Skocz do zawartości
Nerwica.com

Błędna diagnoza ?


zxcvbnmalt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od ponad 10 lat walczę z depresją. Nie była leczona. Od 2 mam problemy z myślami. Zaczęło się od natrętnych myśli, wmawiałem sobie, że jestem kimś kim nie jestem. Pierwsza wizyta u psychiatry. Dostałem leki (m.in Sulpiryd) i wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Po roku pojawiły się dziwne myśli, że mówię do siebie. Boję się tego strasznie, że zacznę to robić w obecności innych ludzi i wyjdę na świra. Pomyślę coś i boję się, że to powiedziałem. Do tego mam różne głupie myśli o spiskach, urojenia wielkościowe itp. Nie chce mi się czasami żyć, boję się że ludzie przez moje głupstwa już mają mnie za świra. Kolejna wizyta u lekarza. Stwierdził paranoje. Biorę Solin. Jestem emocjonalnym i otępiałym wrakiem. Jedyny plus to to, że urojenia ustały, myślę racjonalnie, ale myśl o mówieniu do siebie nie ustaje. Zaczyna mnie to męczyć. Chciałbym zająć się czymś innym, a obawiam się tego że to schizofrenia (ugłośnienie myśli) Nie chcę brać leków do końca życia. A może mam nerwicę. Sam już nie wiem. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę tylko mam wątpliwości. Sam nie wiem czy po prostu to kwestia niedopasowania leków. Zapytałem na forum użytkowników, bo jak zapytałem co mi dokładnie jest nie odpowiedział. Podejrzewa to i to,ale za wcześnie na dokładną diagnozę. A człowiek świruje, bo boi się schizy. Tylko tyle. Zaciekawiło mnie czy "takie myślenie" o którym wspomniałem występują tylko w paranoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał schizofrenię to pisałbyś inaczej ;)

 

Pogadaj najlepiej z twoim lekarzem ... powiedz mu jak się czujesz po lekach, niech też Ci konkretnie wytłumaczy jak długo mogą siętakie objawy utrzymywać ... może też zapytaj o zmianę leków - żebyś lepiej się czuł po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×