schizofrenia

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

schizofrenia

przez ania55 06 mar 2013, 10:41
witaj mam problem z mlodsza siostra , która ma 42lata u której lekarz stwierdził schizofrenie. Nie chce ona brać leków i nie chce się położyć na oddział twierdząc ,że to ja jestem chora. Jest coraz gorzej, moja siostra nic nie robi, śpi całymi dniami a wieczorem słyszy jakieś głosy, jest agresywna jak jej mogę pomóc? Nie płaci rachunków sama mieszka, ona nie wie co robi chce jej pomoc ale nie wiem jak

schizofrenia

przez lukas1984 06 mar 2013, 11:23
Witaj cos o tym wiem. Mam starszego brata ( 33 lata) . Leczenie nie jest takie proste, bo jest to osoba pelnoletnia i ani do brania lekow ani do leczenia na oddziale zamknietym ni mozna takiej osoby do tego zmusic, musi sie na to zgodzic sama, w gre wchodzi ubezwlasnowolnienie ale tego nie polecam , albo nakaz sadowy - jest to nieprzyjemna i dluga droga ale im wczesniej tym lepiej , kazdy atak agresji w przypadku mojego brata byl zglaszany na policje, opinia sasiadow dzielnicowego wszystko co sie da , tylko w ten sposob mozna umiescic taka osobe na oddziale zamknietym, brzmi to strasznie ale odwiedzalem tam czesto mojego brata i im pomagaja w tych osrodkach, sa to osrodki na wysokim poziomie , przynajmniej ten na ktorym byl moj brat, nie nastawiaj sie tez ze siostra pobedzie w szpitalu miesiac albo dwa i bedzie git... objawy moga sie nawracac, jest to skomplikowane, moj brat jest podatny na uzywki i to mu przeszkadza w leczeniu ,
Musisz jej pomoc, ona sama sobie nie pomoze, bedzie na Ciebie wsciekla, to normalne . Ale jak wszystko wroci do normy bedzie mogla normalnie funkcjonowac, bedzie dobrze;)

schizofrenia

przez Ivann 08 mar 2013, 09:12
jak sie jej pogorszy to możesz zadzwonić po karetkę wezmą ją gdzieś, a jak to nie będzie pomagać to zachęcam ubezwłasnowolnienie i DPS
zwalczam głuptaków - w necie i w realuObrazek
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg