Dzień Dobry :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez żmijka 23 lis 2012, 19:38
Postanowiłam troszkę z Wami pomieszkać, poczytać co inni mają do powiedzenia :) Dokształcić się w temacie by móc sobie pomóc.

Życie się ze mną mocuje od 16 lat. Szarpie dręczy i doprowadza do wrzenia.
Teraz mam 36 i wydawało mi się jeszcze w sumie niedawno że ze mnie niezwykle twardy zawodnik.
Po śmierci rodziców obyłam się bez prochów których się bałam - wolałam palić trawkę bo rozluźniała a nie usypiała emocje...
różne inne traumoszoki przyjmowałam na klatę dzielnie aż ...

trzy lata temu miałam depresję sytuacyjną (przez pracę)- podobno- bo teraz już nie wiem czy w ogóle wierzyć sądom tamtego lekarza: "jesteś zdrowa, widzisz rzeczy jakimi są a to może boleć"

Zaczęło się od ZJD - niby zdiagnozowane ale gastrolog w końcu powiedział mi że trzewia mam zdrowe i on nie pomoże. Dał objawowe ale nie pomagają więc
... przez ostatnie trzy lata lekarze szukali u mnie nie wiadomo czego,
mówiono o astmie, tarczycy, robili mi gastroskopie, prześwietlenia, wycinki i inne cuda. wszystko zdrowe.

Codzienne nudności i wymioty były jeszcze do zniesienia choć całkowicie psuły nastrój ale powoli zamieniły się w ostre ataki i zmusiły mnie do zrezygnowania z pracy.
Każda próba powrotu do życia zawodowego kończy się tym samym. Powrotem do codziennych wymiotów i bólu.

Od 2 lat na utrzymaniu męża siedzę, codzienne nudnosci minęły ale każde większe zdarzenie którym sie emocjonuje kończy się karetką (ketanol, no spa, przeciw wymiotne i jakas kroplówa dożylnie ) albo SOR-em jeśli zestaw nie pomoże gdzie z reguły dostaje podobny zestaw jeszcze raz.

Poszłam do psychiatry. Dostałam afobam bo to niby nerwica lękowa. Wizyta trwała 10 minut.
Mój brak zaufania do lekarzy rośnie a jakoś chciałabym sobie z tym poradzić.
Nie wierzę że się tego nie da pokonać bo pochodzi z mojej głowy,
zastanawiam się tylko jak???

zmęczona ale wciąż pełna nadziei

żmijka

przez Yuriko 23 lis 2012, 20:56
Żmijko, witaj. ;)
Najważniejsze, że jesteś pełna nadziei.
Życzę wytrwałości i powodzenia.
"Bo w mojej głowie zamieć..."

przez quiedro 23 lis 2012, 21:01
hej żmijka :smile:
ważne, że nie zwątpiłaś i że wciąż wierzysz w rozwiązanie swoich problemów,
mam nadzieję, że na forum też znajdziesz solidną pomoc... ;) powodzenia w walce ;)
quiedro

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Keraj 23 lis 2012, 22:40
Witaj żmijka :)
To bardzo dobrze, że jesteś "pełna nadziei". Myślę, że wiele rzeczy można pokonać, najtrudniejsze jest właśnie znalezienie sposobu, "złotego środka". Pozdrawiam i życzę, by udało Ci się znaleźć ten sposób.

przez Artemizja 25 lis 2012, 09:11
żmijka, witaj wśród Nas ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez żmijka 26 lis 2012, 01:25
:D

przez Entienne 26 lis 2012, 20:58
Heeeej :) Miałam bardzo podobny problem z psychiatrą, wiesz? Na początku trafiłam na dziesięciominutowca (jak sobie ich nazywam). Przez pół roku bałam się szukać innego lekarza. Wreszcie się przełamałam. Po małych błędach trafiłam do bardzo dobrego. I każde spotkanie trwa dłużej.
Poczołgałam się z powrotem do łóżka [...] wtuliłam twarz w poduszkę, żeby stworzyć złudzenie, że jest noc.
Zastanawiałam się nad tym, czy nie należałoby może wstać, ale nie mogłam znaleźć żadnego powodu.
Nic na mnie nie czekało.

Sylvia Plath

Sortuj wg