nerwica a objawy somatyczne

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Pieroog1 15 sty 2013, 22:42
Niestety popsuło mi to wyjazd szkoleniowy - byłem przekonany, że dostałem jakiegoś zawału a w głowie kołatała mi się jedna myśl, że zostanę zapamiętany nie jako w miarę bystry i pilny, ale jako ten, którego odwiozło pogotowie... Pomogła relaksacja, ale lęk napędził mi takie problemy z oddychaniem, że przyduszało mnie przez kolejne dzień, do momentu powrotu do domu. Tam nastąpiło cudowne uzdrowienie - jedynie trochę wysiłkowo bolały mnie mięśnie od tych głębokich wdechów od których w efekcie szumi w głowie.

przez finlandia 16 sty 2013, 12:12
Widzisz pieroog1..tobie nerwicowe objawy pojawiaja sie od czasu do czasu,tak jak mowisz,w momencie strachu,nerwow..a u mnie ciagle to trwa,ja specjalnie niczym sie nie przejmuje,nie mam stresu,zyja normalnie a jednak ciagle cos mi przeszkadza.Owszem strach mam teraz..mysle co sie ze mna dzieje,co to bedzie,dlaczego tak jest,ze tak potwornie sie czuje/??i ciagle ten stres,te mysli,podowuja u mnie ze sie boje,ale to jest normalne ze boje sie o wlasne zdrowie,bo wiem jak sie czuje i mam ku temu powody.Nigdy nie mialam tak ze bez powodu i zadnej przyczyny miewalam leki roznego rodzaju,tak nie bylo,bylam normalna kiedy tylko dobrze sie czulam,nigdy wczesniej nie cierpialam na tego typu problemy,cos stalo sie nage,tak po prostu..i wierzyc mi sie w to nie chce...
PANI PSYCHOLOG MA RACJE...TRZEBA WYKONAC SZEREG BADAN ZEBY POSTAWIC TRAFNA DIAGNOZE W KIERUNKU NERWICY
JA WLASNIE PRZESZLAM WSZELAKIE BADANIA...TOMOGRAFIE GLOWY,REZONANS,ODWIEDZILAM OKULISTE,NEURLOGA,LARYNGOLOGA I NIC KOMPLETNIE NIC,WYNIKI KSIAZKOWE A STAN TRAGICZNY....JUZ MNIE TO TAK STRASZNIE MECZY ZE CZASEM WOLALABYM ZEBY MNIE NIE BYLO I NIE ODCZUWALA W GLOWIE TEGO PASKUDZTWA.JESZCZE GDYBY TE DOLEGLIWOSCI WYSTEPOWAY SPORADYCZNIE LUB PO KONKRETYM STRESIE,TO JESZCZE DLA MNIE ZROZUMIALE,ALE NIE ZROZUMIALE JEST TO ZE JA SIE CIAGLE ZLE CZUJE,CIAGLE GLOWA CIEZKA TEPA NIE SWOJA...RAZ MOCNIEJ RAZ SLABIEJ ALE CIAGLE...STRACILAM NADZIEJE ZE MI TO MINIE,TERAZ WLASNIE STALAM SIE NIESPOKOJNA O SWOJE ZDROWIE ALE MA POWODY I TO TYLKO JA WIEM I CZUJE JAKIE

przez Pieroog1 16 sty 2013, 15:08
Nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć, byś o siebie walczyła i nie rezygnowała do puki nie znajdziesz przyczyny. Będe trzymał kciuki by Twoja dolegliwość ustąpiła i byś mogła obudzić się kiedyś ze świadmością, że to już tylko złe wspomnienie od którego oddziela cię gruba warstwa czasu i jestes na bezpiecznej pozycji. Powiem Ci, że ja miałem tak samo - szukałem przyczyny, bo nie wierzyłem, że sprawa twki w emocjach. Niby mamy medycynę rozwiniętą na wysokim poziomie, ale tak na prawdę mimo, iż wiele już potrafimy to nadal jesteśmy na progu wiedzy o funkcjonowaniu całego ludzkiego ciała. Przykladem niech będzie fakt, iż okazuje się, że jelita od przełyku po odbyt mają własną warstwę neuronów, takich samych jak mózg i to o ilości połączeń i neuronów takich jak w mózgu np kota. Naukowcy doszli do wniosku że mózg nie kontorluje tych procesów i nasze wnętrzności same kontrolują i wytwarzają "emocje". Mówi sie nawet o tym zjawisku jak o drugim mózgu. Mi to wiele wyjaśnia jeśli chodzi o odczucia z jamy brzusznej i klatki piersiowej.
Pamiętaj, pozwól sobie na totalną samolubność i szukaj rozwiązania Twoich problemów. Ja w każdym razie Ci kibicuję i posyłam Ci dużo odwagi.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paweł Gaweł 16 sty 2013, 17:34
Nie można się koncentrować i stale myśleć o tych wszystkich dolegliwościach tylko starać się opanować lęk.To tak się wydaję że niby jest się spokojnym więc skąd te objawy ale w głębi duszy tak nie jest.

przez ekspert_abcZdrowie 16 sty 2013, 20:09
finlandia, doskonale Cię rozumiem. Obawiasz się o własny stan zdrowia, bo źle się czujesz. To jest właśnie ten mechanizm błędnego koła. Niby badania wychodzą w porządku, ale człowiek czuje się kiepsko i się nakręca... Tak właśnie działa nerwica. :( Najlepszym rozwiązaniem jest chyba niemyślenie o dolegliwościach i przykrych objawach. Lepiej starać się myśleć o czymś innym niż o lęku i dolegliwościach, jakie powoduje. Nie wszyscy jednak to potrafią. Niby w warstwie racjonalnej, tak na zdrowy rozum, człowiek wie, że nie ma się czym martwić, czym się stresować, ale rozum swoją drogą, a emocje swoją drogą...
Psycholog

przez finlandia 17 sty 2013, 13:06
dziekuje wszystim bardzo serdecznie za dobre rady i pomoc chociazby slowna,to tak niewiele a jednak dla osoby dotknietej takimi problemami to na prawde duzo.Wiem wiara wiara wiara i jeszcze raz wiara tylko ze czlowiek w pewnym momencie nie jest w stanie udzwignac tego ciezaru i przestaje wierzyc.JA Z MOJEJ STRONY JUZ WIELE NIC NIE ROBIE,PO PROSTU ZOSTAWILAM TEN STAN,POWIEDZIALAM CO BEDZIE TO BEDZIE,NIE MA JUZ SILY...CZEAM Z NADZIEJA ZE MOZE KIEDYS PRZEJDZIE A JAK NIE TO NIE WIEM,TO WIDOCZNIE TAK MSZE ZYC I TYLE.

przez ekspert_abcZdrowie 17 sty 2013, 13:12
finlandia, jeśli cierpisz na nerwicę, to nie zostawiaj tego stanu samopas. Samo nic na pewno się nie naprawi, nerwica sama nie zniknie, nie odejdzie. Zdaję sobie sprawę, że czasem człowiek już traci nadzieję na "normalne życie", chciałby przestać się bać, ale lęki znowu powracają. Ale nie wolno się poddawać, bo nerwica będzie się tylko pogłębiać. finlandia, nie wiem, czy wcześniej coś o tym pisałaś - leczysz się, bierzesz jakieś lepki, chodzisz na terapię? Czy po prostu liczysz, że problem sam się rozwiąże?
Psycholog

przez finlandia 17 sty 2013, 13:12
To wszystko o czym pszecie jest prawda zgadzam sie z wami wszystkimi w 100% procentach,tylko wydaje mi sie ze moj problem nie tkwi w emocjach tylko w ciele.Uwazam ze nie mam problemu z emocjami,lekiem itd..to wszystko teraz sie nawarstwilo bo mam po prostu problemy i dolegliwosci wychodzace prosto z mojego ciala,co za tym idzie,oteguje o we nie lek,a nie na odwrot,ze to leki u mnie spotegowaly zly stan zdrowia...wiec tu jest ta roznica.wszystko bylo u mnie ok i ze mna tez do momentu jak fizycznie dobrze sie czulam..a teraz nie umiem opsac mojego stanu,jest ciezko,jestem sama z tymwszystkim i ciezko tak sie zyje,co dzien wstawac z mysla moze dzis nie bedzie sie krecilo moze dzis bedzie lepiej luc...cholera co to moze byc ze mna..co sie dzieje,co jest nie tak...i kolo sie zamyka.

-- 17 sty 2013, 04:21 --

abc zdrowie....wtam serdecznie
Mam przepisane lei ktorych nie zazywam a to z tej racji ze nie czulam poprawy i leki szybko odstawialam,wiem ze to zle bo tym sposobem nigdy nie sprawdze czy moje samopoczucie sie poprawi.LEKI NADLUZEJ STOSOWAAM OK MIESIAC,TO STANOWCZO ZA KROTKO,POWINNO SIE STOSOWAC MIN KILKA DOBRYCH MIESIECY ZEY ZAUWAZYC POPRAWE.a SPRAWA JEST JESZCZE TEGO TYPU ZE JA NIE WIERZE ZE TO NERWICA DLATEGO WYCHDZE Z ZALOZENIA ZE NIEPOTRZEBNIE BEDE SIE FASZEOROWAC SKORO I TAK NIC MI NIE POMOZE.B GDYBYM MIALA 100%PEWNOSC ZE TO NERWICA NA PEWNO BYM SIE PDDALA TAKIEJ FARMAKOTERAPI A NAWET I PSYCHOTERAPI,ALE PO PROSTU JA TO TO NIE WIERZE,NIE WIERZE ZE LEKI I PSYCHOTERAPIA MI POMOGA.BO WEWNATRZ NAPRAWDE CZUJE ZE NIE MA PROBLEMU EMOCJONALNEGO...TYLKO CZYSTKO FIZYCZNY PROBLEM,PROBLEM ZWIAZANY Z SOMATYCZYMI OBJAWAMI ...A PYTANIE MOJE...SKAD TO SIE WZIELO?SKORO JUZ 2 LTA TAK SAMO SIE CZUJE NIC SIE NIE ZMIENILO,TO GDYBY BYLO COS INNEGO W MOIM CIELE TO WYDAJE MI SIE ZE JUZ DAWNO COS BY SIE POJWILO,NP.INNE DOLEGLIWOSCI LUB COS POWAZNIEJSZEGO...NIE WIEM PO ROSTU NIE WIEM,WIEM ZE JESTEM BEZSILNA I BEZRADNA

-- 17 sty 2013, 04:25 --

A SKAD JA MAM MIEC PEWNOSC ZE TO NERWICA ,NA PRAWDE CHCIALABYM W TO UWIERZYC,ALE TO STAN SILNIEJSZY ODE MNIE...CIEZKO MI Z TYM ZE NIE MAM WIARY I MOTYWACJI BY WLANSNIE Z NIA WALCZYC...TO JEST DLA MNIE BARDZO MECZACE,BOJE SIE ZAUFAC LEKARZOM ZE DIAGNOZE KTORA MI POSTAWILI JEST TRAFNA I TAK CZEKAM I WSLUCHUJE SIE W SWOJE CIALO I JETSEM Z TYM SAMA NIKT NIE JEST W STANIE MI PRZEMOWIC A TO DLATEGO ZE JA TYLKO WIEM JAK FATALNIE SIE CZUJE

-- 17 sty 2013, 04:39 --

chcialabym sie spotkac z dobrym psychologiem,ktory na prawde mi doradzi i troche wskaze wlasciwa droge ktora owinnam isc bo chyba stanelam na rozdrozu i nie wiem co dalej...

przez MARIAN1967 17 sty 2013, 22:48
finlandia, a ile Ty masz właściwie lat ?
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez ekspert_abcZdrowie 18 sty 2013, 00:08
finlandia, skoro maksymalnie brałaś leki przez miesiąc, to rzeczywiście stanowczo za krótko, by móc mówić o jakiejkolwiek widocznej poprawie. Leki trzeba brać przynajmniej przez dwa-trzy miesiące, by zauważyć pierwsze efekty, a to i tak nie jest czasem wystarczający czas na zauważalne zmiany. Myślę, że jesteś bardzo niecierpliwa i chciałabyś widzieć efekty od razu, a tak się nie da. Do tego dochodzą wątpliwości związane z tym, czy zostałaś prawidłowo zdiagnozowana. Ciągle powątpiewasz w rozpoznanie nerwicy, twierdząc, że to problemy somatyczne decydują o Twoim pogarszającym się samopoczuciu. Jeśli jednak w ciele wszystko funkcjonuje dobrze, wyniki badań wychodzą prawidłowo, a Ty nadal kiepsko się czujesz fizycznie i psychicznie, to bardzo prawdopodobne, że dolegliwości generuje psychika. Nie wiem, dlaczego podważasz diagnozę lekarzy, że to nie nerwica. Czy to jakiś mechanizm obronny, chcesz wyprzeć nerwicę, boisz się sama przed sobą przyznać, że potrzebujesz wsparcia? Jeśli byłabym lekarzem, przeprowadziłabym ewentualnie diagnozę różnicową, by sprawdzić, czy rzeczywiście chorujesz na nerwicę, neurastenię, czy może na zespół chronicznego zmęczenia, który czasami bardzo przypomina zaburzenia nerwicowe.
Psycholog

przez adamvz 18 sty 2013, 01:57
to jest ten problem.. leki "na psychike" trzeba brac minimum 2-3 miesiace a przez pierwsze kilka tygodni moze wystapic nawet czesto pogorszenie, i tutaj mysle ze biora sie opory, bo nikt nie chce cierpiec na darmo,
a z diagnoza sa problemy, podobno NFZ dobrze wycenia nerwice itp, do tego podejscie wiekszosci lekarzy i niestety czesto po 5minutowym ogladzie pacjent dostaje rozpoznanie - nerwica

przez finlandia 18 sty 2013, 11:03
mam 28 lat...

-- 18 sty 2013, 02:18 --

PANI PSYCHOLG...Nie wiem skad sie biora u mnie te watpliwosci,nie wiem skad ta niepewnosc i niedowierzanie,ja nie chce podwazac diagnozy lekarzy,ale tym kieruje moje ja i moje wstretne samopoczucie.Wszystko rozumiem,wiem,tez tak ja pani mowi ze jestem niecierliwa,zgadzam sie z tym..chcialabym juz od razu wszystko wiedziec a tak sie czase nie da,czego ja jestem przykladem.moje zachowanie swiadczy po prostu o tym ze jestem tym wszystkim zmeczona a szczegolne wykancza mnie codzienne samopoczucie,chcialabym myslec inaczej ale ciezko mi to przychodzi,sa chwile ze coraz bardziej sie przekouje ze to nerwica i godze sie z tymi bolami i zawrotami a po chwili znow mysli..nie to niemozliwe zeby czlowiek tak sie ciagle czul...od dzis postanowila zazywac leki,zobacze jak mi pojdzie i czy wytrwam dluzszy okres.Wczorajsza wizyta u lekarza radiologa znow potwierdzila ze nic zlego sie nie dzieje,mialam robione zdjecie rtg odcnka piersowego i ledzwiowego kregoslupa,balam sie ze wyjda okropne zmiany po tym jak strasznie mnie on boli i jak sie czuje,okazalo sie tylko ze mam skrzywienie ktore ma kazdy czlowiek,wiec te bole nie sa spowodowane moim skrzywieniem..i znow mysli to od czego ten bol...koszmar

-- 18 sty 2013, 02:20 --

marian 1967 nie zycze ci by takie cos cie dopadlo nie zycze z calego serca pozdrawiam..widocznie sa ludzie na tym swiecie co ciesza sie z czyjegos nieszczescia nic tylko pogratulowac glupoty

przez Pieroog1 18 sty 2013, 14:25
Robiłaś sobie badania na pasożyty, wirusy, bakterie? Nie są kosztowne as może dla własnego spokoju warto?

przez MARIAN1967 18 sty 2013, 21:30
finlandia napisał(a):mam 28 lat...

marian 1967 nie zycze ci by takie cos cie dopadlo nie zycze z calego serca pozdrawiam..widocznie sa ludzie na tym swiecie co ciesza sie z czyjegos nieszczescia nic tylko pogratulowac glupoty

Widzisz , życiu też miałem już do czynienia z różnymi objawami nerwicy.Zlikwidowanie objawów nerwicy nie jest zadaniem prostym ani łatwym i wymaga czasu i ciężkiej pracy w likwidacji przyczyn .Bywa i tak że niektórych przyczyn nie można zlikwidować (choroba nieuleczalna , utrata sił wraz z wiekiem ).Jak nieprzyjemny jest ścisk głowy doskonale wiem z własnego doświadczenia.

-- 18 sty 2013, 20:41 --

ekspert_abcZdrowie napisał(a):finlandia, Jeśli byłabym lekarzem, przeprowadziłabym ewentualnie diagnozę różnicową, by sprawdzić, czy rzeczywiście chorujesz na nerwicę, neurastenię, czy może na zespół chronicznego zmęczenia, który czasami bardzo przypomina zaburzenia nerwicowe.

Według mojej oceny to finlandia ma jedno i drugie .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Sortuj wg