Witajcie:)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Sophia S. 04 mar 2013, 13:36
Witam wszystkich :)

Mam dwadzieścia lat i od jakiegoś czasu staram się walczyć ze swoimi problemami. Dwa lata temu stwierdzono u mnie fobię społeczną, którą dzięki terapii poznawczo-behawioralnej w dużej mierze pokonałam. Myślałam, że można ot tak odciąć się od wszystkiego i ruszyć do przodu jak gdyby nic się wcześniej nie stało, ale po trzech miesiącach udawania, że wszystko jest w porządku postanowiłam zadziałać. Zimą zaczęłam terapię psychodynamiczną. Na sesjach tak naprawdę próbuję zrozumieć, co się ze mną dzieje. Moimi największym problemem jest paniczny wręcz lęk przed odrzuceniem oraz wchodzeniem w bliskie relacje z innymi - zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym. Od dziecka wpajano mi, że muszę być najlepsza, że nie jestem taka "przeciętna" jak inni, więc teraz każde wyjście wiąże się z ogromnym lękiem przed oceną. Gdybym miała to wszystko podsumować, to moje życie jest mieszanką poczucia wstydu i upokorzenia, choć zdarzają się chwile, kiedy mam wrażenie, że mogę wszystko. Wtedy też zdarza mi się podejmować impulsywne decyzje. Od 5 lat cierpię na bezsenność, która zazwyczaj nasila się na wiosną i jesienią. Czasami zastanawiam się, czemu czuję się jak duch? Tak jakbym obserwowała świat z boku, ale nie mogła w pełni żyć. To jest niesamowicie męczące. Staram się, ale brakuje mi wsparcia osób, które choć częściowo mogłyby mnie zrozumieć, stąd też decyzja o dołączeniu do Was. Liczę, że znajdę tu jakieś wsparcie.
O sobie mogę powiedzieć tyle, że kocham muzykę i dużo czytam. W przypływie weny tworzę własne opowiadania. I jestem bardzo samotna...

Pozdrawiam.
Sophia S.

przez JacekBalcerzak 06 mar 2013, 02:25
Witaj na forum, wszyscy tutaj doskonale rozumiemy twoje problemy, bo przechodzimy lub przechodziliśmy przez podobne rzeczy...

przez Neva90 06 mar 2013, 14:45
Witam wszystkich znerwicowanych! ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg