Długoletni ukrywany koszmar!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Długoletni ukrywany koszmar!

przez Izabela 23 paź 2006, 12:01
Witam wszystkich! Dotychczas tylko wchodziłam na to forum i czytałam wypowiedzi innych użytkowników- sama bałam się pisać, wstydziłam się napisać o sobie.
Ciągle się słyszy, że nie należy się wstydzić depresji, nerwicy...a kiedy powie się głośno , że jest coś ze mną nie tak każdy patrzy się jak na wariata! A przecież "MY" jesteśmy tacy jak inni tylko troche słabsi i zamieszani w tym co dzieje się na świecie.
Moja historia jest pewniemtaka jak wielu osób tutaj...dzieciństwo nie koniecznie szczęsliwe i beztroskie(choć rodzice zawsze uważąja inaczej). Rozsatania, kłótnie, krzyk, przemoc, agresja.... w dosołym życiu wieczne nie powodzenia- ktore powoduja lęk że nie dam rady strace prace, ukochanego... itd. Zresztą praca to jest długa historia- gdzie nie zaczne nie daje rady- ataki nerwicowe wszechobecne...
Zawsze każdy odbiera mnie że jestem wesoła, rozgadana, nie mówie o swoich problemach- trzymam w środku. Zawsze myśle - po co? kogo to obchodzi?
Do napisania tutaj sprowokował mnie ostatni atak- wylądowala w szpitalu- objawy ksiązkowe- kolatanie serca, bezdech, drętwnie kończyn twarzy, uczucie że zaraz zemdleje... zaczeło się niewinnie- na wykładach z matmy(ostatnia sobota), gdzie nie było żądnego stresu lęku niby wszytsko oki . W takich sytuacjach człowiek się nakreca, zaczyna się bać , przez co atak się pogłębia.
Odwiedziałam juz kilka razy psychiatrę i psychologa- ale jakoś do mnie nie przemawiają. Dali mi zoloft, przestałam brać sama. Każą mi iść na psychoterapie- nie wiem tylko gdzie? może ktoś zna kogoś dobrego, taniego na terenie Trójmiasta.
Nie wiem tylko czy cokolwiek taka psychoterapia da ... nie umiem rozmawiać z obcymi ludźmi otwarcie, raczej staram się ukryc swoje emocje. Może dlatego tak się teraz rozpisuje, bo nikt mnie tu nie zna ,nie pozna ,nie zoabczy, nie zobaczy łez .
Chce mi się plakać. Krzyczeć. Są dni że wogóle nie chce wyjśc z domu. Odsłonic okna. Dziś też chociaż zaraz musze wyjść. Czuje się sama. Nie chce zadręczać bliskich osób które wiedzą że jest coś nie tak - ciągle tym że jest mi źle i nie radze sobie z tym. Widze jak oni się ze mną męczą , że cierpią przez to że jestem smutna oddalam się odsuwam.
Zawsze miałam duże ambicje i może to tez mnie zjada.
Czasmi myśle że już się wypaliłam, takie uczucie mam od kiedy skończyłam 10-11 lat. Myśli samobójcze również.
Tak jest całe życie, ale nie chce by tak było. Chce żyć i się cieszyć! Być szczęśliwa i nie być ciężarem dla innych.

Jeżeli jest ktoś kto chce cos napisać na mój temat- czekam. Również jeżeli chodzi o namiary na psychoterapeutów w Gdańsku.

Pozdrawiam, Izabela

przez atrucha 23 paź 2006, 12:06
Witaj Izo:) Przejrzyj nasze forum. W miastach lub ofertach znajdziesz zapewne jakieś namiary na dobrego specjalistę.
Nie poddawaj się tak łatwo. Skonsultuj swoje objawy też z psychiatrą. Dobra diagnoza to już sukces..a kolejny - praca nad sobą. Pozdrawiam serdecznie.
Przyjaciel forum

przez gusia 23 paź 2006, 12:16
Witaj Izo cieplutko :P
Doskonale wiem co przeżywasz,czytając Twój post odniosłam wrażenie jakbym czytała o sobie :?
Życzę Ci z całego serca aby to forum przyniosło Ci ukojenie,ale namawiam na wizytę u specjalisty.
Nie poddawaj się-damy radę :smile:
Pozdrawiam.gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Gods Top 10 23 paź 2006, 12:46
Witaj na forum :D
Postaraj się znaleśc w kimś oparcie, czy to w swoim otoczeniu, czy tutaj na forum. I zacznij artykułować swoje potrzeby. Nie ukrywaj wszystkiego w sobie. Będzie dobrze ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez nikla 23 paź 2006, 18:49
Witaj Izabela slyszalam ze dobra pani [url=http://ranking.abczdrowie.pl/c/27,psychiatra]psychiatra[/url] przyjmuje w gdansku-zabianka Szumolewicz jej nazwisko ja u niej nie bylam ale znam osobe ktora u niej sie leczyla i byla bardzo zadowolona teraz juz jest zdrowa i bardzo milo ja wspomina.Pozdrawiam

Re: Długoletni ukrywany koszmar!

przez barteralus 23 paź 2006, 19:02
Izabela napisał(a):Nie wiem tylko czy cokolwiek taka psychoterapia da ... nie umiem rozmawiać z obcymi ludźmi otwarcie, raczej staram się ukryc swoje emocje.

Witaj

Da coś napewno, chociażby poczujesz się lepiej dlatego, że nie siedzisz bezczynnie, lecz próbujesz coś z tym zrobić. A co do rozmów z obcymi, to ja też mam z tym problem; na pierwszych kilku spotkaniach siedziałem bez słowa i słuchałem innych. Z czasem jednak zaczynasz się czuć na grupie jak wśród dobrych znajomych. Teraz raczej nie mam problemów z zabraniem głosu, chociaż fakt - wszystkiego nie jestem w stanie powiedzieć.
Pozdrawiam, trzymaj się ciepło

przez Dolores 25 paź 2006, 00:40
Witaj, ja też dopiero od teraz na forum jestem. Trzymaj się i do napisania :smile:

przez LINA 25 paź 2006, 08:28
Cześć Iza :D

przez Mała Mi 25 paź 2006, 18:22
Witaj Izabelo!

przez Magda-27 25 paź 2006, 19:15
Witaj :D
szukam osób chętnych podjąć współpracę z FM GROUP Polska http://www.perfumyfm.sileman.net.pl
Przyjaciel forum

przez korres1 25 paź 2006, 22:10
czesc
mam podobne objawy i zblizoną genezę... Wiem co to lęk że nie dam sobie rady w pracy (próbowałam wielu i rzadko naprawdę mi się udało). Tak więc widzisz, że nie jesteś sama. POzdrawiam Cię. Owocnych poszukiwań. Pozdrawiam Gdańsk, który jest wymarzonym miastem.

przez Toshiro 25 paź 2006, 23:10
Witam rówież (choć nieco spóźniony) ;)
„Bardzo często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego że największa katastrofa ich życia może być równocześnie najpotężniejszą łaską z możliwych.” Eckhart Tolle

przez Liz 27 paź 2006, 21:49
Witam i pozdrawiam Izka
Liz

przez kasia_28 13 lis 2006, 17:15
Witaj Izuniu :P
Zgadzam się w zupelności z poprzednikami piszącymi posty wczesniej - powinnaś poszukać pomocy u specjalisty, iść na psychoterapię.
To nie jest łatwe ani przyjemne - szczególnie jak masz problemy z nawiązywaniem kontaktów, ale samo "przełamanie" się w sobie i takie choćby symboliczne wyjście do ludzi sprawi, że naprawdę lepiej się poczujesz.
Poza tym - bardzo fajnie, że jednak zdecydowałaś się zalogować na forum i podzielić z nami tym, co w Tobie siedzi.
Trzymam kciuki i pamiętaj, że nie jesteś sama.
Pozdrawiam cieplutko ;) ;)

Sortuj wg