Cześć Wszystkim

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Cześć Wszystkim

przez gordon_freeman 02 gru 2012, 19:04
Nie wiem czy dobrze trafiłem rejestrując się na tym forum, jednak szukam różnych dróg pomocy. Cierpię na depresję i nerwicę (przynajmniej takie mam objawy). Brak chęci do życia, lęk przed ludźmi i przed wychodzeniem z domu, kompletna niemoc, zaburzenia żołądkowe, drgawki itd. Jakiś czas temu moje objawy się nasiliły i postanowiłem udać się do psychiatry. Niestety ten nie powiedział mi jaka jest diagnoza, w zasadzie nic nie powiedział tylko przepisał leki. Po kilku dniach brania lekarstw stwierdziłem, że skutki uboczne są jeszcze gorsze niż sama choroba, więc szukam innej drogi pomocy; uznałem, że "chemioterapia" nie wchodzi w grę. Codziennie ta sama śpiewka, że jutro będzie lepiej, że wezmę się w garść itd itp ale rano jak się budzę znów wszystko jest tak samo. Słyszałem o ludziach, którzy sami poradzili sobie z depresją i nerwicą, bez udziału wyniszczających środków farmakologicznych, jednak sam nie wiem czy mam wystarczająco dużo silnej woli żeby samemu sobie poradzić. Jakiekolwiek rady będą dla mnie bardzo cenne! Z góry dziękuję.

Cześć Wszystkim

przez Paulinovva 02 gru 2012, 23:22
Najważniejsze to wierzyć, że się uda.
Mogę podrzucić link:
http://potega-podswiadomosci.pl/dzialanie
Jest na ten temat dużo książek.
~
Zagubiona...

Cześć Wszystkim

przez Artemizja 03 gru 2012, 05:54
gordon_freeman, witamy na forum.A co z psychoterapią?Szukałeś pomocy u psychologa?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Cześć Wszystkim

przez gordon_freeman 03 gru 2012, 20:37
Nie szukałem jeszcze pomocy u psychologa, chociaż rozważam taką opcję. Myślicie, że warto?

Cześć Wszystkim

przez linka 03 gru 2012, 20:41
Ja nawet jestem pewna, że warto tylko u psychoterapeuty z prawdziwego zdarzenia.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Cześć Wszystkim

przez tahela 03 gru 2012, 20:49
gordon_freeman napisał(a):Nie szukałem jeszcze pomocy u psychologa, chociaż rozważam taką opcję. Myślicie, że warto?

skoro masz problem , z którym sobie nie radzisz to warto, pozatym cześć
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Cześć Wszystkim

przez gordon_freeman 03 gru 2012, 20:56
Trochę się zraziłem do lekarzy po wizycie u psychiatry. Przepisał mi lekką ręką leki, po których się budziłem w nocy z takim lękiem jakbym miał zaraz umrzeć + potworna arytmia, serce przestawało mi bić nawet na parę sekund, miałem wrażenie jakby mózg mi sie gotował i jakieś tam pomniejsze skutki o których wolałbym zapomnieć. Psycholog to tylko rozmowa rozumiem?

Sortuj wg