na depresje oraz bezsenność z powodu byłej kobiety...strasznie zagmatwana sytuacja. Szukam gabinetu psychologicznego na terenie trójmiasta. Możliwe iż potrzbne będa leki nasenne. Pracuje za granicą i raz na miesiąc jestem w Polsce. Nie mam możliwośći uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego... równiez problem tkwi w kwesii zakupienia leków. Nie wiem do końca jak funkcjonuje system NFZ w Polsce, tzn czy można korzystać z apteki bez ubezpiecznia. Proszę o jakiekolwiek informacje. Wizyta u lekarza jest dla mnie czymś nowym, szczgólnie jeśli chodzi z tego typu sprawy. Wymarzoną sytuacją bezie wizyta bez długiego czekania na wizytę.

Pozdrawiam, proszę o radę.

przez vifi 07 kwi 2013, 23:05
Wydaje mi się że bez ubezpieczenia po prostu nie będziesz miał zniżek na leki. Nie każdy psycholog może wystawiać recepty. Są za to psychiatrzy z przygotowaniem terapeutycznym, a czasami można do obu chodzić równolegle (oczywiście do psychiatry dużo rzadziej).
Bez ubezpieczenia chyba będziesz po prostu musiał pójść prywatnie i wtedy nie powinno być zbyt długich kolejek.
Jeśli chodzi o psychoterapię to 1 spotkanie w miesiącu to dość mało. Nie masz możliwości terapii u siebie (za granicą)?

przez marcinjakubowski 09 kwi 2013, 19:25
witam!
dzieki za odpowiedź. niestety nie będę miał możliwości uczęszczać do lekarza częściej niż raz w miesiącu. głównym problemem jest bezsenność, więc jakieś leki chyba będa nie zbędne...w każdym razie wiesz może gdzie dokładnie móglbym sie udać prywatnie? może ktoś posiada kontakt/stronę internetową odpowiedniego specjalisty, na terenie trójmiasta, który mógłby przyjąć czekajac nie więcej niż pare dni na wizytę.

Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 09 kwi 2013, 19:48
marcinjakubowski, idź do prywatnego psychiatry, najlepiej umówić się z nim wcześniej możesz zadzwonić z zagranicy, kupę ich ogłasza się w internecie, warto poszukać opinii o nich i wtedy wybrać. Ja też chodziłem do psychiatry nie mając ubezpieczenia NFZ a leki wiadomo 100% trzeba płacić, mi psychiatra wybierał jakiś tańszy żebym nie musiał aż tyle płacić. Jak przyjeżdżasz co miesiąc to byś mógł się z nim umawiać na wizyty co miesięczne.
Największy Forumowy Maruda

przez marcinjakubowski 09 kwi 2013, 20:24
Dzięki za radę.

Jak ktoś jest w stanie polecić jakiegoś lekarza, uwgledniając powyższą sytuację, to prosze o kontakt :)

przez amelia83 09 kwi 2013, 20:32
polecam dr. Anna Wojtas, sama do Niej chodzę na nfz, a w Gda przyjmuje prywatnie, jest dyplomowana psychoterapeutkę i lekarzem psychiatrą, link http://annawojtas.iq.pl/
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez marcinjakubowski 10 kwi 2013, 19:39
Do tej Pani za pewnę są duże kolejki. Może skorzystam. Jakieś inne propozycję?
Dzięki

przez depresyjny86 11 kwi 2013, 00:47
idź do prywatnego psychiatry,

:D Prywatny psychiatra - prawie jak prywatny detektyw ;)
:)

przez szczypiorek86 11 kwi 2013, 01:35
Można wiedzieć w jakim kraju przebywasz na co dzień ? i czy masz tam jakiekolwiek ubezpieczenie?
Bo z tego co słyszałam to jest jakaś możliwość uzyskania refundacji na leki w Polsce nawet jak jest się ubezpieczonym tylko po za granicami Polski.Tyle,że jeśli chodzi Ci o leki typowo nasenne doraźne to refundacji z tego co wiem nie uzyskasz na nie nawet na NFZT.Ogólnie fakt w możliwość wchodzi tylko gabinet prywatny choć jakbyś pokombinował to i niekoniecznie.
szczypiorek86

przez marcinjakubowski 11 kwi 2013, 20:37
Rozumiem. w sumie na zdrowiu nie ma co oszczędzac, więc nie chodzi o refundacje! Czy ktoś zna lekarza godnego polecenia, który przyjmie mnie raczej bez kolejki, na terenie trójmiasta? Podrawiam

przez pannaAlicja 14 kwi 2013, 13:52
Napisałam Ci PW, czytałeś?
Życie nie jest problemem do rozwiązania...
jest realnością, którą warto doświadczać

przez amelia83 14 kwi 2013, 18:59
marcinjakubowski, nie wiem jakie sa kolejki
ale moze spróbuj zadzwonic i się dowiesz...
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez marcinjakubowski 14 kwi 2013, 20:46
Zgadza się, samo się nie zrobi :) Jeśli ktoś ma kogoś godnego polecenia to może spróbuje. Piszcie co myślicie.

Sortuj wg