Witam, jestem tu nowy... Chciałbym się z Wami przywitac

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez Infinitus 20 lis 2012, 17:45
A więc, jestem Mikołaj, mam 22 lata, mieszkam w woj. Dolnośląskim. Moja diagnoza: Depresja (leczona z przerwami od 9 lat), zaburzenia lękowe, Epilepsja (pourazowa), uzależnienie od benzodiazepin i opiatów/opioidów (od benzo 9 lat, od opio ~5-6 lat)... Mam problemy ze sobą, nie radzę sobie z rzeczywistym światem. Udaję, że wszystko jest "ok", ale nie jest i najgorsze, że czuję, że nikt nie rozumie jak się czuję, nie mam z kim o tym porozmawiac. Tak naprawdę porozmawiac. Obecnie staram się poskładac strzępki swojego życia i pozszywac je, żeby mniej więcej jako tako to wszystko wyglądało... Ale jest tak ciężko. Nie mogę znaleźc pracy, "góra" naciska coraz mocniej "znajdź pracę, znajdź, znajdź!!!", szukam od ok ~2 miesięcy jestem bez pracy... na utrzymaniu swoich rodziców. Czuję się z tym strasznie. Nie chcę byc zależny od ich pieniędzy. Ale muszę miec gdzie mieszkac. Jak stracę mieszkanie, dom, miejsce do którego się wraca, nawet po najgorszym dniu, miejsce, w którym jesteś u siebie, czujesz się bezpiecznie... Jak to strace i po raz 4- ty wyląduję zimą na klatce schodowej... Nie udźwignąłbym tego. Tyle pracowałem, żeby wyjśc z uzależnienia od morfiny, heroiny i innych opiatów/opioidów, udało mi się to, jestem czysty od 12 stycznia 2012r. Biorę metadon, substytut. Miałem pracę, czułem się szczęśliwy. Straciłem pracę i jestem na łasce rodziców... A jak pewnego dnia nie będę miał gdzie wrócic? Nie, nie zniósłbym tego. Złoty Strzał w przeciągu 3-4 godzin. Składam swoją poharataną psychikę, rozbitą w drobny mak, robię tak dużo wg mnie, a tak mało wg innych...(rodziny). Dobija mnie fakt, że nie mogę od 2 miesięcy znaleźc pracy. Biorę leki: Lerivon (mianserynę) 10mg 0-0-1, Clonazepam 2mg 1-1-1, Estazolam/Afobam (zależy co akurat mam dostępne) 0-3-2. Metadon 140mg 1-0-0. Alkoholu nie piję. Nie biorę narkotyków od prawie roku, co jest dla mnie olbrzymim sukcesem. Ale biorę dużo leków... Boję się, że przekroczę tą cieniutką linię między dawkami terapeutycznymi, a "rekreacyjnymi", tj, że stanę się lekomanem. Takim przez duże L. Bo lekomanem jestem, bo biorę leki, bo muszę. Boję się bardzo. BOJĘ SIĘ!!!!!! ;( popłakałem się. Apatia, nie mam siły wstac z łóżka, ale robię to, bo muszę miec Dom. Bez Domu, jestem nikim, niczym. Heh, oto moje "dzień dobry"...

przez silence_sadness 20 lis 2012, 17:47
Witaj na forum.. :D
"Musimy czerpać radość z każdej chwili i głęboko w sercu mieć nadzieję, że dobrych momentów w życiu nigdy nam nie zabraknie."

przez kaja123 20 lis 2012, 18:09
Infinitus, witaj. :D
Osiągnąłes przeogromny sukces odstawiając narkotyki. Jak dla mnie to już zrobiłeś bardzo duzo.
Masz jakies wsparcie psychologiczne?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Infinitus 20 lis 2012, 18:25
Tak, mam. Mam terapeutkę, z którą często rozmawiam. Tak szczerze, to lubię rozmawiac z Nią, pomaga mi to, czuję się "lżejszy" trochę. Czasem 1 rozmowa wystarczy, czasem nie... Ale wsparcie psychologiczne mam, tak.

przez kaja123 20 lis 2012, 18:30
Infinitus, rozumię, że największym Twoim problemem jest brak pracy?

-- 20 lis 2012, 17:32 --

Czy ta łaska rodziców jest faktyczna czy w twoich wyobrazeniach? Oni nie chcą Ci pomagać?

przez Keraj 20 lis 2012, 19:48
Witaj Infinitus :)
To, że się boisz, to nic takiego. Każdy to odczuwa. Ważne, że chcesz coś zrobić, by osiągnąć to czego pragniesz. Pozdrawiam

przez Amon_Rah 20 lis 2012, 20:25
Witaj na forum. To przykre, ze rodzice, zamiast Cie wspierac w ciezkich chwilach i pomoc w pelni dojsc do siebie tylko warcza na Ciebie "znajdz prace!!", tym bardziej, ze straciles ja dopiero 2 miesiace temu. Wspolczuje ci. Gratuluje wyjscia z nalogu, to musialo byc strasznie ciezkie, no i dobrze, ze chociaz masz to wsparcie psychologiczne. Zycze Ci, zebys jak najszybciej te prace znalazl, i nie potrzebowal wiecej laski rodzicow.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

przez anita890 22 lis 2012, 16:57
Witamy, fajnie, że jesteś na forum ;)

przez ZieloneSerce20 22 lis 2012, 17:53
Hej, gdybyś chciał porozmawiać napisz: 790552004

przez Infinitus 27 lis 2012, 00:18
Dzięki za miłe powitanie :) No, obecnie moja sytuacja psychiczna się trochę poprawiła, ale z pracą dalej "lipa"... Wysyłam CV, chodzę po agencjach pracy..., wiem, że stac mnie na więcej, ale jakoś nie daje z siebie 100% możliwości. Jakby... nie mam siły... Byłem na kilku rozmowach kwalfikacyjnych, jak dotąd fiasko, niestety. Heh, ucieszyło mnie, że tyle osób mnie przywitało tutaj. Dzięki :)

Sortuj wg